Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy változzak meg nem egész...

Hogy változzak meg nem egész egy év alatt? Segítenél egy 22 éves elkeseredett lánynak?

Figyelt kérdés

A problémám a következő,hogy májusban lesz érettségitalálkozónk.Én a gimis évek alatt,mindig le lettem mindenért sajnálva,szánalomból "barátkoztak" velem.Ennek oka,hogy kövér vagyok,pattanásos,striás,stb...

az egyetemi évek alatt nem volt eddig időm magammal foglalkozni,meg nem is nagyon érdekelt a külsőm.De most ennek vége.Szeretném,ha a volt osztálytársaim elcsodálkoznának mikor meglátnak,és ebben szeretnék segítséget,tippeket ötleteket kérni:


168 cm vagyok és 83 kg.fülig érő barna olyan se nem göndör se nem egyenes hajam.a mellem 85 B-s.Ha kíváncsiak vagytok még valamire szívesen leírom.


Ezenkívül:eléggé félénk,visszahúzódó,bizalmatlan és önbizalmatlan is vagyok,ebben is szeretnék segítséget kérni,hogy legyek magabiztos és egy olyan ember akiből sugárzik a belső kisugárzás.


Előre is köszönöm annak aki megtisztel azzal,hogy elolvassa amit írtam és segíteni próbál:)

22/L


2010. júl. 10. 23:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Ugyanmár :) Fogyni a legegyszerűbb és legjobb dolog :) Vezess súlynaplót és diétázz meg biciklizz napi fél órát :)

Legyél vidám, ne húzódj vissza, te így vagy gyönyörű ahogy vagy. Ha ezt elhiszed tiéd a világ :)

2010. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Először is belsőleg kell megváltoznod, és erőt gyűjteni, hogy elfogadd magad. Oké, egy kicsit duci vagy. De kit érdekel ?? Ha egy vidám, kedves, és örömtől sugárzó arcot látnak, akkor barátkozni fognak veled és nem csak szánalomból. Igaz barát az, aki ezt értékeli.
2010. júl. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Szépen leírtad, hogy mi a problémád magaddal. Most fogj egy papírt, és írd le, mit hogyan lehetne megoldani.


Lefogyni le lehet, de ezt fejben kell eldöntened. Nem akaraterő kell hozzá, hanem eltökéltség, hogy lásd a célt.


Azt nem hisze, hogy csak szánalomból barátkoztak Veled. Aki más, szánalmas, gyenge, stb... az kiközösítik. (Tapasztalat). Szerintem magadért szerettek. Nem bízol túlságosan az osztálytársaidban. Most is úgy akarsz velük találkozni, hogy essenek hanyatt. Mire jó ez?


Tedd rendbe a dolgokat a fejedben, hogy mit is akarsz valójában, mert ha csak azért akarsz megváltozni, hogy nekik bizonyíts, ott gond van. Tegyél rendet a fejedben. Sok sikert, szorítok Neked!

2010. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

És mit csináljak a hajammal?Nem áll jól ez a rövid,eddig hosszú volt csak nagyon tört,pedig nem vasaltam,csak megmostam samponnal,megfésültem és megszárítottam.De esélytelen,hogy megint megnőjön addig hosszúra.

És,hogy sminkeljek?Vagy egyáltalán milyen sminktermékeket vegyek?Mert még sohasem sminkeltem és nincs is semmim itthon.

És miből milyen termékeket használjak?És milyen kiegészítőket?És milyen ruhát?És cipőt?

2010. júl. 10. 23:32
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia, elsősorban ne mások miatt (jelen esetben a volt osztálytársaid miatt) akarj változni, hanem saját magad miatt, mert neked úgy lesz a jó. Kezdj el sportolni és diétázni, kitartással meglesz a látványos eredménye, napról napra jobban fogod magad érezni és kinyílik a világ. Egy új frizura, esetleg új szín, egy jó smink, 1-2 új hozzád illő ruha is sokat segíthet, hogy jobban érezd magad, ha tükörbe nézel. Annak idején nagyon nehezen vettem rá magam a fogyásra, én is hasonló lehettem mint most te, de ahogy beindult az egész olyan szinten jól éreztem magam és napról napra múlt el a szégyenlősségem és a visszahúzódásom, mert egyre több bókot kaptam. Csakis saját magadon múlik, hogy ragyogni akarsz, vagy maradsz szürke kisegér akit senki nem vesz észre.

Sok sikert!

