Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tartsam meg...

Szerintetek tartsam meg magamnak a véleményem és mosolyogjak a dologhoz vagy jelezzem, hogy ez így nem lesz jó?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről van szó. Igazából már nem túl szoros a kapcsolat de azért kb havonta látjuk egymást, régen még egy osztályba is jártunk, akkor legjobb barátnők is voltunk. 23 éves (nő), párjával most tervezik az esküvőt. Kb 2 hete nagy boldogan mesélte, hogy néztek helyszínt, kértek árajánlatot és 4-5 millió körül jönne ki az esküvő de lehet, hogy inkább beérik egy másik hellyel és akkor "csak" 2 millió. Ezzel nem is lenne semmi gond, de konkrétan nincs semmi pénzük. Az ő szüleinél élnek, mindketten keveset keresnek, ő be sincs jelentve. Ezért az unokatesóm el akarja adni az autóját és kölcsönt akarnak felvenni vagy a szülőktől kérnek támogatást.

De ez csak az esküvő. A komolyabb probléma szerintem az, hogy teljesen a csok-ra és a babaváró hitelekre alapozzák a jövőjüket. Alapból 3 gyereket akartak, szóval nem emiatt lenne plusz gyerek. De ez nagyon kockázatos, mivan, ha nem jön össze, mi van, ha egyáltalán nem lehet gyereke. 3 gyereket eltartani plusz a hiteleket visszafizetni nem kis összeg, át sem gondolták, hogy ez mekkora kiadás lesz havonta és nekik mennyi az össz keresetük. Házat is hitelből szeretnének.


Egyrészt nem az én dolgom és nem szeretnék kellemetlenkedni. Másrészt aggaszt a dolog mert ágondolatlanul vágnak bele az egészbe és nem szeretném ha tönkremennének.

Ti mit tennétek a helyemben?


2019. júl. 5. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, ha tesód nincs is bejelentve, és kevés a kereset, akkor nem fognak túl sok hitelt kapni...
2019. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
*unokatesód
2019. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Más pénzét mindig könnyebb beosztani...
2019. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Én is mindig erős késztetést érzek, hogy szóljak embereknek, ha szerintem rossz úton járnak vagy rosszul gondolkodnak. DE: régen is csak a vita volt az ilyen helyzetekből, és az illető egyáltalán nem fogadta meg a tanácsaimat. Mindenki megy a saját buta feje után. Ha meg leszólod az ötleteiket, a 90%-a még meg is haragszik érte. Úgyhogy szerintem próbáld meg magadban tartani a véleményed, úgysem tudod az unokatestvéred alapvető gondolkodását megváltoztatni.
2019. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Te hogy fogadnád, ha az unokatesód szólna bele az életedbe és osztogatna neked életvezetési tanácsokat?

Ráadásul egy olyan, akivel "igazából már nem túl szoros a kapcsolat"


Hagyd őket békén, semmi közöd az életükhöz!

2019. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy te is mondtad, nem a te dolgod, ne szólj bele, mindenki úgy irányítja az életét, ahogy akarja. Gondolom neked sem tetszene, ha mások akarnák megmondani mit csinálj.
2019. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem szólok nekik.
2019. júl. 5. 11:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj bele. A szülei majd felvilágosítják, ha akarják. Egyébként sem hallgatna szerintem rád, majd a idő és a tapasztalat megtanítja a következményekre.
2019. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De egyébként nem akartam nekik osztani az észt, csak meggyőzni őket, hogy gondolják át, olvassák el a feltételeket. De jobb is lesz így, nem szeretem a konfliktusokat.
2019. júl. 5. 11:16
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez is hitel, ha nem felelnek meg a bank követelményeinek, ígérhetnek 8 gyereket, akkor sem kapják meg. Ne szólj nekik, mert te lennél csak a főgonosz, majd rájönnek, hogy nem ajándék pénz.
2019. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!