Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális egy anyától?

Ez normális egy anyától?

Figyelt kérdés

Pont ma lettem 17 éves. A problémám az, hogy anyukám már évek óta az öltözködésembe szól bele.

Akárhányszor elmegyünk vásárolni, mindig azt kell venni ami anyámnak tetszik. Ha nem lesz megvéve, akkor sajnálkozik, hogy az neki mennyire tetszett és sajnálta, hogy nem lett megvéve. Apám az én pártomon all, mindketten megmondtuk neki, hogy ő is volt gyerek, kamasz és azt hordott amit akart, akkor én is hordjam azt amit akarok. Lány vagyok, és általános iskolás korom óta a fiús pólók/patikák tetszettek nekem, de azt sose vette meg nekem anyám, csak apám. Mióta elkerültem középiskolába már magabiztosabban veszem fel, és nem érdekel anyám mit mondd. Farmerokba járok nyilvános helyekre, patikákba. Utálom a pirosat és rozsaszín színt, anyám tudja, és ami a legroszabb, hogy mindig piros meg rozsaszín pólókat akar nekem venni, és megharagszik ha nem lesz megvéve.... amikor apámmal kettesbe beszélgetnek néha éppen meghallom, ahogy anyám panaszkodik, hogy velem lehetetlen vásárolni, semmi se tetszik nekem, ellenben apám azt mondja, hogy lehet, de nem azt kell venni ami másnak, hanem ami a lánynak (nekem) tetszik. Már évek óta ez megy....

Bár az is igaz, hogy sok lány beleszól, hogy miért nem vagyok lányos/nőies, de engem ez nem érdekel, nem nekik, hanem magamnak akarok megfelelni. Mindig veszekedés van, ha vásárolni megyünk anyámmal, viszont apámmal örömmel megyek. Anyám a neki tetsző rozsaszín magassarkút, csillogós patikát/pólót akarja nagyon megvenni, ami nekem nem tetszik.... Utalom a magassarkúkat és a csillogós akármiket is, na meg a virágos nadrágokat is... vannak haverjaim, barátnőjeim, akiknek ha ezt megemlítem, azt mondjak, hogy el sem tudnak képzelni olyannak, mint a mai lányok. Hozzászoktak már a barátok, hogy fiúsan öltözök és persze, hogy nekik ez fura lenne. Szerintem (és szerintük is) az nem én lennék.... jól érzem magam amikor abba vagyok, ami nekem nagyon tetszik, de az nagyon zavar, hogy anyám mindig beleszól, hogy "ez fiús, minek vetted meg?" Örülök annak, hogy apám a pártomon áll, és vele sokkal könnyebben vásárolok. Ha apám mondja, hogy megyünk venni nadrágot/pólót örömmel megyek, viszont anyámmal inkább a fejemet fogom...

Nem tudom pontosan hány éve megy ez így, de sehogysem tud anyam megváltoztatni, hogy azt vegyem ami neki tetszik. Igazából ha ebbe belegondolok, miért hordjak olyat ami anyámnak tetszik, nekem viszont nem? Miért? Hogy anyámnak szép legyek? Vagy hogy anyámnak tökéletes legyek? Nem az a nagyon szépike, csodaszép, meseszép, lenyűgöző külsejű lány akarok lenni, inkább olyan menős a stílusom, és valaki szerint attól, hogy fiús vagyok még lehetek jó csaj. Anyám, sem a baráti társaságomba, sem az iskolai életembe nem szól bele, hát akkor ebbe miért kell beleszólni???

Nade hogyan értessem meg anyámmal, hogy nem ő mondja meg hogy mit hordjak? Képtelen ezt rámhagyni és már ki.ba.szottul elegem van...



2019. máj. 19. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád olyasmi korú lehet mint én, annak idején nem nagyon lehetett magassarkuba, stb járni. Biztos ezt akarná most pótolni. De, ez alapvetően tévút. Sztem örülj h apukád ilyen jó fej, egyszerűen menj vele vásárolni, azt a pár dolgot meg amiben anyukád ízlése is elfogadható esetleg, vele. Esetleg később, pl szalagavatónál, lehetnek használható ötletei. És mond meg légyszi mi az a patika :)
2019. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, kapcsold ki az autokorrektort, marhára zavaró ez a sok patika :D

Örülj annak, hogy apud ilyen jó arc, a stílusodból meg ne engedj!

