Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszavennéd a lánykori...

Visszavennéd a lánykori nevedet, ha 10 éve elvált lennél, a házasságból lenne két gyermeked, de sem a volt férjed, sem a szülei nem tartanák Veled és a gyerekekkel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2019. júl. 18. 07:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha XY-né formában lenne, és olyan, komoly szakmai előmenetelem van, ahol így ismernek, akkor megtartanám. Ha közben megint komoly kapcsolatban élnék, és úgy kéne állandóan bemutatkozni, mikor együtt vagyunk, hogy XY és ZV-né, akkor visszavenném a lánykori nevem vagy házasság esetén a férj nevét venném fel, de már csak vezetéknév cserével.

Legalább 10 éves válásnál a gyerekek sem kicsik és nem vesztik el az identitásukat, ha más a vezetéknevünk.

Ha eleve csak a vezetéknevét vettem fel, akkor fölöslegesnek tartom változtatni.

2019. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonymousreview60 ***** válasza:
31%

Visszavenném, sőt, le se vetném a fiúnevemet, többek közt a válás lehetősége miatt. Ha nem veszed vissza a nevedet, akkor még nem váltál el igazán.

Van cég, amelyik a névváltozásbejelentéssel foglalkozik.

2019. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

A gyerek miatt nem, mert a gyerek számára lenne zavaró az egész, hogy teljesen másként hívják, mint az anyát, de ha nem volna gyerek, akkor biztosan, már a válás másnapján.


Ha viszont olyan mérges a helyzet, hogy képtelen vagy a nevet viselni, akkor vedd vissza a lánynevedet és a két gyerek nevét is kérd meg, hogy változtassák meg a tiédre (vezetéknév) - na persze, ehhez a volt férj, azaz a gyerekeid apja hozzájárulása is kell. Viszont a jó hír az, hogy ha nem tart semmiféle kapcsolatot a gyerekeivel, akkor ez könnyebb, mert be lehet szerezni szakértői véleményt.

2019. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Már miért lenne zavaró egy gyereknek, hogy másként hívják, mint az anyját? Szerintem még az sem zavarná őket, ha az "asszonynevet" cseréli le az anyjuk, ha pedig sosem viselte a férje nevét, akkor nekik az a természetes, azt szokják meg. Én több, mint 20 éve vagyok házas, nem változtattam nevet. Egyik gyerekemnek sem okozott problémát, hogy a lánykori nevemet viselem. Ezen max. azok a maradi szülők paráznak, akik azt gondolják megszólják őket, vagy leányanyának, elváltnak nézik, ami elég avitt nézet, de ha igaz is lenne, értelmes ember nem foglalkozik avval mit gondolnak random vadidegenek. Édesanyám idén lesz 70 éves, ugye 49-es születésű. 1969-ben házasodtak össze apuval és már akkor sem vette fel a nevét, semmilyen formában, maradt a lánykori neve, pedig akkoriban még boldog boldogtalan "né" volt,hát pont nem érdekelte, ahogy minket sem. A mi családunkban valahogy nincsen hagyománya ennek, egyetlen rokonomnak (pedig elég nagy a család) sincsen férjezett neve és nem rémlik, hogy bárhol is problémát okozna ez a gyerekeknél. Lehet valamelyik életkorban rákérdez, miért csak anya neve más,(nálunk ilyen sem volt), akkor majd el lehet mondani neki, hogy evvel a névvel született anya, ez is maradt neki, oszt'jónapot.
2019. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a válást kimondják, azonnal visszavenném a nevem, mert már nincs közöm a volt férjemhez, minek viseljem a nevét. Nevetséges mikor valaki Kovács Jánosné, de 15 éve Kis Bélával él...
2019. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Már másnap intéztem volna - ha aznap már nem lett volna rá lehetőségem
2019. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!