Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol apuka/férj Ausztriában...

Ahol apuka/férj Ausztriában dolgozik, milyen gyakran tud hazajárni? Hogy van a munkarend?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megoldani, hogy minden hétvégén haza tudjon járni?

2019. júl. 15. 06:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Attól függ hol dolgozik.

Nálunk hétfőtől péntekig van a munkaidő.

Azért ha messze laktok a határtól, nem biztos hogy megéri minden hétvégéb hazajarni.

2019. júl. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

#1-es De pl hétfőtől csütörtökig többet dolgozol, hogy pénteken rövidebb legyen a munkaidő? Ilyenről is hallottam, és akkor jobban megéri hétvégére hazajönni, mert már a péntek estét is itthon lehet tölteni.


Természetesen a határhoz közelebb lakókbak könnyebb.

2019. júl. 15. 07:05
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Konkretizálhatnád, mert aki Sopronból Eisenstadtba jár az naponta hazajár, aki meg Tirolból Nyíregyházára az valsz jóval ritkábban.
2019. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs értelme ilyen életét élni.. Vagy költözzön az egész család Ausztriába vagy maradjon apuka itthon..

Olyan családban nőttem fel, ahol szintén apa külföldön dolgozott és nagyjából 2 hetente volt itthon hétvégén. Vagy ritkábban. Nem éri meg a pénz azt a fájdalmat, amit mindenki àtél (anyuka, apuka, gyerekek). Vagy menjen az egész család külföldre (egyáltalán nem hülyeség menekülni innen), vagy maradjon mindenki..

Lehet rövid távon hazamegy az ember hetente, de ha mondjuk az ország másik végére kell vezetni, akkor lehet hosszabb az út oda-vissza, mint amennyit otthon töltesz.

2019. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Elöször is, nem mindegy, milyen munkahelyröl van szó, mert ha a napi 8 óra a kötelezö, akkor nem lehet néha többet, néha kevesebbet benn lenni, meg vannak munkakörök, ahol egyáltalán nem hétfötöl péntekig van a munkahét.

Másodszor nem mindegy, hol dolgozik Ausztriában és hol laktok Magyarországon.

Harmadszor nem túl valószínü, hogy valaki az egész hétvégéjét utazással akarja tölteni, pihenésre mindenkinek szüksége van.

2019. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%

4-es: "Vagy költözzön az egész család Ausztriába vagy maradjon apuka itthon."


Az esetek nagy többségében nem ilyen egyszerü, ahogy gondolod.

HA a családnak szükséges az ottani többletjövedelem, akkor nem megoldható az egész család kiköltözése (a lakhatás, feleségnek is munka keresése, gyerekek iskoláztatása jóval több pénzt visz el, mint amennyit egy ember meg tud keresni), ha meg apuka sem megy, akkor az utcára kerülnek adott esetben.

Emellett apuka egyedül tud munkásszálláson vagy másokkal közösen egy szobában lakni, egy családdal lehetetlen.

2019. júl. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo mi kozel lakunk a hatarhoz a ferjem megis 3 hetente tud hazajonni, nem nagyon van ugy hogy hetente hazajar raadasul az penz is lenne es huzos,megterhelo lenne hetente hazajonnie. Nem is tudna rendesen pihenni. Fel eve van kint de szerencsere mar ha legkozelebb jon mar vegleg hazajon hozzank, nem birja senki ezt az elvalast, se en se o se a gyermekunk, itthol adodott egy viszonylag jo lehetoseg igy nyugodt szivvel hazajohet. Tavkapcsolat nem kapcsolat foleg ha mar gyermek is van. O is erdeklodott hogy van e olyan munka ott ahol hetente haza lehet jarni, egy-egy akad de eleg ritka es anyagilag illetve emberileg is nagyon megterhelo, az sem eri meg.
2019. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Akkor ez a 4 - 4,5 napos munkahét nem jellemző? Hallottam ilyenről, hogy magyarok úgy szervezik, hogy inkább 4 nap alatt ledolgozzák az 5 napot, hogy pénteken haza tudjanak jönni. Pl. ha 8 órás munkát nézünk, akkor h-cs napi 10 órát dolgoznak, és a péntek már szabad. De ez mennyire jellemző?

Vagy ott is rövidebb a pénteki munkanap.

Van, aki közel lakik a határhoz és Ausztriában sem távol, hanem a magyar határ közelében dolgozik, pl. Graz. Így nem több az út, mint Mo-n egyes településekről elérni pl. Budapestet.

Bár azt nem értem, hogy ha a heti kocsikázást, meg az ottani albérletet is beleszámítjuk, megéri-e kint dolgozni, van-e annyival több a fizetés.

2019. júl. 15. 08:00
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 1-es vagyok.

Van olyan munkakör ahol csak hétfőtől csütörtökig van a munka.

Nyilván nem az építőipar, de pl a vendéglátás megint más.

Sok mindentől függ.


De szerintem akkor sem éri meg hazajarni.

Ahogy előttem írták, Sopronbol Eisenstadtba, vagy akár Bécsbe is sokan járnak át naponta.

2019. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Értsd már meg, hogy a legtöbb helyen nem a dolgozó dönti el, hogy akar dolgozni. A "magyarok úgy szervezik" igazán nem jellemzö, mert a fönök elképzelése meg szervezése a döntö.

Másrészt Ausztriában sem egységesen dolgozik minden ember (ahogy MO-on sem), amíg nem írod meg, hoyg KONKRÉTAN milyen munkárol van szó, meg HONNAN HOVÁ kellene utaznia, addig nem lehet érdemben válaszolni!

2019. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!