Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a családi...

Mit lehet tenni a családi elvárásokkal és hagyományokkal szemben?

Figyelt kérdés

Már évek óta együtt élünk a párommal, saját munkánk is van, és önellátóak vagyunk. Amikor bejelentettük, hogy összeházasodunk, és hogy mi mit hogy szeretnénk, a párom szülei kiakadtak, hogy csak polgári esküvőt szeretnénk.


Én őszintén hiszek Istenben, és tényleg nagyon nagyon szeretem a párom szüleit, tisztelem is őket, de ez nem azt jelenti, hogy az egyházi esküvőt is szeretném. Az a bajom vele, hogy ott a gyerekeinkről is meg kell majd fogadnunk, hogy szintén római katolikusok lesznek. Én se lennék még egyszer katolikus, és szeretném megadni a gyereim számára a lehetőséget, hogy választhassanak. Ha csak abból állna az egész, hogy egymásnak örök hűséget fogadunk a templomban is Isten törvénye szerint, akkor nem lenne gond, de hogy még a gyerekeket is belekeverjék, így nem.


A másik dolog, hogy felvetődött a kérdés, hogy mi lesz az asszonynevem. Én mondtam, hogy engem ne szólítsanak már asszonynak, gyerekként se tetszett, amikor ezt tették a felnőttekkel, másrészt én meg szeretném tartani a saját nevem. Erre jött a kiakadás h ,,nem tiszteled a férjed?" Dehogyisnem! De ez nem ettől függ, másrészt jöhetne akkor a kérdés, hogy akkor ő se tisztel engem ez alapján, mert mi az hogy nem veszi fel a nevem. Ez köztünk nem is kérdés, nagyon szeretjük és tiszteljük egymást kölcsönösen, de nekem ez a névfelvétel dolog egy régi hagyomány, amit én nem tervezek követni.


A következő dolog volt, hogy ugye akkor több gyereket szeretnénk? 3-at, mert náluk is így van. Mondtam, hogy ezt így előre nem lehet eldönteni, másrészt én az egy gyerek mellett teszem le a voksom. Akármilyen nyelven akar majd tanulni, akármilyen sportot akar csinál vagy hangszeren játszani, ne kelljen megosztani se a pénzt se a figyelmet közöttük, így veszekednie se kell senkivel. De majd azért tőle is meg fogom kérdezni, hogy szeretne-e kistestvért.


Én tisztelem őket, és nem a hagyományokat akarom leszólni, csak szerintem mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy eldöntse, szeretné-e követni őket, vagy nem. És ezt meg nem kellene személyes sértésnek venni.



2019. júl. 13. 11:40
1 2 3
 1/23 szántóvető ***** válasza:
95%
ezek nem komoly problémák,néhány perces ún erődemonstrációs célú vitával le lehet rendezni őket.és még jól is jársz mert legalább kidühöngöd magad ami megintcsak egészséges.
2019. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Miért nem működik?


Egyébként lehet római katolikusként református vagy evangélikus templomban esküdni? Sokkal közelebb érzem magam hozzájuk, és ott nincsenek a gyerekre vonatkozóan eskütételek.

2019. júl. 13. 12:05
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy nem várod el, hogy helyeseljék a tetteiteket.

Cserébe el sem mondod nekik.

Kapnak egy meghívót, és nem velük szervezteted meg az eseményeket, előre be sem avatod őket.

2019. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így lesz. Attól még a lehető legnagyobb mértékben megpróbálom tiszteletben tartani őket, természetesen kapnak gyönyörű csokrot, és a vacsorán is mellettünk fognak ülni a legszebb székekben.
2019. júl. 13. 12:12
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Élettársam családjának van egy bigott, képmutató ága, ők kijelentették, hogy én nem számítok családtagnak, mert nem volt templomi esküvő. Mindegy nekik, hogy az én családom mennyit segített élettársam családjának, hogy mióta együtt vagyunk élettársam lelki állapota javult, stb.

Családi eseményen is beszóltak, így olyankor nem megyek, ha ők ott vannak, nem fogok nekik jópofizni, miközben alázgatnak a nagy felebaráti szeretet jegyében ( a nő és az édesanyja különösen aljas megjegyzéseket tud tenni, furcsa, hogy közben 10 parancsolat/felebaráti szeretet, ájtatosság témája az megy). Van egy őszintén vallásos barátnőm, ő soha nem csinálna ilyet!


Te ezt sajnos nem teheted meg, mert ott ahogy olvasom az egész család ilyen.

Fel kell magad vértezned, mert lesznek durvább kioktatások is. Annyit tudok mondani, hogy ne menj bele a vitába, mert nem fogják megérteni, nem érdekli őket.

Nem tudom milyen gyakran találkoztok, ez is fontos szempont.

2019. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%
O.K.:) Mikor lesz az esküvő?
2019. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Véleményük lehet. Úgy is az ledz, ami ti megszerveztek.
2019. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

8: Igen, csak felnőtt ember nem szorul rá, hogy másokkal ütköztesse a véleményét, ha elég szilárd a sajátja.

Hovatovább csak fölösleges stressznek teszi ki magát. Érdemesebb inkább az önbátorításba és a megvalósításba tenni ugyanazt az energiát.

2019. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

"Miért nem működik?" Bár lenulláztátok és ezért nincs semmi kedvem, de elmondom, hátha nem köves talajra esik a virágmag és kivirágzik a gyakori talaján. Nem működik a liberális nevelés, hogy majd eldönti milyen nemű, hitű, érdeklődésű stb lesz. Nevelni kell, ami azt jelenti példamutatóan élni az életet mellette - mert a kisgyerek mindenre figyel- a saját hitünk szerint - azután tizenévesen valóban szabadon tud majd dönteni minden területen.

"evangélikus templomban esküdni?" Lehet! Elfogadják egymást a kat.-sal, lehet, keresztelni is lehet ev-ra. (refivel nem)

Na pontozzátok le vadbarmok.


"A hátammal is nevelek" - mondta Mérei Ferenc gyermekpszichológus.

2019. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Férjed veled ert egyet?
2019. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!