Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőhöz költöznétek vagy...

Nagyszülőhöz költöznétek vagy az apához ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha meghal az édesanya, és mindenképpen költöznötök kell. Eddig kisvárosban éltetek, és van lehetőségetek választani, hogy a nagyszülőkhöz költözzetek egy kis faluba, velük nagyon jó a kapcsolat. Egy órás az út a suliig busszal minden nap, oda-vissza, vagy iskolaváltás, és akkor 20 perc az út. De vidéki élet, idős nagyszülők, beteg nagypapa. Vagy apátokhoz mennétek a fővárosba, de vele nagyon felszínes a kapcsolat, évente 1-2 hetet vagytok együtt, van másik családja. A fia csak 2 évvel fiatalabb. A felesége látszólag rendes, de azért mégis csak betolakodó lennél. Bár ők ajánlották és állítólag szívesen látnak. 16 éves lányként kellene dönteni.

2012. nov. 24. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apához.
2012. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sztem az apukádhoz költözz! Faluba ,öregekkel..tudod milyen az?nem tudsz menni sehova...hallgatod az öregeket egész nap.sőt a legtöbb idős olyan h ne menj sehova,minek sminkeled magad, milyen rövid a szoknyád stb stb. ja és részvétem!! :S
2012. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha édesapád normális ember, és valóban őszintén gondolják, akkor hozzá. Egyébként próbálj ki velük egy-két hétvégét, és dönts utána. Hm?
2012. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Normális amennyire kiderül ilyen kapcsolat mellett. A hétvégékkel az a baj, hogy elég hosszú az utazás, a suli miatt is ki kellene véglegesen találni. Mivel most átmenetileg nagynénis megoldás van.

A vidéki élet tényleg nem vonzó igazán, vannak fiatalok is ugyan, de köztük sincs barát, szóval ugyanaz a helyzet ilyen téren, mint a másik lehetőség esetén.

2012. nov. 24. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:

nagyszülők, mert megmaradnának a régi ismerősök, o.társak stb

iskolai szünetekben meg az apához mennék

2012. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én apukádhoz mennék és ha az nem jön össze és nem érzed jól magad,akkor még mindig mehetsz a nagymamádékhoz.
2012. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem is ez hosszabb távon a logikus döntés. Csak kicsit azért félek, de majd lesz valahogy. Max tényleg eljövök.

2012. nov. 24. 16:53
 8/8 anonim ***** válasza:

16 éves vagy, jó esetben 2 év múlva érettségi. nos, addig maradj a nagyival és a papával, hiszen az ő életük is véges, ki tudja meddig lehetnek veled. én nagyon bánom, h anno nem töltöttem elég időt a nagyszüleimmel. :( ráadásul a nagyidnak is jól esne, ha segítenél a papát ápolni. sztem ez sokkal fontosabb és nemesebb dolog, mint bulizni járkálni meg haverozni. persze nem azt mondom, h apácaként élj, suli után, hétvégén azért csavarogj a barátokkal, de első a család.


egyetemre-fősulira meg gondolom amúgy is pestre jönnél, szóval ha megvan az érettségi, akkor költözz apudhoz.


legalábbis én így tennék.

2012. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!