Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg megtörnek a gyerekek...

Tényleg megtörnek a gyerekek egy válás után?

Figyelt kérdés

5 es 3 évesek

Nagyjából Egyenlő felügyelet mellett..


2019. júl. 14. 16:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
47%
A gyerekeknek az is rossz, ha a szüleik marják egymást, meg az is rossz, ha elválnak. Egyiket se lehet védeni a másikkal. Szégyelljék magukat az olyan szülők, akiknek a gyerekei örülnek, hogy a szüleik elváltak. Még a válásnál is rosszabbak voltak együtt. Katasztrófa!
2019. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
61%
Én is azt gondolom, jobban megviselt volna, ha együtt maradnak a szüleim. Azt gondolom, két szülő külön elképzelhető, hogy teljesebb, jobb élményeket, feszültségmentes szeretetet tud adni, mintha egymás mellé kényszerítik magukat és ez árnyékolja be mindazt, amit a gyerek kap. Nekem a párválasztásom, életmódom sem befolyásolta kedvezőtlenül a válás. Ellenkezőleg. Tettem olyan óvatos fogadalmat, hogy próbálok jól választani, majd kitartani mellette. :)
2019. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
81%

Én ebben nem vagyok érintett, pár családtag viszont igen. Én láttam 5 éves gyereket teljesen összeroppanni. Egyszerűen elvesztette a hitét, szebben nem tudom megfogalmazni.


Én is úgy gondolom, hogy minden esetben hatalmas biztonságtól van megfosztva egy csonka családban felnőtt gyerek. És persze jobb a békés válás, mint az állandó feszültség, de ettől még igenis az a legjobb ha a gyerek az apjával és az anyjával nő fel, családként.


Plusz a legtöbb válás nem békés. Ha tudná a sok balhézó, hogy a gyerekpszichiátrián lévő gyerekek több, mint felének az elvált szülők balhéja a baja, akkor kétszer is átgondolnák, hogy belerángatják-e a szánalmas játszmájukba a gyereküket, aki semmiről sem tehet.


Az is nevetséges, aki mindennek elhordja a volt házastársát, holott ő esküdött örök hűséget és ő alapított családot vele. Lejáratják ezek az emberek saját magukat.

2019. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
45%
"A gyerekeket lelki nyomorékká teszi a szüleik válása" Makovecz Imre
2019. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
44%
Mi az, hogy megtörnek? BÖVEBBEN!!!
2019. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
37%
Hazudik magának is, meg a gyerekeinek is, aki azt mondja, hogy nem törnek meg....de igenis megtörnek. Én ennyi év után is azt kivánom a volt apámnak, hogy döglött volna meg a háborúban . Most lehet lepontozni...
2019. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Igen, de nem annyira, mintha együtt marad a két szülő és pokollá teszik a család életét. Ha nagyobb baj látszik, azaz a gyereket jobban megviseli a válás, még mindig jobb egy gyerekpszichológust keresni, mint 20 év múlva a gyereknek újabb 20 év terápiára járni, mert apu és anyu szétmarta egymást, de nem vált el.
2019. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
62%
persze hogy rosszabb, ha marják egymást, vagy isznak stb, de attól a válás még nem lesz jó semmilyen szinten. Az a baj, hogy nincs meg az emberekben az a szent (igen, szent) alázat, ami egy párkapcsolathoz kölcsönösen (!) kell, és egy felnőtteknek 100%-ig kiszolgáltatott lény neveléséhez is kell. Az alázat nem megalázkodás - az annak a megromlott változata, már erről sem tudnak sokan. Rohanni a testi vágyak után az megy ilyenkor, és az homályosítja el az igazi feladatot.
2019. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
45%

Nekem sokkal nagyobb volt a biztonságérzetem "csonka" családban. Nem tudom, miért lett volna egészségesebb, ha nem hagyjuk ott apámat, aki késsel a kezében kergetett el otthonról. De ja, elváltak, mikor 7 éves voltam, így sajnos nem hallgathattam tovább, ahogy veri anyukámat.


Azt a félelmet pedig senkinek nem kívánom, amikor elmagyarázták, hogy apám jöhet és elvihet 2 hetente. Szerencsére soha nem jött, de folyamat rettegtem, hogy a bíróság azt mondta, vele kell mennem. Nem is tudtam, ez mit jelent, csak rettegtem.

2019. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
66%
Én meg köszöntem a szüleimnek, hogy végre elváltak. Iszonyatos gyermekkorom volt. A válás után mindketten kiegyensúlyozottak lettek, nyugodtak.
2019. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!