Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ebben az esetben...

Anyukák, ebben az esetben beszámolnátok a vérszerinti apának a jövőbeli tervekről? Vagy 'titokban' intézzünk mindent?

Figyelt kérdés

21 évesen teherbe estem az akkori barátomtól, ő akkor még nagyon örült neki. Hetekig tervezgettünk, elmondtuk a családomnak, stb. Aztán a 14. héten közölte, hogy ő erre még nincs kész, nem akar apa lenni, nem tudja feladni az életét még, és hogy vetessem el. Hiába mondtam, hogy nem lehet már, és nem is lennék rá képes, csak azt mondogatta, hogy nem érdekli, oldjam meg valahogy, vagy őt többet nem látom. Mondtam, hogy akkor a soha viszont nem látásra. Évekig nem is hallottunk felőle, télen felbukkant...


Az én életem rendben van, van férjem, aki a sajátjaként neveli a fiamat, őt hívja apának, neki köszönhetően van ennyire rendben az életünk. Van egy közös 15 hónapos lányunk is, boldogok vagyunk. Amikor az exem felbukkant, nem tudtuk, mi lenne a jó megoldás... A fiam még kicsi (5 éves), nem beszéltünk neki soha erről az egészről. Úgy döntöttünk, hogy még várunk, egyelőre a vérszerinti apja 2-3 hetente jön, és játszik vele pár órát, vagy elmennek fagyizni, játszóházba, és ennyi. Úgy voltunk vele, hogy majd ha kicsit idősebb lesz, akkor felhozzuk a témát. Viszont a férjem kapott egy nagyon jó munkalehetőséget külföldön (az Unión kívül), és még én is azt mondom, hogy hülye lenne visszautasítani. Csak ugye bajos, hogy a fiamat hogy tudnánk magunkkal vinni. Hiába nem látta a vérszerinti apja évekig, most a 3 hetes nyaralásunkra már húzta a száját, hogy "de jól megy, és ő így mikor láthatja a gyereket?!". A férjem szerint a költözésbe nem menne bele szó nélkül.

Viszont:

-sehol nincs feltüntetve apaként, hivatalosan sem

-gyerektartást sosem fizetett, most sem fizet, még a játszóházi belépőket is kifizettetné velünk, merthogy neki így is mennyibe van a benzin, meg az autópályamatrica

-évekig azt sem tudta, hogy mi van a gyerekkel, hol van, jól van-e, megfelelőek-e a körülményei

-hiába a vérszerinti apja, sosem viselkedett úgy


Őszinte leszek, nem hiányzik a pereskedés, bíróságra járás. Anyukám szerint tartsuk titokban, úgysem lenne annyi pénze, hogy hónapokon/éveken át fizessen egy normális ügyvédet. A férjemmel még nem beszéltünk komolyan erről (az egész állásajánlat friss még, jövőre mennénk csak). Egyelőre ezek csak lehetőségek, de ha csak erre gondolok, gyomoridegem van.


2019. jún. 28. 15:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem törvényes apa, akkor hadd cimmogjon. A gyereknek ne mondjátok el soha, hogy ki az apja. Menjetek külföldre, a pali meg ne tudja az új címeteket.
2019. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
98%

Van a történetnek számomra néhány furcsa mozzanata: mit mondtatok a gyereknek? Ki ez a "bácsi", aki egyszercsak felbukkant és viszi mindenfelé. Nekem nem életszerű, hogy 5 éves koráig a gyerek nem is látta ezt az embert, és mikor felbukkant, simán elment vele bárhová. Egy kvázi vadidegen emberrel.

A konkrét kérdésre: az utazásról ne beszéljetek az exednek, mert semmi köze hozzá. Ahogy írtad, a gyerek anyakönyvében a férjed szerepel, tehát örökbefogadta, ergo jogilag ő a gyerek apja, az exnek semmi köze hozzá, ő max. a spermadonor szerepét töltötte be. A világon semmit nem tehet ellenetek, de megkeseríteni nyilván tudná az életeteket. Ezért ne kössetek semmit az orrára. Legjobb lenne már most megszakítani vele a kapcsolatot, nehogy akár a gyerek elszólja magát.

De tényleg érdekelne, hogy a gyerek mit hisz? Ki az ismeretlenségből felbukkant bácsi, akivel a szülei elengedik?

2019. jún. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok még anyuka, de a helyedben biztosan megmondanám neki a magamét, hogy mégis mi a pitypurittyot képzel magáról és hogy szakadjon le a családunkról. Még ti fizessetek neki, nem? Kérlek kedves kérdező, térj észhez!
2019. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Utikoltseg??? Micsoda pofatlansag! Mintha a latogatassal nektek tenne szivesseget! Fuj, nem valtozott semmit!


