Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj velem, ha nem érzek...

Mi a baj velem, ha nem érzek semmilyen kötődést, szeretetet a családomhoz és nem zavarna ha bárki meghalna?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy pszichopata vagyok? nincsne semmi konfliktus köztünk, együtt élünk de mikor apukám balesetezett (már jól van csak mindenki megijedt) én semmit nem éreztem, csak rémületet, hogy most akkor látogatni kell a kórházban valakit akivel kb soha nem beszélek másrol mint h mit kell szerelni a kocsin...
2019. júl. 2. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Amire te gondolsz az a szociopata, a pszichopata más. A szociopaták semmiféle érzelemre nem képesek, és empátiájuk sincs ebből kifolyólag. Ezt érzed?

Talán egy pszichológus segítene, de az is lehet, hogy egyszerűen nem vagy olyan kapcsolatban a családtagjaiddal, hogy bármit érezz irányukban.

2019. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen vagyok. Nálunk tök jó a családi kapcsolat, rengeteg gyerekkori emlékem van a szüleimmel, nagyszüleimmel, testvéremmel és a ma is csomót beszélünk, találkozunk stb. Nagyon sok mindent kaptam tőlük minden értelemben, tudom, hogy bármikor számíthatok rájuk és ők is rám. Viszont soha nem mondtam ki egyikőjüknek sem, hogy "szeretlek", mert egyszerűen nem éreztem ezt. Örülök, ha látom őket és beszélgetünk, szeretek velük lenni, de nem érzem azt, hogy én őket tényleg szeretem. Illetve engem ugyanígy nem ráz meg egy baleset vagy egy haláleset sem. Mikor meghalt a nagymamám, akkor én abszolút nem is sírtam, nem voltam szomorú és csak szimplán elfogadtam, hogy jó, akkor ő most meghalt. Ha valaki baleset vagy betegség miatt kórházba került, akkor arra is hasonlóképpen reagáltam. Nem tudom, hogy ennek mi az oka, viszont pl. a barátaimmal kapcsolatban is ugyanígy érzek és egyedül a párom az egyetlen, akinél teljesen más a helyzet.
2019. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Én is így voltam. Nem fogtam fel a külvilágot, nem láttam át és meg a dolgokat, nem mertemkimutatni sem, ha éreztem, olyan gyagya voltam...

Aztán valahogy felnőttem, megértem, nem tudom, kimutatom, elmondom érzéseimet, bánatomat, hogy ez miért volt rossz nekem, rosszulesik...és ez elmúlt.

2019. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Bántalmaznak otthon talán.
2019. júl. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
64%

Utolsó, írta hogy nincs konfliktus.

Kb. 20 éves koromig én is valahogy így voltam. Visszagondolva biztos benne volt, hogy addig nem hunyt el senki a családból, aki igazán közel állt volna hozzám, nem is tudtam elképzelni az érzést. Aztán meghalt a nagymamám, az ő temetésén sírtam, azóta is sokszor eszembe jut, nagyon szerettem. Később én is felnőttem, gyerekeim lettek, ma néha ismeretlen emberek sorsa is el tud szomorítani (főleg gyerekeké).

2019. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs veled, valószínűleg jó okod van így érezni. Vagy nem alakult ki senkivel egészséges, bizalmon épülő kapcsolatod a családban vagy bántalmaznak.
2020. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!