Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben költöznétek?

Ti ilyen esetben költöznétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, köszönöm, ha elolvassátok, és válaszolok.


A helyzet a következő: férjemmel együtt élünk a szüleimmel egy több generációs, csodálatos családi házban, medencével, nagy kerttel, teljesen külön lakrészben. Nagyon jó (volt) a kapcsolatunk a szüleimmel, semmibe nem szólnak bele, teljesen úgy élünk, ahogy szeretnénk. Nem is volt semmi gond egészen addig, amíg apukám nem kezdte el azt a bizonyos "egy sört csak megérdemlek munka után" dolgot. Ez egészen odáig fajult az elmúlt pár év alatt, hogy mostmár időről időre előfordul, hogy nagy veszekedéseket szít a családban ittasan. A férjemmel most tervezzük az első gyerekünket, még sajnos várat magára a baba. Viszont én eljutottam arra a pontra, hogy nem szívesen nevelném így a gyerekemet, hogy néha el kellene vinni apám közeléből, hogy ne lássa ezeket a szituációkat. Sajnos elég nehezen tudnánk elköltözni, mert nincs annyi megtakarításunk, amennyibe itt a környéken kerülne egy jó ház, lakásból pedig ide menekültünk, mert egyiken sem bírtunk bérházban élni. Tehát költözni max hitelből tudnánk.


Ti mit tennétek a helyünkben?


2019. júl. 5. 08:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

9, szerinted tényleg az alkesz apa részéről jogos kidobni a gyerekét, csak mert az szeretne kultúrált körülmények között gyereket vállalni?


szerintem maradnék,miközben rekordsebességgel és MINDENEN spórolnék, hogy minél hamarabb összejöjjön a pénz, hogy legkésőbb a szülésre elhúzhassatok. amíg nincs gyerek, csak kibírjátok ott valahogy, és könnyebb egy megévő lakásban spórolni, mint kivenni egy másikat, és miközben azt fizeted, spórolni az újra.

2019. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%

1. Az apa nem akarja kidobni a gyerekét /hol olvastad?/

2, Ez az apa felépített egy többgenerációs házat, medencével, kerttel stb.

3. Aki alkesz az elissza a házát nem felépíti.

4. "veszekedéseket szít" miért, lehet valamiben igaza van? Én nem tudom, csak kérdezem.

5. Lehet elege van a lánya és férje élősködéséből?

6. Ha a nejével kettesben, nyugodtan élhetne /hisz felnevelte a gyerekét/ lehet nem kellene a sör?

2019. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves kilences! Én 29 éves vagyok, diplomás, férjem szintén, és vezető beosztásban dolgozik egy multinál. Kettőt havi jövedelme eléri a 700 ezer forintot. Osztotunk a rezsin. Ritkán ugyan, de mi segítjük ki a szüleimet, ha éppen nekik szorul a hurok. Azért lakunk velük, mert kettőjüknek felesleges lenne ekkora ház, nekünk pedig felesleges lett volna másikat venni. Sajnálom, hogy a te életed úgy alakult, hogy a legrosszabbat feltételezed mindenkiről. Gondolom, hogy harmonikus együttélésről nem hallottál még, de előfordul, hogy az emberek együtt tudnak élni a szüleikkel. Az, hogy zsebben nincs harminc millió forintom, hát szerintem nem vagyok vele egyedül. :) Szó sincs arról, hogy mi élnénk a szüleim nyakán. De ha még így is lenne, akkor sem lehet felhívni a figyelmet egy problémára? Jobb lenne, ha nem beszélnék apámmal? Nem nagyon értem a hozzáállasod.
2019. júl. 5. 15:27
 14/19 A kérdező kommentje:

1. Te írtad, hogy mehetek isten híre el, ha nem tetszik az amit csinál. Ergo én menjek el.


2. A legutóbbi felújítás nagyrészét mi fizettük, a medencét mi csináltuk, együtt dolgoztunk rajta az elmúlt tíz évben.


3. Ahogy írtam, az elmúlt egy-két évben változott meg a viselkedése, nem volt mindig söröcske.


4. Hogy kinek van igaza, azt senki nem tudja, de a sértegetés az semmiképpen nem elfogadható szülő és gyerek között sem oda, sem vissza.


5. Erről írtam korábban.


6. Habár nem értek veled egyet, de a családon belüli problémákra soha sem az ital a megoldás.

2019. júl. 5. 15:33
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

nyugodtan le lehet pontozni:)

szerintem szégyelje magát a férjed(te is). nem tudom hány évesek vagytok, de már pár évet írsz a kérdésedben, úgyhogy már egy kis idő eltelt anélkül hogy érdemi megtakarításotok lenne. édesapáddal szemben pedig tisztelettel tartozol, már csak azért is hogy ilyen körülmények között élhetsz a here férjeddel. nézz körül otthon bátran, az ami ott van az azért van ott, mert édesapád odatermtette nektek. azt látom a kérdés alapján hogy igények azok vannak.ez úgy szokott lenni ,hogy minnél nagyobb a mellény, annál kisebb a tehetség. úgyhogy el lehet kezdeni felépíteni a saját életeteket (bár a herével nem lesz egyszerű), saját erőből. én azt mondanám első körben hogy kérd meg a férjedet, hogy ő is hozzon nektek össze egy ilyen frankó medencés házat, mint apukád. gondolom azért fordult apud az ital felé, mert legszívesebben kivágna már benneteket mint macskát kakilni, főleg az uradat nézheti le nagyon, anyukád meg azért bagatellizálja el a dolgot hogy fent tartsa családi békét. elképzelheted hogy micsoda viták zajlanak rólatok a háttérben:) amúgy nem dolgoztok, vagy hol a pénzetek? felélitek?

mit tennék a helyedben? bocsánatot kérnék apukámtól. elkezdenék spórolni, majd vennék egy kisebb lakást, aztán egy nagyobbat, egészen addig míg meg nem tudom valósítani a céljaimat.igaz, ez az embert és kapcsolatot is próbára teszi:)

2019. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves 15ös! Korábban írtam egy csomó mindent, nem olvastad el? Akkor arra kérlek, hogy ne sértegess se engem, se a férjemet, amíg nem értelmezed a korábbi válaszaimat. Amúgy ebben az a vicc, hogy a házat nem apukámék építették, hanem a nagyszüleim. Apukámék ugyanúgy éltek itt velük, mint mi most velük. Azt viszont továbbra sem értem, hogy szerintetek miért megoldás az ital, ha valakinek valamilyen problémája van.
2019. júl. 6. 13:24
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy hova lett a korábbi megtakarításunk? Először is, elég komoly összes havi szinten fenntartani egy nagy lakást, meg ha osztozunk is a rezsin. Aztán ott van az is, aminél megint csak magamat ismétlem: felújítás volt, amiben a mi pénzünk is benne van. Plusz csináltunk teljesen saját erőből egy esküvőt, ami megint nem két forint. Vettünk a szüleimnek egy autót is egy éve. Nem gondolom, hogy én, vagy a férjem herék lennénk.
2019. júl. 6. 13:28
 18/19 anonim ***** válasza:
30%
kamus vagy.
2019. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát persze. Ha valami azon ritka dolgok közé tartozik, ami nem illik bele a nagy mélymagyar nyomorba, az kamu. Nem, nem mi építettük, de mi is tettünk bele pénzt, a mi érdemünk is, hogy szép. És mit mondjak a férjemnek, hogy a ő beletett pénze elveszett? Az enyémet nem sajnálom a szüleimre, de ez nem lenne fair vele szemben.
2019. júl. 6. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!