Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszavennéd a lánykori...

Visszavennéd a lánykori nevedet, ha 10 éve elvált lennél, a házasságból lenne két gyermeked, de sem a volt férjed, sem a szülei nem tartanák Veled és a gyerekekkel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 07:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Anyám 40 éve elvált, nulla kapcsolat volt apámmal és a szüleivel. De mivel mindenki asszonynevvel ismerj plusz anno draga is lett volna az okmányok cseréje maradt az asszonyneven.
2019. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
A válás másnapján azonnal. Néhány ezer forintot nekem megérne az életem.
2019. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Ha már 10 + jópár éve ez lenne a nevem, akkor nem. (Persze nem az XY-né variációról van szó, az eleve fel sem vettem volna)

Ha pár év (max. 5) házasság után kerülne sor válásra, és nem lenne gyerek, akkor igen. Ha van gyerek, akkor azért is megtartanám, hogy egyértelmü legyen az, hogy az én gyerekem.

Ha gyerek nélkül és 10+ év után válnánk, akkor valószínüleg megtartanám, mert így ismernek, ezzel a névvel élek, megváltoztatni nemcsak sokba kerülne, de évekig kellene hadakozni, mire a környezet megtanulja, hogy megint a lánynevem az érvényes.

2019. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

2!


Mert az asszonynevedtol függ az életed? Ezek szerint amib házas voltál nem éltél ?

2019. júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Én másnap elkezdeném intézni. Egyszetűen zavarna, hogy a nevem része egy olyan név, amihez már semmi közöm.
2019. júl. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Szívesen visszavenném, de visszatart, hogy ezer helyre kellene elmenni a névváltozás miatt.
2019. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha lenne rá kapacitásom természetesen.
2019. júl. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

"ha 10 éve elvált lennél, a házasságból lenne két gyermeked"

Így már nem valószínű.

2019. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

ha már 10 éve elváltként jó volt a volt férjem nevén,akkor nem hiszem,hogy foglalkoznék már ezzel.

Én válás után vissza vettem

2019. júl. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
biztosan vissza venném...mondjuk velem ez nem fordulhat elő, nekem maradt a nevem a házasság után is a lánykori :)
2019. júl. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!