Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek a férje...

Van olyan, akinek a férje "semmihez" sem ért? Vannak belőle konfliktusok?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert vőlegényem van, és mióta együtt élünk nagyon sok mindenen megütközök. Tényleg szinte semmit nem tud itthon megcsinálni, mindent én csinálok, én rakok össze dolgokat, én szerelgetek, a múltkor festés után (természetesen én festettem) a villanykapcsolót akarta visszarakni egy fél órát szenvedett vele, teljesen kiakadt, még el is törte, én meg csak csodálkoztam, hogy még ezt sem? (Persze nem akartam megbántani nem mondtam neki.) Ha valamit mégis csinál, ott kell állnom mellette, különben képes lenne agyoncsapatni magát az árammal is, mert annyi sem jut eszébe, hogy mielőtt belepiszkál lekapcsolja. Egyszer a zuhanycső cserélése állította szinte megoldhatatlan feladat elé, és inkább akarta megszigetelő szalagozni, mint felcsavarni egy újat. Tényleg az van, hogy vagy én csinálom meg, vagy ha én nem tudom, akkor segítséget kell hívni, még akkor is, ha mondjuk csak a számítógép újratelepítéséről van szó.


Nem utálom érte, csak a házasság előtt jól ki kell nyitni a szemet és nem szeretnék úgy járni, hogy 10 év után már rosszul legyek attól esetleg, hogy semmit se tud megcsinálni. Vannak pozitív példák is igaz?


2010. júl. 9. 14:02
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Az átlagos munkát nem pejoratív értelemben értettem, hanem úgy, nem egy ilyen-olyan szakterület, ami leköti az idejét és abban fú de profi, vagy mondjuk egy burkoló, aki itthon azt megcsinálja csak mást nem. Olyan, mintha azt mondanám, hogy én irodában dolgozok, semmi különös, így nem is segít abban, hogy elvégezzem a házi munkát.


Néha sajnos szoktam én is azt érezni, hogy minden rámszakad és semmiben sem segít, mert nem is tudna. De volt olyan is, hogy egyedül majd meg szakadtam, csináltam valamit és netezett és úgy kellett rászólni, hogy eszébe sem jutna, hogy segítsen és amit nem tettem hozzá, hogy másoknál ezt megcsinálja a férfi az enyém meg ellébecol és nem hogy nem tud hozzápiszkálni, de még külön szólni kell, hogy legalább tartsa már meg míg én csinálom.


Annyira banálisnak tűnik, hogy ez probléma pedig!

2010. júl. 9. 14:32
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet ezt fokozni: az enyém azt mondja, hogy ért hozzá, majd ő megcsinálja!, nekiáll, aztán hívhatjuk a szerelőt...
2010. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Annyira rossz, mert egyrészről olyan jól ellennék, de gyakran úgy érzem, hogy van egy nagy gyerekem. Mert még határozatlan is. Ennyi idősen akkor ne is várjam, hogy fejlődik, ugye?
2010. júl. 9. 14:35
 24/34 anonim ***** válasza:
32%
Hát istenem senki nem kötelezi a nőket hogy ilyen férfival járjanak.
2010. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

Én vagyok,a ki egy cipőben jár a kérdezővel: Utolsó! Veled sem cserélnék! Az sem lehet egyszerű... Az enyém legalább meg sem próbálja.


Nekem furcsa volt apukám után (nyilvána Ő a férfiminta), h. semmit sem tud megxcsinálni. Mondjuk az öcséim sem... Annyira "nyámnyilák", egy vacak egyszerű dolgot nem tudnak összerakni. Persze mindent én se, nem vagyok beképzelt, de ez azért mindennek a teteje.

2010. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
74%
14:36 Nem mi vagyunk féfiasak, hanem Ők nőiesek! És amúgy nálunk pl.: ha én nem csinlám meg, kkor senki, ott csepegen a csap, vagy súlyos ezreket kellene költenia szerelésre! Vagy ha senki sem fordítaná meg az a k*rva palacsintát, ki kellene dobni, vagy egy vagyonért rendeni... Na. :D
2010. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%
anyámnak volt egy pasija aki még a villanykörtét se tudta(vagy nem akarta?) kicserélni. öcsém tömör megfogalmazása: könyvtámasznak se jó. :D
2010. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
77%

Én azt mondom, hogy egy ilyen nyámnyila pasi nem nőies!!!!

ha nőies lenne, akkor legalább főzni mosni és talarítani tudna! De mivel SEMMIT SEM TUD mert a szülei elkényesztették, a kis selyemfiút, ezért te leszel a pótanya .


Az még hagyján, ha egy pasi nem tud pl. villanyt szerelni vagy mosógépet...oké arra lehet szakmunkás szerelőt hívni.

De ha már ott tartunk, hogy egy szöget sem üt be az gáz:S


Én csak akkor maradnék vele, ha legalább főzne, mosna, mosogatna, vagy mutatna rá hajlandóságot.

Most neveld még erre-arra, és tényleg vegyél neki barkácskészletet...


Oké a falat te fested...mondjuk én imádok festeni...nade nem lusta a pasid inkább?

2010. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ne menj hozzá. Messziről ordít, hogy nem tudod elfogadni ilyennek, legszívesebben megváltoztatnád. Ez nem szeretet.

Add meg mindkettőtöknek az esélyt, hogy boldogok legyetek mással.

2010. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
100%

14:22-es vagyok!


Ígértem egy szerszámlistát.

Általános házi munkákhoz a következő szerszámok szükségesek:


1. Lapos csavarhúzó 3mm-es 4mm-es 5mm-es méretekben

2. Kereszthornyos (Philips) csavarhúzók 0-ás, 1-es 2-es

méret

3. Kombinált fogó 200-as, vagy nagyobb ( Ne kínai legyen)

4. Csípő fogó 150-as vagy nagyobb

5. Autópumpa fogó 250; vagy 300-as méret

6. Snitzer ( tapétavágó kés) nagyobb méretű, de ha lehet

fémházas (plusz néhány db tartalék penge)

7. 3 m-es mérőszalag

8. Kis méretű vízszintmérő ( képek felrakásához)

9. Villáskulcsok: 7mm; 8mm; 10mm; 13mm; 17mm

10. Állítható csavarkulcs ( nagyobb csavarokhoz )

11. Fáziskeresős csavarhúzó

12. Kalapács 50 dkg

13. Kisebb méretű hidegvágó (véső)

14. Ütvefúrógép

15. Fém fúrószár készlet 1mm-től - 10mm-ig

16. Ütvefúrószár készlet 4mm; 5mm; 6mm; 8mm; 10mm

17. Pillanatragasztó

18. Kétkomponenses ragasztó

19. Tűreszelő készlet, csiszoló vászon: 60 as, 80-as


Nagyjából ezekkel már egy háztartás szerelhető.


Mivel ritkán használná a párod a szerszámokat, ne vegyél drága márkás eszközöket. Van amiben szükséges, de van amiben nem. A szerszámok kiválasztásában nem a márka, hanem a használati érték dönt. Próbálj készletben vásárolni, mert úgy lényegeseb olcsóbb. Nekem pl. van olyan készletem amiben az öszes felsorolt szerszámokon kívül még kétszer annyi benne van és ez 2004-ben 3200Ft volt. Kínai ugyan de minden elemét jól tudom használni.


Örülök hogy segíthettem! Sok sikert!

Ja, és bizz a párodban, hiszen tanújelét adta annak, hogy akarja csinálni!

2010. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!