Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró ez tágabb...

Mennyire zavaró ez tágabb környezet számára? Ti mennyire vagytok toleránsak? Vagy ez már a nem elfogadható kategória?

Figyelt kérdés

Férjem refluxos-allergiás. Ezzel járó kellemetlen tünet, hogy állandóan fel kell szívja a torkát...mert van h anélkül meg se tud szólalni. Mostanában egyre sűrűbben fordul elő. De sokszor fel is krákogja ezt a nyákot,amit kiköp.....

Engem nem zavar, szeretem, elfogadom megértem.

A szűkebb tágabb környezet vajon hogyan fogadja, undorító vagy elfogadják mint más dolgokat mint pl köhögés, vagy a fing vagy hasonló


2019. júl. 20. 15:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

A környezet nagyon intoleránsan áll hozzá ehhez, én is tapasztaltam, amikor meg voltam fázva és pár másodpercenként irritáció miatt muszáj volt torkot köszörülnöm, már ettől plafonra kerül sok ember.

Panelházban lakom, volt egy olyan másik házban lévő ember, aki ordítva köhögött, stb, krákogott, nagyon idegesítő volt. Ez esetben engem is irritált.

A reflux mértéke is eltérő, olvashatod, hogy még azonos betegséggel élő sem fogadja el igazán. :-( Sok helyzetre emlékszem én is, amikor megtapasztalhattam, milyen ha az ember a saját nyálába fullad bele szinte. Volt amikor arckoponya CT miatt hasra kellett feküdni, olyan mértékben volt hátrafeszítve a fejem, hogy nem tudtam nyelni. Drukkoltam, hogy érjen véget minél előbb a vizsgálat, pedig csak pár perc volt. Ha nincs lehetőség nyelésre, rögtön gyűlik a nyál...

2019. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igen sajnos a sejtésem beigazolódni látszik.

Nyilvan kultúr ember...tudja h mit hol lehet illik.....de néha a muszáj felülírja....

2019. júl. 20. 17:43
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem további kivizsgálás kellene. Vagy nem refluxos vagy nem jó gyógyszert kap rá. Én is az vagyok, tavaly októberben kórházba is kerültem, mert már szétmarta a nyelőcsövemet, fekélyes lett és vérzett. Hasonló tüneteim voltak. Nekem ekkor állapították meg, azonnal kaptam gyógyszert, reflux-diétát kellett tartanom, amíg a sebek be nem gyógyulnak (bár mindenféle diétától a falra mászok, ezt nagyon komolyan betartottam). Szánja rá magát a férjed, hogy kezeltesse rendesen. Nagyon kellemetlen, gyűlöltem az egészet (egész éjjel egy orrszondával a gyomromban - ellenségemnek sem kívánom, de nekem életmentő volt). Ezután kaptam gyógyszert, azóta SEMMI bajom, egyszer sem krákogtam, pláne nem köpködtem. Néha köhögök egy egészen kicsit, de az már nem vészes és senkit sem zavar, nem is állandó probléma.

Javaslom, hogy ne hagyja annyiban. Ne járjon úgy mint én, ne akkor menjen, amikor már halálfélelme van, mert vért hány.

2019. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
ėn nem vagyok refluxos de van hogy kiszárad torkom ės ilyenkor ugy ėrzem hogy nyåk összesürösödik és majd megfuladok de ha iszok viszet vagy valami folyadėkot rögtön megszünik a problėma .
2019. júl. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Magammal szemben sem vagyok toleráns, saját magamat is idegesítem, ha beteg vagyok és krákogok.
2019. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A reflux nem önálló betegség, hanem valaminek a következménye.

Az OKOT kellene megtalálni és kezelni, akkor megszűnne a reflux is.

Csak a saját példámat tudom felhozni.

Évekig kezelgettek refluxal, ilyen-olyan gyógyszerekkel, savlekötővel, helicobacter vizsgálattal, gyomortükrözéssel, béltükrözéssel és egyéb kellemes dolgokkal, amikor egyszer csak kiderült, hogy cukorbeteg vagyok. Kaptam inzulint, diétázom 5 éve és láss csodát, teljesen megszűnt a reflux.

Nem mondom, hogy a férjed cukros, de bármelyik emésztőszerve (epe, máj, hasnyálmirigy, gyomor, belek)hibás működése okozhat refluxot.

Az okot kellene megkeresni, nem a tüneteket pátyolgatni, miközben már nem lehet vele emberek közé menni.

2019. júl. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Hál' Istennek sem én, sem a környezetem nem szenved ilyen betegségben, egyedül a legjobb barátnőm párja nagyon allergiás, pollenre, porra, gyakorlatilag kimegy a házból és máris folyik az orra, tüsszög, köhög, de a társaságra való tekintettel sosem előttük fúj orrot vagy hasonló. És barátnőm előtt sem, a négy fal között, mert kevés kiábrándítóbb dolog van egy emberben annál, hogy túlságosan is elengedi magát a párja előtt. Én például frászt kapok attól, ha a pasi a nagy otthoni kényelemben fingik meg böfög össze-vissza, és erre a párom figyelmét is felhívtam, így ő is kontrollálja magát. Mindenképp kezeltessétek a férjedet, mert ezzel téged is zavar és nem tesz jót hosszútávon a házasságotoknak.
2019. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amikor panelben laktunk, a szomszéd allergiás férfi akkorákat tüsszentett éjjel (rendszeresen) a teraszon,hogy az ijedtségtől le estem az ágyról! Elfogadtuk, sőt még sajnáltuk is.
2019. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon érdekes, azt itt mindegyik sapkadobálva fogadná, hogy a fia/lánya búzi, de hogy egy ember beteg, az undorító? Milyen kifordult világban élünk?
2019. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó: a betegség ellen lehet tenni, gyógyítható vagy legalábbis kezelhető, tünetmentessé tehető. A homoszexualitás pedig nem.

Nem maga a betegség undorító, hanem az a hozzáállás, hogy "beteg vagyok, ezzel jár, fogadd el" - és közben nem is tesz semmit azért, hogy megpróbálja megszüntetni vagy legalább mérsékelni az ilyen tüneteket. Meg hát azért moderálja magát az ember. Én sem álltam neki nyilvánosan vért hányni, pedig nem sok hiányzott hozzá. De inkább kórházba mentem és tettem érte, hogy rendbe jöjjek.

2019. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!