Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt az, amikor...

Milyen érzés volt az, amikor mások gyerekeihez hasonlítgattak Titeket a Szüleitek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 22:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

- Figyelj fiam! Hány éves is vagy te?


- 14, apa.


- Én a te korodban már 15 voltam!


:D


Nálunk apám csinálta ezt, de kicsi gyerekkoromtól kezdve.

Volt, hogy csak ült a tévé előtt és a semmiből "mert xx-nek is a lánya a családi vállalkozásban dolgozik, nem olyan balf-sz mint te". Ráadásul ezeket olyan undorral mondta, hogy totálisan rossznak egy rakás szarnak éreztem magam. Hozzá kell tenni, hogy azok akikhez hasonlított, teljesen más nevelést kaptak, teljesen más családi körülményeik voltak.

Ha ötöst hoztam akkor is biztos puskáztál, egyszeri alkalom volt, biztosan könnyű kérdések voltak.

Verni ritkán vert, mert bezárkóztam, de a lelki terrorja- volt más is, az hagyott bennem nyomot.


Aztán kiderült, hogy nagyon szar tanuló volt. Pedig ő is mindig példálózott, hogy bezzeg ő!

2019. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Engem mindig egy osztalytarsnomhoz hasonlitgattak, h nala bezzeg milyen hatasos a szuloi szigor!.. ja! Olyan hatasos volt, h 18at betoltotte es par nap mulva ugy lelepett a szuloi haztol, hogy azota 1x sem jott vissza, ennek lassan 10 eve. Borzasztoan utaltam hallgatni h xy jobb tanulo, tobb szakkorre jar, tancos, bla bla blaaaa...( amugy ezekbol a csodas gyerekekbol felnott korunkra kb semmi nem lett, az egyik sulyos depresszios , a masik egy nagyon mufurc leszbikus, a harmadik meg drogfuggo.,, persze nehanyuknak csak siman atlagos elete lett).
2019. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon rossz érzés volt. Épp ezért a saját fiamnál SOHA nem fogom ezt a hibát elkövetni. A saját kepessegeihez fogom mérni, nem pedig más gyerekekhez.
2019. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is mondogatta anyám, de én egy idő után visszaszóltam. Volt egy osztálytársam, aki kitűnő volt, Dalma volt a neve, tehát azt hallgattam, hogy "bezzeg a Dalma...", én meg egy pont után mondtam, hogy igen, és bezzeg a Dalma szülei: elvitték őt nyaralni (mi nem voltunk), kapott ezt-azt (én alig), segítettek neki MINDENBEN, magántanár, korrep stb, nem kellett otthon sokat segítenie, velem folyamatosan takaríttattak, húgomra kellett figyelnem stb.

Nagyon nem tetszett neki, meresztgette is a szemeit. :D

2019. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Bugyuta. Bugyutának éreztem, aki ezt csinálta.

Csak néha volt ilyen.

2019. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legsúlyosabb nevelési hiba, amit egy szülő elkövethet. A gyerek megutálja a példaképet, kisebbségi komplexus alakulhat ki benne. Én annak idején nagyon rosszul, daccal, "csakazértis" módon viselkedtem, és szintén meggyűlöltem a példaképet.

72N

2019. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Húgomat és engem állandóan ismerősök fiaihoz mértek, mivel begyógyíthatatlan seb volt főleg Édesapámnak, hogy lányai születtek. Most már, félig-meddig felnőtt fejjel irreálisnak tartom, persze, hogy húzódzkodásban, birkózásban húzott vonalat, ellenben kislányként nagyon fájt akkoriban. Szüleink pedig lassan megbékéltek vele, hogy így is kerül fiú a házhoz. :D
2020. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok.

Levonva a konklúziót:

Mi még szerencsésen megúsztuk szerintem. Tény és való, hogy okozhatott volna életreszóló lelki törést, amennyiben folytatják ezt a “jó szokást” otthon.

2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gyuloltem tiszta szivembol. Pedig amikor en mondtam anyaeknak, hogy pld. "Bence meg fennmaradhat siman 11-ig!" vagy hasonlo, akkor meg anya mondta, hogy engem nem erdekel a Bence. Pedig o is csinalta... Aztan mikor mar kb. 5otjere hasonlitgatott valakihez pld. Pistihez, akkor en is mondtam, hogy engem nem erdekel Pisti. Onnantol abbahagyta :D
2021. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!