Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkreteszem egy ember életét....

Tönkreteszem egy ember életét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iszonyú lelkiismeretfurdalásom van apukám miatt. Egy két hete történt családi veszekedés során elmondta nekem apukám, hogy tulajdonképpen csak miattam nem vált el anyukámtól, mert szerette volna, hogy mindent megkapjak és tovább tudjak tanulni, illetve, hogy anyukám már rég túllépte azt a határt, amit ő el tud viselni egy nőtől, és csak miattam nem válik el.

Azóta rémesen érzem magam. Ha én nem lennék apukám már boldogan élne egy másik nővel, nem kéne félnie a folytonos veszekedésektől, és a kisebb-nagyobb csetepatéktól. Azt is mondta még, hogy megvárja, amíg befejezzük a tesómmal a tanulmányainkat és utána elválik. Nem tudom, hogy ezt most hirtelen felindulásból mondta-e, vagy valóban komolyan gondolja, de én azóta iszonyúan érzem magam. Tönkreteszem egy ember életét. Ha én nem lennék, sokkal boldogabb lenne mindenki. Legszívesebben elmennék itthonról, de még nem lehet. Nem akarom, hogy bárki is szenvedjen miattam.

20/L


2010. júl. 10. 22:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ezt mind mondd el apukádnak. Értesd meg vele, hogy neked nagyon fontos az ő boldogsága, és megérted, ha elválik.
2010. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Na nehogy már te legyél az oka. Az az ember aki el akar válni, nem várja meg amíg a gyerekei felnőnek, hanem veszi a kalapját és huss. Szép kifogás, csak nem hihető. Egy percig sem legyen lelkiismeret furdalásod miatta, hidd el nem te vagy az oka. És elszégyelheti magát apukád, pont téged hozott fel okul, az ő gyengesége miatt.
2010. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezt már mondtam neki, és azt mondta, hogy nem válik el, mert akkor 20 év kemény munkája veszne kárba. (A nulláról kezdték el anyukámmal, és most már egy szép kertvárosi házban lakunk, saját autó meg minden.) Nem akarja megint elkezdeni ezt előröl.
2010. júl. 10. 22:15
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, hogy magadra vedd. Ő egy felnőtt ember, az az ő dolga, hogy elválik, nem válik, miért teszi, satöbbi. Ha pedig miattad nem tette, eleve nem szép dolog ezt igy a fejedhez vágnia. Beszéld meg vele, mennyire rosszul esett, és hogy a gondoskodás nem azon múlik, hogy a szülők együtt élnek-e boldogtalanul, a gyerek miatt...
2010. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ki is derült, hogy nem te vagy az igazi ok.
2010. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

(Az első)

Azt mondta, hogy el fog válni, miután befejeztétek a tanulást. Ha most akkor még vár, akkor kevesebb esélye lesz újra felépítenie valamit. Vagy akkor igaza van az utánam szólónak és nem is akar igazán elválni (vagy csak túlságosan fél). Tudd meg, hogy mit akar valójában.

2010. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

22:14-nek tökéletesen igaza van!

Nem él az ember egy másikkal,akit a háta közepére sem kíván, HÚSZ ÉVIG !

Csakis gyávaságból,kényelmességből.

Édesapád "mártír" szövegével ne foglalkozz.Ha elvált volna,akkor is meg tudott volna adni nektek mindent.

Nem hiszem,hogy "feláldozta a boldogságát",ez csak duma.Ráadásul a gusztustalan,gyáva duma fajtából.

Bocs.

2010. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
na le irtad a kommentedmen,saját ház autó,nem miatadd nem ment el,hanem a piszkos anyagiak miatt,téged csak kifogásként használ,h ne kelljen beismernie.
2010. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Rád hárítja apukád a felelősséget, mert ő nem akarja felvállalni.


Egy felnőtt ember, ha akar, akkor elválik. Tudja jól ő is, hogy ez egy olcsó kifogás. Ha külön élnek a szülők is lehet a gyerekeket jól nevelni, tanítattani.


Hidd el, hogy régen elvált volna, ha azt akarná, csak könnyebb rád fogni.

2010. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Ezt az áldozatot én is megtenném a gyerekemért! Ha apukád nagyon szeret titeket, akkor nem teszed tönkre az életét, mert neki ti vagytok az élete, a ti boldogságotok a legfontosabb neki! Amit tett, az az ő döntése volt, maradni akart, hát maradt. Nem akart távol lenni tőletek, én sem mennék sehová a gyerekemtől! És ha ilyen szomorúnak látnám őt, mint amilyen te vagy, akkor biztos megnyugtatnám, hogy nem kell miattam aggódni, nemhogy nem tette tönkre az életemet, még ő adott értelmet neki!
2010. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!