Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a családi...

Mit lehet tenni a családi elvárásokkal és hagyományokkal szemben?

Figyelt kérdés

Már évek óta együtt élünk a párommal, saját munkánk is van, és önellátóak vagyunk. Amikor bejelentettük, hogy összeházasodunk, és hogy mi mit hogy szeretnénk, a párom szülei kiakadtak, hogy csak polgári esküvőt szeretnénk.


Én őszintén hiszek Istenben, és tényleg nagyon nagyon szeretem a párom szüleit, tisztelem is őket, de ez nem azt jelenti, hogy az egyházi esküvőt is szeretném. Az a bajom vele, hogy ott a gyerekeinkről is meg kell majd fogadnunk, hogy szintén római katolikusok lesznek. Én se lennék még egyszer katolikus, és szeretném megadni a gyereim számára a lehetőséget, hogy választhassanak. Ha csak abból állna az egész, hogy egymásnak örök hűséget fogadunk a templomban is Isten törvénye szerint, akkor nem lenne gond, de hogy még a gyerekeket is belekeverjék, így nem.


A másik dolog, hogy felvetődött a kérdés, hogy mi lesz az asszonynevem. Én mondtam, hogy engem ne szólítsanak már asszonynak, gyerekként se tetszett, amikor ezt tették a felnőttekkel, másrészt én meg szeretném tartani a saját nevem. Erre jött a kiakadás h ,,nem tiszteled a férjed?" Dehogyisnem! De ez nem ettől függ, másrészt jöhetne akkor a kérdés, hogy akkor ő se tisztel engem ez alapján, mert mi az hogy nem veszi fel a nevem. Ez köztünk nem is kérdés, nagyon szeretjük és tiszteljük egymást kölcsönösen, de nekem ez a névfelvétel dolog egy régi hagyomány, amit én nem tervezek követni.


A következő dolog volt, hogy ugye akkor több gyereket szeretnénk? 3-at, mert náluk is így van. Mondtam, hogy ezt így előre nem lehet eldönteni, másrészt én az egy gyerek mellett teszem le a voksom. Akármilyen nyelven akar majd tanulni, akármilyen sportot akar csinál vagy hangszeren játszani, ne kelljen megosztani se a pénzt se a figyelmet közöttük, így veszekednie se kell senkivel. De majd azért tőle is meg fogom kérdezni, hogy szeretne-e kistestvért.


Én tisztelem őket, és nem a hagyományokat akarom leszólni, csak szerintem mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy eldöntse, szeretné-e követni őket, vagy nem. És ezt meg nem kellene személyes sértésnek venni.



2019. júl. 13. 11:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
82%

Mit lehet tenni vele? Magasról le lehet--

Ha valakinek meg nem tetszik az az ő baja

2019. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen megértelek.


Szerintem annyira gázak ezek a névváltoztatások.


Ma a leggyakoribb a kötőjeles (férj-feleség vezetékneve),baromi hosszú.

A Kovácsné Kiss Piroska szintén parasztos,asszonyos.


Megértem ha nem szeretnél ilyen ciki névvel élni.


Elgondolkodtam milyen lenne,ha egy sportolónőt Kovácsnének hívnának:D

Tiszta komcsi beütése van.


Szerintem jó,hogy ragaszkodsz a nevedhez,a férjednek sem változik a neve a házassággal.


Az,meg,hogy nem vagy vallásos az te dolgod,nem az övéké.

Gondolom ha lesz gyerek,akkor meg majd meg kell keresztelni.

Nem fogják fel,hogy az nem az ő gyerekük,ez meg nem az ő esküvőjük.


Sajnos a legtöbb vallásos,egyszerű ember mind ilyen kontrollmániás,én ezt tapasztaltam.

2019. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk sem lesz templomi, részben anyagi, részben erkölcsi megfontolásból. De ha lenne is rá aldozhato pénzem akkor sem mennek templomba esküdni.


A mi családunkban hagyományosan rossz az egyhazakkal való kapcsolat. A a söröskupakok dobalasa az adományozó perselybe, valamint a papbácsi kiidegelesvel kezdődött, ha Fateromat nézem, anyám meg nem volt hajlandó fizetni egyhazadót mert nagyagyam mikor meghalt a pap keregette a pénzt, anyám meg elzavarta... Aztán tetőzött egy jelentős anyagi veszteséggel mikor szentfazek mostoha nagyagyam rairatta életében a házát az egyházra, aztán mi volt? Élteben kapott egy lyukat, a nyugdíjat meg úgy lefoloztek hogy gyógyszert sem tudott venni

2019. júl. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!