Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy én nem akarok családot alapítani és hogy nem akarok gyerekeket?

Figyelt kérdés

29 F vagyok albérletben élek, soha nem akartam gyereket szerencsére nincs is.


Mindenhonnan azt hallom munkatársaktól,barátoktól,még a szüleimtől is,hogy komolyodjak meg találjak hosszútávra egy nőt akivel megállapodok végre stb.


Dolgozok és ami a lakbéren kívül megmarad azon a pénzen utazgatni szoktam, már így sok helyen jártam,de még annyi helyre el akarok jutni, és én látni akarom a világot.


Ha lenne egy komolyabb lakáshitelem vagy gyerekem feleségem ezt nem tehetném meg.Igazából az összes barátnőm eddig azért szakított velem,mert "nem lehet velem hosszútávra tervezni".


Többség valamiért nem érti meg azt hogy engem nem érdekel a családalapítás.



2019. júl. 2. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet attól félnek, hogy most jo neked, de később mikor késő lesz megbánod.


Szerintem ez ellen nem tudsz mit csinálni, az emberek ilyenek, azt gondolják ez az élet rendje, hogy családot alapítasz és lesz mindig aki melletted álljon, nem leszel magányos.


Nekem van párom és egy gyerekem és nem cserélném le őket utazásokra és függetlenségre. Viszont azt is megértem, akinek ez fontos. Nagybátyám pl nem nősült meg gyereke sincs, viszont megvan minden más , drága autó, utazgat, fesztiválokra jár es nagyon jól elvan. Ha családot alapított volna , ennyi mindent biztos nem engedhetne meg magának, ő így döntött. Őt is cseszegették, de most már mindenki elfogadta így.

2019. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem az embereket zavarja - Az Emberek nagyon keveset foglalkoznak másokkal -, hanem a szüleidet maximum. Nézd, semmi probléma ezzel. Ha te nem akarsz gyereket, de másban megtalálod a boldogságot, akkor kinek mi köze ahhoz, hogy te hogyan élsz? Számtalan embert ismerek, aki egyedül él, soha nem volt gyereke, és mégis jól elvan. Némelykük még boldog is. Nem vagyunk egyformák: vannak magányos típusok.


Azt keresd meg, ami téged boldoggá tesz. Ha utazni szeretsz, akkor menj és láss világot. Mikor máskor, ha nem akkor, amikor fiatal vagy?

2019. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavar, és még biztosan sokan másokat sem. Nem azért, mert idegen vagy számomra. Az sem zavar, ha a saját ismerőseim, barátaim, családtagjaim nem akarnak. Ez mindenkinek a saját döntése.

Vannak olyan családok, ahol ez mindig téma. De sokszor ott se gondolják komolyan, egyszerűen csak ilyen sablon szöveg, hogy mikor lesz házasság, mikor lesz gyerek. Nem kell vele foglalkozni.

2019. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 éves nő vagyok és nincs gyerekem. Egy kisvárosban lakom, ahol sokkal nagyobb gáz az ilyesmi. Amikor annyi idős voltam, mint Te engem is sokan csesztettek. Mára már nem tapasztalom annyira.

Ha nem akarsz gyereket, ne legyen. Sokkal nagyobb sz@r alak az, akinek van gyereke és otthagyja vagy érzelmileg elhanyagolja. Ne hagyd, hogy mások beleszóljanak az életedbe. A "Nekünk a gyerek az első." szlogent nem kell meghallgatni. Mondom ezt úgy hogy tanár vagyok. Hidd el, sokkal több boldog gyerek lenne, ha nem csak a CSOK miatt születne meg, hanem azért mert értelmileg, érzelmileg, anyagilag és szociálisan érett szülők tervezett, várva várt gyermekeként jönne világra.

2019. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rokonok, barátok ilyenek, okoskodnak, beleszólnak mindenbe, azt hiszik, hogy jobban tudják. Kerüld a témát és ha rákezdenek, állítsd le őket, mondd, hogy unod, eleged van ebből a témából és hogy felesleges gygyőzködniük, mert a leghalványabb érdeklődés sincs benned eziránt. A család idő és pénz, na meg felelősség egész életedre, ne hagyd rábeszélni magad, ha elvagy család nélkül.
2019. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem fér a fejükbe, kb. mondhatni szűk látókörűek, nem tudják felfogni, elfogadni, hogy valaki nem úgy akar élni, mint ők, és tud úgy élni...és ez nekik fura.
2019. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Igen, amúgy elég sokakat zavar, és főleg azokat, akik vállalták a hagyományos családot, de nem érzik jól magukat benne, viszont kell az önigazolás, hogy máshogy saaaajnos nem lehet élni. Hiszen, gondolj bele, hogyha kiderülne, hogy ők is dönthettek volna másképp, akkor kénytelenek lennének belátni, hogy az, hogy ők most szenvednek az életükben, a saját döntésük következménye, és nem valami olyasminek, ami mindenkire kötelező, és hát sajnos, vannak hullámvölgyek. Inkább próbálják elérni, hogy mindenki akarjon hagyományos családot, és akkor ők érezhetik azt, hogy nincs is más út.

Azok viszont, akik boldogok a kis (vagy nagy :) családjukban, vagy más életutat választottak és elégedettek vele, nem fognak neked beszólni soha.

Szóval tudd, hogy ha valaki beszól neked a választott életmódod miatt, emiatt teszi. A barátnős dolog pedig egyszerű, találd meg azt a nőt, aki nem is különösebben akar "hosszú távra tervezni", nem projektéletet akar élni, egyszerűen csak boldog lenne veled.

2019. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alain Delon ***** válasza:
89%
Féltékenyek, mert te kimered vonni magad a konvenciók alól, ők pedig gyávák voltak ehhez.
2019. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alain Delon ***** válasza:
71%
... ki mered... Bocs.
2019. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szánalmas embereket zavarja, akik a csordaszellem szerint élnek, és igen bosszantó, hogy beleszólnak mások életébe, faggatóznak, kíváncsiskodnak és ámuldoznak ha valaki nem úgy akar élni, ahogy a többség elvárja.
2019. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!