Neked kell jól érezned magad a ruháidban, nem anyudnak (ezt így meg is mondhatod neki), és ha te farmerban meg pólóban érzed jól magad, akkor azt veszel. Pont. Hadd dünnyögjön. Vegyen magának flitteres kisestélyit, ha annyira azt akar venni, így van?


45/F

2019. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

sehogy sem fogja megérteni anyukád.Én lassan 43 éves leszek,mindig fiús voltam, sosem hordtam nőies/lányos ruhát.(szoknya az érettségin volt rajtam utoljára,előtte meg a 8.os ballagáson, de csak azért mert egyenruha volt és kötelező).És anyukám a mai napig rinyál, és vásárolja meg a mindenféle nyanyás cuccokat.

És hidd el semmi bajod nem lesz, nekem is van férjem, gyerekem, munkám, barátaim akik szeretnek ilyennek.

2019. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Patika=cipő.

Ha 17 vagy, apukád is támogat, h sajat izles szerint oltozz, tegy ugy.

Majd megszokja.

2019. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Valahol megértem anyukád,szeretné a lányát nőiesnek látni,ami érthető.
2019. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5, nem értek egyet veled. Szerintem a saját ízlését akarja ráerőltetni a kérdezőre.
2019. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, a saját ízlését próbálja rád erőltetni. Nem tudom sajnos ezzel mit lehet kezdeni, anno régen én is harcoltam anyummal emiatt, még általános iskolás lehettem amikor mindig csak sportcipőt akartam hordani, meg fiús ruhákat. Én is kaptam anyutól a beszólásokat, veszekedtunk is sokat. De nem tudott mit csinálni a végén akkor is azt vettük meg ami nekem tetszett, mert tudta hogy mást úgy sem fogok felvenni ha nekem nem tetszik. Az anyukáknak van egy elképzelésük hogy milyenek a lányok, szeretnék őket lányosan öltöztetni stb. Ez van sajnos az ő elképzelését megváltoztatni nem nagyon fogod tudni. De az jó hogy legalább apukáddal tudtok együtt vásárolni, ha ez így jó, akkor menj vele vásárolni, egyébként 17 éves vagy, lassan nagykorú, aztán még annyira sem fog tudni anyukád beleszólni az öltözködésedbe mint eddig.
2019. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, boldog születésnapot! :)
2019. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten nem normális, hogy beleszól az öltözködésedbe. Azt inkább megérteném, ha mondjuk akkor szólna, ha mindenedet kiraknád közszemlére, esetleg nem az időjárásnak megfelelően öltöznél, és féltene, hogy megfázol. Szerintem ilyen esetben adhat tanácsot, de már olyan korban vagy, hogy vagy megfogadod vagy nem. Az viszont nem szerencsés, ha a stílusodba beleszól. Rendben, egyszer elmondhatja a véleményét, de ne erőltesse rád. Szerintem egyszer ülj le beszélgetni anyukáddal, és nem sértődötten, hanem őszintén mondd el neki, hogy zavar, ha beleszól az öltözködésedbe. Esetleg kérd meg apukádat, hogy segítsen őt meggyőzni. Ebben a korban már lehetne egy kereted arra, hogy magad intézd az öltözködésedet. Esetleg lehet annyi kompromisszumot kötni, hogy legyen a szekrényedben egy vagy két teljesen nőies szett különleges alkalmakra, hátha attól megnyugszik anyukád.
2019. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Laylah ***** válasza:
88%

Első körben boldog szülinapot! :)

Másodszor pedig ugyanaz a véleményem, amit már leírtak, hogy anyud azt akarja rád adni, amit igazából ő szeretne hordani, csak már úgy érzi, kiöregedett belőle. Ha hasonló méretben vagytok, akkor hagyd, hogy megvegyen egy-két felsőt, cipőt, ami neki tetszik, higgye azt, hogy neked tetszik, aztán amikor nincs otthon, rakd át az ő holmijai közé, esetleg egy kis cetlit is tehetsz rá, hogy hordja nyugodtan, ha annyira tetszik neki, lényegében magának vette. :D

Másik megoldás lehet, hogy leszoktatod arról, hogy veled menjen vásárolni. Kérd el a pénzt és menj el a barátaiddal, vagy esetleg apuddal.

2019. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!