Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós, párom első férje és a...

Anyós, párom első férje és a gyerek ellenem játszik. Ti ezek után örömmel fogadnátok a párotok első gyerekét?

Figyelt kérdés
Szokott hozzánk járni a párom első házasságából született lánya, aki 11 éves. Nálunk mindig teszi a szépet a gyerek, szépen viselkedik, de otthon az anyjának mindent felnagyítva mesél el, aki jóban van a párom anyukájával még és mindent túlzásal együtt mond el neki. Ezért az anyósom nemigazán szimpatizál velem. Pl a kislány mindig azt csinálja, hogy nálunk, kínálom bármivel, a kedvenceivel is, csak csipeget, meg azt mondja, hogy ne éhes. Múltkor 2 napot volt itt. Végig szépen viselkedett, de mikor jött érte az anyja azonnal nekiállt bőgni, hogy ő éhes, mert itt nem kap sose olyan ételt amit szeret. Hiába magyaráztam el, hogy kínáltuk, nem értette meg. Meg akármit csinálok, elmeséli az anyjának az meg kiforgatva előadja az anyósomnak. Az anyós pedig közölte a párommal, hogy ha ilyen vagyok, akkor 2x gondolja meg, hogy szeretne-e tőlem gyereket. (mivel most tervezzük a babát). Pedig én nem vagyok ilyen, csak rossznak vagyok beállítva és ez nagyon fáj. Bezzeg a kislány anyja most hétvégére is ide akarja adni a gyereket és ez nekem nagyon rosszul esik. A párom nyilván párhetente szeretné látni a saját lányát, de nekem ez így olyan rossz. Mintha ellenem szervezkednének, holott én semmi rosszat nem teszek. Mindig próbáltam barátságos lenni a kislányhoz.
2019. júl. 17. 17:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ideje kilépni ebből a családból...
2019. júl. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jól írja 11-es hozzászóló. Nagyon rossz egy állandósult csatatéren élni. A gyerek(ek) simán szét tudják marni a felnőttek kapcsolatát. Voltam ilyen helyzetben, ott is a lánygyerek volt a szemét (özvegy férfi volt). Két évig bírtam, aztán kiléptem belőle. De a hétvégi gyerekekkel sem jobb, három kolleganőm is ilyen helyzetben szenved. És azért minden második hétvégén kívül minden ünnepük (karácsony, húsvét, stb) is el van cseszve rendesen. Kérdező, komolyan kérdezem, ér ennyit ez a pasi?
2019. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos, hogy a gyereket a rosszindulat vezérli a hazugságban. Lehet, hogy megfelelni akar az anyukának, aki nyílván utál téged. Nálunk legalábbis ez volt. Most, hogy már kamasz a férjem fia derülnek kis sorra a hazudozásainak okai... Mindenesetre beszélj a pároddal, egyezzetek meg, hogy mit csinálj vagy mit ne, hogy köztetek egyértelmű legyen a helyzet, a mamát meg állítsa le ő, de határozottan.
2019. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Volt már rá példa, hogy mondtam neki, csináljon amit akar, csinált szendvicseket, én meg betettem a melegszendvics sütőbe.

Otthon úgy adta elő a gyerek, hogy magának csinálta az egészet, este fel voltam hívva, hogy mi lett volna ha megégeti magát?

Kilépni nem szeretnék a kapcsolatomból.

2019. júl. 17. 20:32
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon ismerős nekem is a szitu. Párom fia és az anyja állandóan összeesküvés elméleteket gyártották ellenem. Annyi különbséggel,hogy felhívták páromat,és neki panaszkodtak. Természetesen ő mindig nekem hitt. Főleg egy olyan eset után,mikor szabad napot vett ki,és elmentünk együtt ebédelni. Csörög a telefonja. Ex bejelentette,hogy pont most látott engem egy másik férfivel. Na itt már bukott minden,amit addig ösdzehordtak rólam.

Annyit tudok tanácsolni,mert ez tényleg így van,hogy teljesen mindegy melyik a ludas,az anyja vagy a lány,azt sose lássák rajtad,hogy neked ez fáj. Ők azt akarják ezzel elérni,hogy lássanak szenvedni,és feladja mindent. Az ilyenekkel ezt az örömöt nem szabad megadni. Mikor mondják neked az áldást,szépen mosolyogva mond hogy te nem tehetsz arról ha a gyerek otthon mást mond,mint ami valójában történik.

És tudom most nem.leszek népszerű,de én már csak azért is küzdöttem ezért a kapcsolatért. Csak okosan. Nem mondtam róluk rosszat,hanem mindig megvártam, mikor lebukhatnak a hazugságaikkal.

2019. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

Igen, kedves lennék a kislányhoz és továbbra is mindent megtennék hogy megkedveltessem magam. Ő még egy kisgyerek, illetve lassan kiskamasz. Befolyásolható és ez alapján viselkedik. Az őt befolyásoló felnőttek rosszindulatáról nem tehet. Előbb-utóbb el kell fogadnia a helyzetet. Nyilván tudtad hogy a párodnak gyereke van, ilyen esetben neked kell elfogadnod a helyzetet. Ő még kislány.

Persze nem könnyű a helyzet senkinek, de muszáj továbbra is barátságosnak lenned hozzá. Attól hogy neked rossz, ő még az apukája annak a gyereknek és szüksége van rá. Ha szereted a párod, tedd félre a sérelmeid és tarts ki. Kedvességgel válaszolj a sérelmekre. Ha meg nem tudod elfogadni mert "neked ez így olyan rossz", keress olyan párt akinek nincs gyereke másik nőtől.

2019. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Az írásodból az jön le, hogy jól meg vagytok a pároddal, ő melletted áll. Ez a lényeg, koncentrálj erre! Elhiszem, hogy nagyon mérgező amit csinálnak, de nem velük élsz, nem számít a véleményük! Azért ilyenek, mert a volt feleség még gondolom nem talált magának párt.


A lánnyal semleges maradnék, nem bájolognék de nem is utasítanám el. 11 éves, ha nem eszik amikor kínáljátok, majd csinál magának. Ez ügyben apuka is nyugodtan helyre teheti a volt feleséget, hiszen nem egy óvodásról van szó. Az nyugtasson, hogy lassan 3-4 év múlva már nem fog ennyit rajtatok lógni, mert inkább a barátaival szeretne lenni.

2019. júl. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%

De olvastad amit írtunk?

Nem csinálsz semmit a gyereknek, majd apuka megcsinálja. Elvégre az ő rosszindulatú, szarkeverő kölke.

Te innentől nem foglalkozol vele.


A kis gyökér élvezi, hogy majd' összetöröd magad, hogy kinyald a valagát, aztán meg röhög a markába amikor anyuka neked esik.


Ha apuka nincs otthon, akkor ne menjen a gyerek, ha meg otthon van, akkor én egy zsebkendőt nem adnék neki, majd ő intéz mindent. Elvégre az ő gyereke.

Ha meg megkerdezi hogy miért, akkor elmondod.

2019. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%

13-assal értek egyet. A gyerek ezt tanulta, hogy ezeket kell mondani otthon, meg így kell viselkedni, és akkor lesznek vele elégedettek. Sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Örülj, hogy a párod melletted áll.

némi bizonyítékot összeszedni tényleg jó ötlet...

2019. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!