2010. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek z előttem szólókkal,hiába lehetsz tuti csaj,ha nem gondolod azt magadról,ugyan úgy le fognak nézni,mint azlőtt.az alkalom előtt menj el fodrászhoz,sminkelj szolidan,vegyél egy alkalmas jó szabású ruhá,és tiéd a világ! tettszél magadnak,és másnak is fogsz,na meg okos is vagy,alvégre egyetemet végeztél,nemde?!amúgy meg miért érdekel olyan véleménye,akivel nem is barátkoztál szívesen?én tennék rá nagy ívben
2010. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg aranyos lány lehetel, csak félénk. Törődjél magaddal. Ha fogyni akarsz, csak fokozatosan. Növeszd még egy kicsit a hajadat, és lépcsőzetesre vágasd, az hosszít az arcodon. Hordj lezser ruhákat, nadrággal, halásznadrággal, klassz bővített vonalú felsők vannak, a durikba találsz magadra valót, és igazán divatosak, olcsók. Menjél el kozmetikushoz a pattanásos bőröd miatt. Légy ápolt, egy kis smink, ajakbalzsam, rúzs feldobja az összatást. Önbizalmat egy nagy kanállal küldök neked, innen az éteren keresztül. Meglásd sikerülni fog!
2010. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ha változni akarsz, ne az érettségi találkozó miatt tedd meg, hanem magad miatt! Fogyni tényleg jó dolog :)

Tervezz magadnak olyan programokat, amikkel élvezettel csinálsz, olvass könyvet, sétálgass, menj el valamerre szórakozni, tanulgass, fejts rejtvényt, én ilyeneket szoktam, és tök jó érzés mikor megtanulok valamint és hogy én azt már tudom :) vagy elolvasok egy könyvet, és húú de jó volt a vége :) menj ki a napra napozz meg ilyenek :) Ha megteheted elmehetsz egy fodrászhoz, pl változtasson neked hajszínt, vagy csinálj egy műkörmöt, az önbizalmad akár ez is növelheti, és jól fog esni mikor megdicsérik h milyen jól áll neked az új haj. Vagy vegyél egy új ruhát, hiába lehet sznobság, de egy nőnek ki kell hangsúlyozni a nőiességét.

Ha meg mindenképp fogyózni akarsz (még1szer leírom NE más miatt tedd) akkor ajánlom neked az ananászt, a mate teát, és a natur joghurtot, nekem bevállt :) Viszont a lefogyasztó csodatablettáknak ne higyj! Keress valakit járj el kocogni, vagy a szobádba hallgass zenét, csinálj napi 50 felülést, nem csak jól fog esni, de még haszna is lesz.

Ja, és egyik ismerősöm 2 hónap alatt dobott le magáról 15 kilót szóóval minden csak akaraterő kérdése :)


Egyébként középsuliba énis mindig kirekesztett voltam, nem nagyon voltak barátaim, én inkább olyan szerény lány voltam,a többiek bulizósak. Ezért csesztettek is, csak most úgy áll a dolog, hogy csomó mindenkit nem vettek fel egyetemre, nem érzik jól magukat ahol tanulnak/laknak, nekem meg megadatott a lehetőség hogy egyetemre járjak, pedig annyira hajtották hogy sose leszek egyetemista ... :)

2010. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Kardiózz kardióóózz sokat sokat!!! :)

A fülig érő se nem egyenes se nem göndör hajad, kicsit növeszd meg, és csináltass magadnak valami vagány, viselhető , ám az arcodhoz illő sérót(esetleg kis melírt neki)!

Önbizalomtól sugárzó pedig csak akkor leszel, ha magad is elhiszed, hogy kicsit teltebben is belevaló csaj vagy... ettől függetlenül ne add fel a fogyikúrát, mert az egészséged miatt is fontos (ne vedd cseszegetésnek) Képzeld, volt olyan osztálytársam, aki ... huh nem hazudok 165 körül volt és vagy 100-105 kg... valamelyik nap rám köszönt, és megkérdezte megismerem e... őőőőőő hebegtem habogtam, és mondta, hogy ő az Erika... ááááá, nem hittem el... 40 kg-t fogyott. Úgyhogy előtted a lehetőség! Úszás és bicikli, és nem gond, ha odafigyelsz mit eszel...ilyenkor nyáron a legkönnyebb fogyni, mert baromira nem kívánja az ember lánya az ételt.

Sok sikert!!! :)

2010. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A legfontosabb és legelső lépés, hogy elfogadod önmagad. Ha ez sikerül, akkor a belső kisugárzás jön magától. Nekem van egy ismerősöm, aki igen nagy darab. De ez nem teszi tönkre a napjait, mert vidám, kedves, mosolygós. Nem azzal foglalkozik az ember, amikor találkozik vele, hogy kövér, hogy hogy néz ki. Nagyon kellemes ember, jó vele beszélgetni. Még a hangja is "mosolygós", amikor telefonon beszélek vele. Fontos a mosoly is, amikor valakivel beszélsz! Próbálj meg határozott lenni, amikor kifejezed magad, nem arra gondolva, hogy nem-e rosszat mondasz, mert ezt rögtön észre veszik rajtad. Még van időd gyakorolni ezeket, higgyél benne, hogy meg tudsz változni és tudod a jellemedet erősíteni. Ezek szerintem sokkal fontosabb dolgok a külsőségektől. Nekem nagyon kicsi mellem van, sokáig zavart. De sikerült túl tenni magam rajta, ezen azért nem olyan könnyen tud változtatni az ember. Elfogadtam, azóta kibékültem önmagammal. Úgy öltözöm, hogy a fenekem legyen inkább a hangsúlyos.
2010. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!