Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a családi...

Mit lehet tenni a családi elvárásokkal és hagyományokkal szemben?

Figyelt kérdés

Már évek óta együtt élünk a párommal, saját munkánk is van, és önellátóak vagyunk. Amikor bejelentettük, hogy összeházasodunk, és hogy mi mit hogy szeretnénk, a párom szülei kiakadtak, hogy csak polgári esküvőt szeretnénk.


Én őszintén hiszek Istenben, és tényleg nagyon nagyon szeretem a párom szüleit, tisztelem is őket, de ez nem azt jelenti, hogy az egyházi esküvőt is szeretném. Az a bajom vele, hogy ott a gyerekeinkről is meg kell majd fogadnunk, hogy szintén római katolikusok lesznek. Én se lennék még egyszer katolikus, és szeretném megadni a gyereim számára a lehetőséget, hogy választhassanak. Ha csak abból állna az egész, hogy egymásnak örök hűséget fogadunk a templomban is Isten törvénye szerint, akkor nem lenne gond, de hogy még a gyerekeket is belekeverjék, így nem.


A másik dolog, hogy felvetődött a kérdés, hogy mi lesz az asszonynevem. Én mondtam, hogy engem ne szólítsanak már asszonynak, gyerekként se tetszett, amikor ezt tették a felnőttekkel, másrészt én meg szeretném tartani a saját nevem. Erre jött a kiakadás h ,,nem tiszteled a férjed?" Dehogyisnem! De ez nem ettől függ, másrészt jöhetne akkor a kérdés, hogy akkor ő se tisztel engem ez alapján, mert mi az hogy nem veszi fel a nevem. Ez köztünk nem is kérdés, nagyon szeretjük és tiszteljük egymást kölcsönösen, de nekem ez a névfelvétel dolog egy régi hagyomány, amit én nem tervezek követni.


A következő dolog volt, hogy ugye akkor több gyereket szeretnénk? 3-at, mert náluk is így van. Mondtam, hogy ezt így előre nem lehet eldönteni, másrészt én az egy gyerek mellett teszem le a voksom. Akármilyen nyelven akar majd tanulni, akármilyen sportot akar csinál vagy hangszeren játszani, ne kelljen megosztani se a pénzt se a figyelmet közöttük, így veszekednie se kell senkivel. De majd azért tőle is meg fogom kérdezni, hogy szeretne-e kistestvért.


Én tisztelem őket, és nem a hagyományokat akarom leszólni, csak szerintem mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy eldöntse, szeretné-e követni őket, vagy nem. És ezt meg nem kellene személyes sértésnek venni.



2019. júl. 13. 11:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, miért ne működhetne, hogy a gyerek dönti el, mit szeretne. Nekem nagyon vallásos református szüleim vannak. Kiskorom óta azt csinálták, hogy minden vasárnap megkérdezték, szeretnék-e velük menni a templomba. Legtöbbször velük mentem, mert volt nálunk gyerekmise, amit nagyon szerettem. Ha néha azt mondtam, hogy most nem megyek, akkor nem volt semmi balhé vagy ilyesmi. Amióta az eszemet tudom, így csináltuk, nem tudom, hány éves koromban kezdték kérdezgetni, de úgy tudom, mikor kisbaba voltam, akkor vittek. Nálunk ez így teljesen jól működött, nem éreztem, hogy rám lett volna erőltetve a vallás, pedig a szüleim mindketten nagyon vallásosak.
2019. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Értem a gyereknevelés dolgot. Akkor úgy fogalmazok, hogy én erkölcsre akarom nevelni, mi tisztességes emberek vagyunk. Most ne legyetek mérgesek, de teljes mértékben egyet értek azzal, amit a legjobb barátnőm szokott mondani, hogy nagyon mérges tud lenni a vallásos emberekre, mert pl. egyszer is látott egy szegény hajléktalant a háza előtt, aki kifeküdt, mert rosszul volt, és valaki meg csak elment mellette és ott hagyott egy vallásos könyvet, hogy ,,Isten megsegít", ahelyett, hogy mentőt hívott volna.


