Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit szólnátok, ha...

Anyukák! Mit szólnátok, ha lányaitok (12-18 évesek) az engedélyetek nélkül vinne haza egy kisállatot?

Figyelt kérdés

Ma beállítottak egy kutyával. A nagyobbik már az oltást is elintézte neki, van nyakörv, póráz, tálak és kutyakaja. Hónapok óta erre gyűjtögettek. Nincs szívem kidobni, de ha a férjem hazajön, nem engedi meg, hogy maradjon.

A kiskutya 3 hónapos.


2009. szept. 25. 17:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nah, sztem ilyenkor van az, hogy kutyaszemmekkel kell nézni mind a négyötödnek az apára és érvekkel alátámasztani, hogy miért jó egy kutya :D ( védi az embert, van nyakörve, kapni fog oltást) Ilyen esetben azt írom, nem zsép hogy nem szóltak a lányaid, de az állatszeretet nem nagy csínytevés tőlük.Ha teheted, állj melléjük!:)

2009. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Én megengedném ha tudnak rólla gondoskodni és mivel gyüjtöttek rá igy biztos érettek is hozzá.A férjedet meg próbáld meglágyitani:DÉs kérd meg hogy legalább pár hetet had maradjon a kutya és ha semmi bajotok a kutyával akkor had maradjon(figyeld meg 1 hét sem kell és szeretni fogja a kutyát)
2009. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
Mi is így győztük meg apát: "jó de legalább ma estére had maradjon itt"... Aztán persze apunak nem volt szíve kidobni, sőt azóta imádja a kutyust.
2009. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%

Elöször is leszidnám öket, hogy miért hoztak egy állatot a tudtotok nélkül. Mert ugye innentöl az oltást, az etetést mindent nektek kell fizetni, és nem olcsó dolog.

Ha még is megengeditek feltétel lenne, hogy ök ellátják mindennel, figyelik mikor kell oltani, és ha egyszer is nektek kell megetetni vagy figyelni rá, akkor repül a kutya.

2009. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

2,5 szobás panelben lakunk, mindkét lányom suliba jár. Én jelenleg munkanélküli vagyok, így rám hárul a kutyasétáltatás. Eddig azt az elvet vallottam, hogy a kutyának nem a lakásban van a helye.

Azt sem tudom milyen fajta. lányok azt mondják bigül (elnézést, nem értek a kutyafajtákhoz)

2009. szept. 25. 17:20
 6/45 A kérdező kommentje:
Azt mondták maradt még pénzük pár oltásra. Egyébként jól tanulnak, szorgalmasak, itthon is segítenek.
2009. szept. 25. 17:21
 7/45 anonim ***** válasza:
61%
Repül a kutya? nem is tudtam, hogy a madaraktól származik.... biztos nem olvastad a "Kis herceget" ha ilyeneket írsz...szomorú... egy kutyát, vagy bármilyen állatot kidobni....?
2009. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
33%

Nem örülnék neki, hogy a tudtom nélkül szervezkednek. Ez nem vall túl sok bizalomra szülő és gyerek között. Ha kertes házban laknánk, és apa is benne lenne megtartanánk, de amint egyszer is "megfeledkeznek" róla, hát repülne.

Viszont ezek után valószínű elbeszélgetnék velük, és nem a kutyáról, hanem arról a viszonyról ami köztünk van, és arról, hogy mivel váltottam ki ezt a bizalmatlanságot.

2009. szept. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%
a beagle egy nagyon jó természetű kutya egyébként. Szeret jókat sétálni, de ez legyen a lányok feladata:)
2009. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
68%

Huhh...hát én nem vagyok anyuka, de helyedben büszke lennék a lányaimra! Nem azért, mert az engedélyetek nélkül vittek haza kutyust, hanem azért, mert önállóan elintéztek mindent. Ez is azt mutatja, hogy nem lesznek felelőtlen gazdák, és a végén nem rátok hárul a mindennapos sétáltatás terhe, mert náluk csak egy fellángolás volt.

Szerintem a párodnak is ezt hangsúlyozzátok, hogy látszik, hogy törődni fognak a kutyuval, és őt semmiben sem fogja zavarni az ottléte.

Egyébként én is voltam hasonló helyzetben, igaz én nyuszit akartam, és nem mertem úgy hazahozni, hogy anyukám ne tudjon róla. Egy feltétele volt, hogy az én szobámban lakjon, és én gondozzam, futtassam. Ez azóta így megy, és semmi gond nincs vele (attól eltekintve, hogy kicsit leamortizálta a szobámat, bár anya pont ezért mondta, hogy csak nálam lehet..) :)

Sok sikert, és remélem, hogy sikerül meggyőzni a férjedet!

Írd meg majd, hogy hogy sikerült!

2009. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!