Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol apuka/férj Ausztriában...

Ahol apuka/férj Ausztriában dolgozik, milyen gyakran tud hazajárni? Hogy van a munkarend?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megoldani, hogy minden hétvégén haza tudjon járni?

2019. júl. 15. 06:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ledolgozost senkinel nem tapasztaltam kerdezo, nem tudom te honnan szedted, de nem jellemzo. 6 eve elek kinn, sok ismerosom van, senki nem csinalja igy, plussz senki nem jar hetente haza. Amugy nem normalis igy elni, vagy jon a csalad, vagy maradj otthon.
2019. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Inkább csak tervezzük, hogy a férjem esetleg megpróbálna valami szerelő, karbantartó munkát külföldön a pénz miatt, mert a gyerekek már nagyobbak, 14 és 16 évesek, de nem tudjuk, jó lenne-e. Viszont van olyan ismerős, nem túl közeli, de azért gyakran látjuk, aki folyton haza tud jönni hétvégén, többnyire 2,5-3 napra is. Így csak kb. 4 napot van távol a családtól. De már mástól is hallottam erre példát régebben, pl. festő csapatban dolgoznak kint és 4 nap alatt letudják, aztán 3 napra hazajönnek, persze egy autóval oldják meg 3-an, 4-en, így még olcsóbb.
2019. júl. 15. 08:11
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Attól is függ, hogy itt mennyit keres a férjed. A határtól milyen messze laktok.

Így sajnos nem tudok tanácsot adni.


És valóban az sem mindegy, hogy milyen munakorre megy a férjed.


Egyébként a kinimalber1000euro körül van.

Mondjuk most a családit is lejjebb vettek.

Viszont nem csak a fizu miatt éri meg kint dolgozni, Hanem a juttatások miatt.

A 13. 14 havi fizetés.

Adovisszaterités.

Azért ezek jóval nagyobb összegek mint itt.


Ha konkrétabban írnál , az ország melyik részén laktok, vagy, milyen munkahely lenne a ferjednek többet tudnék segíteni.

2019. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nincs még konkrét munkahely, csak azt látjuk, hogy egyre többen járnak ki, ezek szerint megéri, úgy, hogy a férj kimegy és még albérletet is fizet és még haza is tud jönni minden héten.

Zala megyei kistelepülés, innen kellene kijárni, tehát biztos kell albérletet keresni.

Hasonló munka lenne jó, mint itthon, valami gyári karbantartó. Nem munkahely keresésben kérek segítséget, csak hogy hogy lehet ezt család mellett megoldani, mert nem akar az egész család kiköltözni.

2019. júl. 15. 09:05
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A munkaidő a munkától és a főnöktől függ. Nekem is van olyan ismerősöm, aki hétfőtől dolgozik csütörtökig és minden héten haza jár Grazból Pécsre. Én ledolgozom az 5x8 órát, minden pénteken 4kor beülök a kocsiba és 11re otthon vagyok Mohácson. Az útra próbálokmás embereket is beszervezni, így az út kölcségei többnyire megtérülnek.
2019. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
16%
tehát azt se tudjátok, honnan-hova, meg mit, de de mi adjunk konkrét választ.
2019. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha beszéli a nyelvet, simán megéri.
2019. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 éve kint élek. Nem igazán jellemző ez a felállás de pláne az nem hogy ledolgozzák a pénteki napjukat hogy hamarabb hazakerüljenek. 1 embert ismerek aki h-cs munkarendben van de hazajárnia egyáltalán nem térül meg neki sem mivel nem fizetik az utat és rohadt fárasztó. De ha beszéli a nyelvet akkor tényleg megérheti esetleg más munkakörben dolgozni, ahol lazább. De szerintem ne itt találj már választ arra hogy kimenjen-e mert mi honnan tudjuk nektek mi éri meg. Személyesen valakivel felvenni a kapcsolatot és slussz. Csak azt irod hogy ennyi meg annyi ismerősöd ki jár meg igy dolgozik, akkor felkell velük venni a kapcsolatot és rendezni valamit aztán majd megtudjátok megéri e
2019. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Valahogy elkanyarodtunk a témától. Nem az a kérdés, hogy megéri-e meg hogy menjen-e vagy sem. Nem is a mi esetünk a lényeg. Hanem a munkarendre várok példákat. Mo-i határtól nem túl messze dolgozók körében ki hogy oldja meg a hazajárást. Milyen gyakran. Milyen munkarend. Példákat várok, hogy lássam, mi a jellemző. Ezáltal elgondolkodunk rajta.
2019. júl. 15. 09:46
 20/26 A kérdező kommentje:

#16-os

olvasd el a kérdést újra...

2019. júl. 15. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!