A páromnak eddig nem voltak problémái és nagyobb harcai a szüleivel, mert alapvetően engedékenyebbek (nem mint az enyéim), és férfiként több is volt neki mindig megengedve. Templomba ő is utált járni mindig is, kiakadt ő is kb mindenen, igazából Istenben sem hisz szerintem. Ő békét akar, nem akarja, hogy veszekedjünk. De mindig mondja, hogy mellettem áll, akkor is ha majd veszekedni kell velük.

2019. júl. 13. 12:48
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem kis problémák ezek, béke nem lesz, max. fegyverszünet.

Lehet református szertartás szerint esküdnötök.

2019. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Mit csinalok ebben a helyzetben? Meghallgatom őket, ha van turelmem, mivel bunko nem vagyok. De csak 1szer. 2szer nem kell mondania, jo a memoriam. Ezt közlöm is. Meg azt is, hogy EN maskepp latom, az EN dontesem, az EN eletem. Nem kell megertenie. :D Ugyis az lesz amit EN akarok. Nyilvan pl az hazassagi nev, mivel ez csak az EN dontesem. Hogy legyen e templomi a paromon is mulik... De akkor meg azt mondom, mert MI teljes jogu felnőttek ezt akarjuk... Es ha tovabb mondja otthagyom. Nem szallok be a vitaba. Egyszer elég ha megmagyarazom, ezt ugye kedvessegbol, mint Kulturalt ember... Masodszor mar nem kell. Nalam bevalt. Puffog, hisztizik...de akarmit csinalnek ez lenne, viszont en nyugodtan elek tovább. :D
2019. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvastam vegig a valaszokat, de a romai katulikus hazassagban semmi nincs a gyerekekre vonatkozoan, sot pap se kell, egyedul egymasnak tesztek eskut h eletetek vegeig egyutt lesztek joban roszban.
2019. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

,,Nem olvastam vegig a valaszokat, de a romai katulikus hazassagban semmi nincs a gyerekekre vonatkozoan, sot pap se kell, egyedul egymasnak tesztek eskut h eletetek vegeig egyutt lesztek joban roszban."


De jó is lenne, ha így lenne. Legalábbis a Biblia szerint mindenképpen így van. Viszont a római katolikus egyház? Áh, náluk minden szentség, meg a papok, meg a gyónás stb. El sem ismerik a polgári házasságot, hanem csak azt, ami náluk az ő templomukban köttettett. És igen, benne van az esküben ez is, sajnos. A reformátusok már normálisabbak, mert elismerik a polgárit, és ők már csak a templomi áldást adják.

2019. júl. 13. 13:26
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nagykorúak vagytok, a Te dolgod és a férjedé, hogy hogyan szervezitek az életeteket. Én is római katolikus vallású vagyok. Viszont vannak olyan hagyományok, amiket tanárember létemre tisztelek, de egy olyan világban, amilyen a mostani, egyetérteni nem tudok velük. Azt meg hogy hány gyereketek lesz, nos ha már a vallásról beszélünk: abba Istennek is van beleszólása. Lehet, hogy valaki ötöt tervez, de csak egy születik Neki.

2019. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon tetszik a felfogasod es szimpatikus vagy kedves Kerdezo :) oszinten a legjobbakat kivanom neked!


Sajnos szerintem se fogod tudni megertetni parod szuleivel a dolgokat, majd ha tul lesztek az eskuvon stb majd belenyugszanak es elfogadjak. Addig meg probald nem felvenni ha piszkalnak a temaval.


Sok boldogsagot!

2019. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Metionin ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben a magánügyetek, a tiéd és a párodé. Senki más nem szólhat bele abba hogy ti a saját esküvőtöket hogy csináljátok, a saját családotokba hány gyereket akartok stb. Nem is értem hogy honnan veszik a rokonok hogy nekik ehhez közük van. Amikor szóba kerül, normális hangnemben mondjátok meg hogy ne haragudjanak de ez a ti életetek, úgy fogjátok rendezni ahogy nektek jó.
2019. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Név választásba van köztes megoldás én férjezett nevem férjem vezetékneve né szóval megtoldva és utána saját vezeték és kereszt nevem .gyerek téma magán ügy.
2019. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!