Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozhatok kisállatot a lakásba,...

Hozhatok kisállatot a lakásba, a szüleim engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem biztos hogy ez a megfelelő kategória.

Szóval, van rendes keresetem, a fizum 80%-át beleadom a közösbe. (A többi elmegy bérletre, kozmetikumokra).

Egy éve akartam egy kiskutyát, azt mondták majd ha lesz rendes keresetem, akkor lehet. Most azt mondták, ők nem akarnak egy kisállatra költeni.

Ha lesz kisállatom, azt jelentené, hogy havi x ezerrel kevesebbet adok bele a közösbe. Be merjem vállalni? :S

Saját lakásra nincs pénzem, albérletbe meg nem szeretnék menni.


2010. júl. 9. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

A lakás a szüleid tulajdona? Akkor a beleegyezésük nélkül sem kisállat, sem barát, sem a szomszéd néni kedvenc karosszéke nem kerülhet be a lakásba.

Ha albérletbe mennél, a főbérlő ott is kikötheti, hogy nem vihetsz kisállatot, és ő simán ki is rakna, ha ennek ellenére vinnél...

2010. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kutyára gondoltam. Egy kismacskát is szívesen befogadnék.
2010. júl. 9. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg velük. Engedélyük nélkül ne, mert jól magadra haragítod őket, és az senkinek sem jó. Szerintem az lenne a legjobb ha fizetésed egy bizonyos részét lakásra tennéd félre. Így kevesebbet tudnál ugyan a közösbe adni, de szerintem a szüleid ezt könnyebben megértenék mint azt ha egy kiskutya miatt adsz haza kevesebbet.
2010. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Havi 10-15 ezret lakásra rakok félre, mennyi idő míg összegyűlik a lakás ára? :S

Rengeteg idő. Ők kérték, hogy ennyit adjak a közösbe. Kiszámolták a havi költségek egyharmadát.

2010. júl. 9. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Jelentkezz ideiglenes befogadónak. Sok menhelynek segítség ez. Főleg a macskák tekintetében. Azt jelenti, hogy amíg az állat nem kapja meg az oltásait, addig van nálad. Így meglátják a szüleid is, hogy tényleg nem jó nekik vagy még is. Aztán amikor lejárt az idő (ez általában 3-4 hét)a cica megy vissza a menhelyre.

Én is voltam ideiglenes befogadó.

Nem beszélve arról, hogy így meg tudod milyen anyagi vonzata, van ennek. Ugyanis a saját cicádnak is adnál oltásokat, az almot meg kell venni, az ételt meg kell venni. Bár a menhelyek fel szokták ajánlani, hogy kifizetik, de még sem illik elfogadni. Legalább is én úgy válaltam be az ideiglenest, hogy én fizetem a költségeit. Ezzel is segítettem.

Így minden kiderül, hogy tudtok-e így együtt élni és még segítettél is egy szerencsétlenkén. Nekem minden ideiglenesem szuper gazdihoz került.

2010. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látod ez remek ötlet. Eszembe sem jutott. Köszönöm. :)
2010. júl. 9. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
szetem ne. egy részt rohat sokat kell takaritani utána(tapasztalatbol mondom most van egy kis kutyám) sokat kel fizetni az oltásra.. meg amugy is ne kutyára kolts hanem a lakásra sporolj!! jo tanács! de te tod :)
2010. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes befogadó azt jelenti hogy nála van a kutya amíg nem lesz gazdája. És ott nevelik, szocializálják. És ez sokszor nem pár hét.
2010. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha a szülők csak a pénz miatt ellenzik az állatot, a kérdezőnek legyen joga hozni egyet. A lakás nem a kutyán fog múlni, a kérdező viszont sokkal boldogabb lesz.
2010. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!