Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg megtörnek a gyerekek...

Tényleg megtörnek a gyerekek egy válás után?

Figyelt kérdés

5 es 3 évesek

Nagyjából Egyenlő felügyelet mellett..


2019. júl. 14. 16:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
55%
Igen, nagyon megtöri. Nekünk a testvéremmel együtt az egész életünket derékba törte.
2019. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nem voltak veszekedések, mert apám ivott és mikor hazajött késõ este, csak beesett az ágyba és aludt. Anyám meg az a típus, akinek fát lehet hasogatni a hátán...

Engem az a tudat tört meg, hogy ezek ketten egyszer szerették egymást, közös életet, közös gyerekeket terveztek. Aztán megjöttem én és annyira elromlott minden, hogy már megjátszani sem képesek, hogy egy család vagyunk.

2019. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%
Én örültem volna, ha elválnak a szüleim már sokkal hamarabb, mivel akkor nem kellett volna apámmal egy fedél alatt laknom még évekig és hallgatnom, hogy mennyire nem érek semmit.
2019. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
42%
Most azt írják, hogy örülnek, de az a sok nyálas fiatal srác, akik apa nélkül nőttek fel és egy nyakkendőt nem tudnak megkötni, meg az a sok nagyon készséges fiatal lány, aki bárkivel összefekszik, mert kergeti az apja szeretetét, a biztonságos kapcsolatot... hát igen, éljenek a csonka családban felnőtt gyerekek.
2019. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
Ne hidd, hogy én apámtól tanultam nyakkendőt megkötni.
2019. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os alatt már írtam, hogy válással nem vagyok érintve, de olvasva az érintettek válaszát, férfiként, a könnyeimmel küzdök...

Meg kell gondolni alaposan, hogy valóban szeretem-e azt a másikat, el tudom-e viselni az észlelt hibáit egy életen át (nincs ám tökéletes ember!!!), hű leszek-e hozzá, mert annyira szeretem...?

2019. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem megtört.


"Azokban a családokban, ahol szeretet és együttérzés fűzi össze az embereket, a gyerekek sokkal sikeresebbek és boldogabbak. Ha ettől a környezettől megfosztják a gyereket, azzal az egész életét, jövőjét tönkretehetik. A gyereknevelésben a szeretet a leghatékonyabb eszköz."


Én sajna pórul jártam. Ennél széthullottabb szar családot nemigen találni.

2019. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
94%
6 éves voltam, amikor elváltak. Örültem neki!
2019. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

"Most azt írják, hogy örülnek, de az a sok nyálas fiatal srác, akik apa nélkül nőttek fel és egy nyakkendőt nem tudnak megkötni, meg az a sok nagyon készséges fiatal lány, aki bárkivel összefekszik, mert kergeti az apja szeretetét, a biztonságos kapcsolatot... hát igen, éljenek a csonka családban felnőtt gyerekek."


Akkor nézz már utána, az ilyen gyerekek közt mennyi az elvált szülök gyereke és hány él "teljes" családban - csak mindennapis veszekedések, alkoholista szülök, bántalmazó apa mellett! Semmivel sem kevesebb az utóbbiak közti a sérült gyerek!

2019. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Helyzete válogatja. Sok szempontból rózsaszín lányregény Erik Kastner A két Lotti című regénye, de egyvalamiben igaza volt. Vannak gyerekek, akik attól szenvednek, hogy elváltak a szülei, és vannak, akik attól, hogy nem váltak el. Ha csak itt a Gyakori Kérdéseken nézelődsz néha, vannak, akik leírják, hogy felszabadultak, és nem bírják a drogos, alkoholista, idegbeteg, vagy agresszív szülőjüket.

Én magára a válás tényére nem emlékszem, mert nem voltam egy éves sem, de szegény Anyám mindig kedélybeteg volt utána, meg közel negyven évvel ezelőtt nem volt olyan gyakori a válás, mint most, és főleg gimis koromban rengeteget pletykáltak a családi helyzetemről az osztálytársaim. Volt, aminek volt valóságalapja, volt aminek nem volt.

Ha már ezt a kort írod, nos, igen, ez kritikus, de a kamaszkor is.

2019. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!