Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, lassan már...

Mit csináljak, lassan már otthon sem merek maradni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor 3 éves voltam, testvérem nincs. Anyámhoz kerültem, apám 11 éves koromig havonta látogatott de már akkor sem nagyon érdekeltem. 5 éve szinte nem is láttam.

Lényegében anyámnak azóta sok pasija volt, de általában semmi bajom nem volt velük. De a legújabb valamiért a frászt hozza rám. Kb. 190 c. magas, és van egy elég ijesztő vigyora, amivel folyton illet. Az elején még csak nézett. Aztán egyre zavarba ejtőbb kérdéseket tett fel nekem pl. van-e barátom, szűz vagyok-e még stb. De most az utóbbi időben màr közelebb is jön hozzám, simogatja a karom... Rettentően félek tőle, és nem tudom hogy mit csináljak!

Anyának próbáltam mondani, de szerinte csak túl spilázom a dolgokat.

És ami még zavar, hogy anyu este sokáig dolgozik, ami azt eredményezi, hogy kettesben kell lennem egy lakásban a pasival. Nem győzök programokat szervezni estére, hogy ne kelljen otthon maradnom!

Szerintetek mit tehetnék?

A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

16\l



2016. szept. 13. 14:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Az egyetlen dolog hogy mégegyszer beszélsz,anyukáddal mást nagyon nemtudok mondani
2016. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%

Mondd anyadnak ha a pasi megegyszer hozzadnyul es ilyeneket kerdez feljelented a gyamugyon (marmint a ferfit).

ha esetleg meg tudod oldani hogy baratnonel stb aludj tedd minel gyakrabban es monddd anyadnak hogy nem messz haza ha ez a pasi ott van.

2016. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Maximálisan át tudom érezni a helyzeted! Én is hasonló helyzetben vagyok. A "nevelőapám" gyakran ölelget, anélkül hogy én akarnám. Mázli, hogy esténként jár csak haza. Akkor már anyu is itthon van, ha épp nem megy a másodállásba dolgozni.

Azt javaslom ne hagyd magad! Mindig lépj ki a helyzetből, ne figyelj rá, amikor kacérkodik veled és kellemetlen, rá abszolút nem tartozó kérdéseket tesz fel. Vicceld el az ilyen kérdéseit, válaszolj neki humorosan. Vagy csak közöld vele, hogy egyáltalán nincs köze hozzá. Amikor közeledne feléd, kerüld ki! Ne hagyd, hogy megérintsen. Ha esetleg rosszabbra fordulna a helyzet, bizonyítsd be, hogy zaklat téged. Vedd fel hangrögzítőre azt, amikor kérdezget. Akár videóra... csak ne hagyd, hogy áldozat legyél! Írj, ha szeretnél. Megpróbálok segíteni, amiben csak tudok.

16/L

2016. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Amit előttem szólók mondtak, plussz önvédelmi tippek:

[link]

Igaz ez itt edzésre vonatkozik, de adaptálható a helyzetedre. Főleg a kulcs, síp, vagy lehet kapni ilyen vészjelző töltőgázos kürtöt is, valamilyen kulccsomóra szerelhetőt pl.

2016. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, neee! Ne viccel el, ne kerüld ki! Azt kacérkodásnak veszi. Mondd meg neki kerek perec, hogy ez nálad nem pálya, és ha nem hagyja abba, a gyermekvédelmisekhez fogsz fordulni. Anyukádnak meg igazán feltűnhetne, hogy ha eddig nem fújtál senkire sem, akkor most itt tényleg a pasival van a baj. Fenyegesd meg a pasit, anyukádnak meg mondd meg, hogyha látványosan megváltozik a pasi feléd, fúrni kezd, szid anyukádnak, hogy ez azért van. Megpróbál majd megfélemlíteni, de ne hagyd magad!
2016. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Keresztszülőknek nem tudsz szólni? Esetleg egy megértő tanárodtól segítséget kérni?

Ha egyszer nem figyelsz eléggé komoly baj is történhet ami az életedben végig kísér.

Légy résen és vigyázz magadra!!!

2016. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem értem az ilyen anyákat, pedig én is elváltam, voltam egyedül, meg volt pár pasim, mire újra találtam egy megfelelő társat.

Egyrészt anyád szájon kéne vágni, hogy nem hisz neked, mert a leírásod alapján teljesen érthető, ha félsz otthon. Otthon kéne biztonságban érezned magad!

Nem tudom, hogy lehet ennyi esze, hogy azt se tudja, kit szabadít rád. És nem vagy már kisgyerek, egy 16 éves fiatal lány a legtöbb férfi számára igenis kimondottan vonzó! Vigyázhatna rád jobban is.


Nem igazán tudom, hogy mit tegyél, mivel nem tudom elképzelni, hogy hasonló esetben ne álljak ki a saját gyerekem mellett (bár én azt se tudom elképzelni, hogy futószalagon váltogassam az élettársaim...), de hátha érdemes lenne apáddal beszélni.

Akármi is volt a múltban, és akármiért nem keres most, mégis csak az apád! Hátha egy pár hétre/hónapra ott lakhatnál nála. Nem menne bele ilyesmibe?

Mondjuk ha anyádnak a gyerektartás és a családi komoly tétel, ketten együtt nyomást gyakorolhattok rá. Tehát nem költözöl apádhoz, de bedobjátok, hogy ha a pasi nem takarodik a lakásból, akkor ő fog gyerektartást fizetni, mert te mész apádhoz.

Ettől ők még összejárhatnak, ha akarnak.


Abban a pillanatban, hogy akár egy ujjal is hozzád ér, jelentsd fel! Sőt, szerintem már most is szólhatnál a gyámügynek.

Sajnos anyád addig nem fogja ezt komolyan venni, amíg nem avatkozik bele egy kívülálló. De ha a gyámügy is elkezd szimatolni, hogy miért félsz otthon maradni, akkor talán leesik neki a tantusz, hogy nem képzelődsz.


Addig pedig mindig zárd magadra az ajtót, a fürdőszobát, és gyorshívón legyen a telefonodban a rendőrség is, és egy barátnőd is, akire számíthatsz.

2016. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg kerüld ki. Ha odaül melléd, menj arrébb. Simán mondhatod neki, hogy mással bizalmaskodjon, ne veled. Ha együtt maradtok a lakásban, zárkózz a szobádba, ha keresne, mondd neki, hogy bocs de nem vagy kíváncsi rá, anyádat szórakoztassa, ne tégedet.
2016. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%
Illetve nem tudom, hogy lenne-e rá lehetőség, hogy kollégiumba menj? Ennyi idősen talán ez lenne a legjobb menekülési útvonal. Ha beszélsz az osztályfőnököddel, biztosan segít, hogy be tudj jutni, akármilyen kevés is a férőhely. Ne félj őszintén beszélni vele, akármilyen baromnak tűnik is az órán, hidd el, ha bizalommal fordulsz hozzá ilyen ügyben, akkor körömszakadtáig fog küzdeni, hogy segítsen.
2016. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
tartsd kéznél a telefonod és vedd fel, hogy miket mond neked. aztán mutasd meg anyukádnak.
2016. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!