Szo nelkul csomagolnek a gyerekeim apjaval, vagyis a FRRJEMMEL es mennek vele kulfoldre! Ha nagyon jo fej lennek (de csak akkor!) egy hetre ra irnek neki sms-t, hogy: Itt vagyunk Ausztraliaban. Ha majd ugy dontesz, hogy szeretned latni a fiad, semmi gond. Utikoltseget es szallast nem tudunk biztositani!


Most meg idoben vagytok. Ha mar kimentek (ugyea ferjed neven vsn a fiad..) nincs az a hatosag aki visszarangatna titeket vagy barmi hrrce hurca. Ha birosaggal fenyegetozne, kozolnem neki, hogy ok..elmehetunk es elmondhatjuk, hogy anno eroltette az abortuszt, ot evre csak ugy eltunt...deviszont, ha mar mentek a birosagra ott ki is szamolhatjatok, hogy mennyi tartasdijjal log neked!!!

2019. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
97%
Ha a férjed van feltüntetve, mint apa, akkor a verszerintinek a világon semmihez nincs joga. Apasági pert sem indíthat. Mivel a gyerek családi jogállása rendezett, azonnal vissza is dobják a kérvényt. Tehát mehettek, ahova akartok, ő nem szólhat bele semmibe.
2019. jún. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
93%

Takarítsd el az életetekből ezt a férget.

A gyerekhez semmi köze.

Igen, tartsátok titokban és a gyereked közelébe se engedd.

Utazzatok el és éljetek boldogul!

2019. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
84%
A vérszerinti apaságot nem kell figyelembe venni jogilag. Az a döntő kinek a neve szerepel az apasági nyilatkozatban. Ha férjnél volt az anya a szüléskor automatikusan a férj az apa akkor is ha az anya megnevezi a vérszerinti édesapát. A házasság ebben az esetben erősebb mint az hogy ki a vérszerinti édesapa. Ha később lett a férjed de a nevére vette a gyermeked akkor is ugyan ez a helyzet. Apasági vizsgálatot nem csináltathat az édesapa. Ilyet csak az édesanya, a 18. életévét betöltött gyermek, vagy indokolt esetben a bíróság kérhet de ehhez nyomós indok kell. Rendezett családi háttérrel nem fog a bíróság apaságit kérni. Tehát csak Te és a férjed dolga az hogy hova viszitek a gyermeketek.
2019. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem teljesen értelek. A férjed egy rendkívül türelmes ember lehet, mert a helyében valszeg elküldtelek volna a jó kva anyadba... A férjed a gyerek jog szerinti (és erkölcsi értelemben vett) apja, és ezen ez a ficsur nem változtathat sehogy. A helyében nem is engedtem volna a gyerek közelébe. Nekem is örökbe fogadott lányom van, fél éves kora óta, és les.rom mivel próbálkozna a biológiai apja, én megtiltottam volna, hogy a közelébe menjen ezek után. Hozzáteszem, mint a törvényes apja, nyekereghetett volna ezen ahogy tetszik, akkor is megtehettem volna. Vinném külföldre és viszlát. Te meg kérj bocsánatot a fickótól, mert baromira szerelmes lehet, hogy ezekért nem kiabálta még le a fejed, hogy a saját törvényes, szeretett gyerekét csak úgy kiszolgáltatod egy link alak aktuális szeszélyeinek. Nem is értem mit gondoltál...
2019. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
87%

Az a rész nekem sem tiszta hogy a fiad mit hisz, kivel engeded el játszóházazni...

Egyébként meg teljesen egyértelmű számomra, hogy ez az ember nem apa akar lenni, hanem csak megneszelte hogy boldog vagy és jó életetek van, neki meg nem úgy jöttek össze a dolgai és megkeseredett irigységében felkeresett, hátha el tudja rontani a családi idilletek és a férjeddel a kapcsolatod. Ugyanis ha igazán apa szeretne lenni akkor ő fizetne gyerektartást stb, nem pedig fizettetné a belépőket stb.

Én azt mondom ne azért szakítsátok meg vele a kapcsolatot mert nincsenek jogai, hanem azért mert egyrészt a férjed ezt nem érdemli, másrészt a fiúcskára ez egyáltalán nincs jó hatással!

Közöld vele hogy mivel nem fizet gyerektartást és nem járul bele egyéb módon sem a fiad költségeibe, felejtse el a további találkákat. Aztán pedig költözzetek el nyugodtan, de ő erről ne tudjon hogy véletlenül se legyen támadási felület.

2019. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
60%

Végül kimentetek külföldre?

Mi újság veletek, kérdező?

2021. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!