Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Aki otthon van...

Anyukák! Aki otthon van munkahely hiánya miatt nem depis? Vagy csak én unom ezt a monotonságot? Utálok felkelni, nincs kedvem semmihez!

Figyelt kérdés
Reggel életet "verni" a gyerekbe,elvinni oviba,főzni,takarítani,mosni,boltba menni,erről szól az életem és ez egyszerűen depresszióssá tesz.Hiába próbálok ellene tenni..És ezeknek sosincs vége.Gyűlölök főzni egyszerűen már...csak én vagyok így.25 éves vagyok.és egy 4 évesem van.
2011. ápr. 27. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl fiatalon szültél szerintem.

Nem rosszindulatból mondom.

Nekünk még nincs babánk, nagyon régóta akarunk, és én már alig várom, hogy a gyerekemre főzzek, mossak, oviba vigyem... Furcsa ez.

2011. ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Akkor miért nem adod be oviba és keresel munkát? Még egy nem annyira jól fizető meló is kihúzna a monotóniából.
2011. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ovis a gyerek....
2011. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pardon, tényleg. Akkor a munka része érvényes. Miért vagy otthon, ha ennyire kikészülsz tőle?
2011. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mit írtam,nincs munka!falun lakom.Dolgoztam tavaly,de a szerződés lejárt.Nem tudom megoldani,hogy a kicsi oviba eljusson,ha nem helybe dolgozom..
2011. ápr. 27. 07:47
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Hobbi, vagy bármilyen kreatív tevékenység? Kertészkedés, kézművesség, sport, stb?
2011. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mitől monoton, mi az, ami hiányzik. Ha ez megvan, akkor találj egy olyan hobbit, amiben ez megtalálható.

Pl. ha az agytevékenység, akkor iratkozz be egy suliba, tanulj valamit. Ha a kreativitás, akkor tanulj meg varrni mondjuk. Ha társaság hiányzik, akkor meg menj dolgozni, esetleg félállásban.

2011. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mi hiányzik?igazából nem tudom.leginkább az élet,mármint emberek,nyűzsgés.Városból költöztem ide,több mint 2 éve és nem tudom megszokni,hogy "kihalt" ez a település a városhoz képest.Nincsenek itt barátnőim se,semmi..még mielőtt írnátok,hogy keressek,már próbáltam,de csak melléfogás volt!
2011. ápr. 27. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, elmondom, hogy nálunk hogy van:

a férjemmel ketten kezdtük a vállalkozást. Szépen lassan beindult.

4 év múlva jött az első gyerek, aztán 3 évenként még kettő. Itthon voltam velük, közben csináltam a vállalkozás rám eső, itthon végezhető részét.

Mielőtt azt mondanád, hogy milyen jó volt nekem, elmondom, hogy egyáltalán nem papírlapok ide-oda tologatásáról vol szó. Egy spec. géppel anyagokat vágtam. Az üzletből hazatelepítettük a gépet, hogy a kicsik mellett is tudjam csinálni. A napi (neked dögunalmas) 3 gyerekes rutin után még este 10-11 körül kezdtem neki a munkának és hajnalig (02-04) dolgoztam.

Fáradtan, de boldogan csináltam, mert tudtam, hogy szükség van rá.


Hála istennek, nemrégiben tudtunk felvenni egy embert, akire rá lehetett bízni az én munkámat.


És most maradéktalanul boldog vagyok, hogy CSAK a házimunkám van és a gyerekek. Teljesen rájuk tudok figyelni, segíteni nekik és a házimunka is rendben van.

Takarítani pl. utálok, de annyi minden van, ami örömet szerezhet és amellett milyen kis nulla már egy takarítás :-)

2011. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen megértelek! 3 és fél éve vagyok itthon, imádom a lányomat, imádok vele lenni, de kicsit várom már, hogy ősztől ovis legyen és kereshessek magamnak valami munkát. A férjem is alig látom, korán elmegy itthonról és csak este jön haza. Néha én is azt érzem amit te, nincs kedvem semmihez, ugyanolyan minden nap. Rajtam ilyenkor az szokott segíteni, ha kimozdulok, kimozdulunk, elmegyünk a szüleimhez, a barátnőimhez. Az sem rossz ötlet ha megpróbálsz kézműveskedni. Nekem ugyan nincs sok kézügyességem, de ennek ellenére egész jó kis nyakláncokat tudok fűzni. :) Arra viszont figyelj oda, ha esetleg nagyon elhatalmasodna rajtad a depresszió, akkor orvosi segítségre is szorulhatsz!
2011. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!