Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám orvos, Apukám ügyvéd....

Anyukám orvos, Apukám ügyvéd. Mit tegyek az elvárásokkal?

Figyelt kérdés

Anyukám orvos családból származik, a nagyszüleim is azok, a nagynéném gyógyszerész.

Apukám ügyvéd, ahogy az apja is (nagymamám ott nem dolgozik). Így tőlem is elvárják, hogy valamilyen hasonló szintű egyetemre menjek.

A nagybátyám mesélte (Apa testvére), hogy Ő a szülei nyomására elvégezte a jogot nagy nehezen, de nem találta a helyét és csak elvesztegetett éveket az életéből. Most meg egy sikeres vállalkozó és nem munkának tekinti azt, amivel foglalkozik, mert szereti.


Arról a szüleim már rég letettek, hogy én orvos legyek, vagy bármi, aminek köze van a kémiához, biológiához.

De azt még mindig hallgatom, hogy legyek jogász, viszont hiába mondom, hogy nem akarok az lenni. Azt mondják, hogy attól, mert elvégzem a jogot, még nem kell jogásznak mennem, utána még tanulhatok azt, amit szereznék. Hát köszi, akkor tök feleslegesen vesztegessek el éveket.

Meg mondom, hogy ilyen jegyekkel én sose tudnám elvégezni azt, de erre az a válasz, hogy tele vannak ismerősökkel, mindent elintéznének Nekem.


De én nem egy ilyen életet akarok. Azt szeretném tanulni, amit szeretek és ami érdekel.

Jövőre érettségizem.


2015. jan. 12. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Határozottan közöld, nem akarsz jogi pályára menni, felesleges elvégezned a jogot. Ismerősök által meg nem akarsz diplomát. Nem akarsz éveket elvesztegetni egy olyan szakon, ami nem érdekel, pénz, energia, és idő pocsékolás.

Mond meg mit szeretnél tanulni, és előbb-utóbb tudomásul veszik. (Inkább utóbb)

2015. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
És mit szeretnél? Mert szerintem azzal tudnád leginkább meggyőzni őket, ha lenne egy olyan terved, ami számukra is érthetően vonzó.
2015. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Legyél határozott, a Te életedet Neked kell élned, ők ezt nem tehetik meg helyetted!

Ha ma lennék tizenéves, én is kiállnék az elképzeléseim mellett, sajnos én már sokkal idősebb vagyok és nem tudom az elvesztegetett éveket újraélni.

2015. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha van konkrét célod, van amit szeretsz, akkor elmondod nekik és aszerint tanulsz tovább. Úgy nehezebb őket meggyőzni, hanem tudod, hogy konkrétan mit szeretnél és miért, csak annyit, hogy jogász nem.
2015. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Először is: miért vannak "ilyen" (gondolom elég rossz) jegyeid? Ha a szüleid ilyen képzettségűek, akkor valószínűleg nem az adottságaiddal van baj. Nem csodálom, ha a szüleidet frusztrálja, hogy sokkal többre lennél képes, csak fütyülsz a tanulásra.


A másik: szépen leírtad, mi nem szeretnél lenni. És mi szeretnél? Ha egy pálya konkrétan érdekel, és az ahhoz való tárgyakat komolyan veszed, valószínűleg jobban elfogadják a döntésedet.


Utolsó előtti mondatodban ezt írod:

"Azt szeretném tanulni, amit szeretek és ami érdekel."

Áruld el nekünk és a szüleidnek is, mi az?

2015. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mond el a szüleidnek hogy nem szeretnéd elvégezni a jogot, mert maga a témakör sem érdekel, és lehet hogy nem is győznéd a tanulást sem.

Döntsd el hogy mivel szeretnél foglalkozni, és mond el nekik hogy miért. Ha látják rajtad hogy lelkesedsz egy másik irány felé, akkor lehet belátják hogy te mással akarsz majd foglalkozni.

2015. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Képzeld magad a szüleid helyzetébe. Csak jót akarnak neked. Ha vannak jogász, ügyvéd, bíró, ügyész stb felmenőid, egyáltalán nem hülyeség a jogi egyetem, még munkád is lenne. Plusz szomorú, nem szomorú, de tény, sok ember máshogy tekint rád, ha Dr-ként mutatkozol be.
2016. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!