Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elfogadhatónak tartjátok,...

Elfogadhatónak tartjátok, hogy apukám így beszél papámmal? (az apjával)

Figyelt kérdés

Papám 78 éves, 3 éve "velünk" lakik.A kertünkben van még egy kisebb ház, amit apukámék felújítottak, hogy odaköltözhessen. (mamám halála után elitta a háza árát és földönfutó lett)

Így már le is lőttem a poént, hogy a papa sajnos alkoholista, de kora és életvitele ellenére nagyon aktív, és dolgos ember.

Mindig ő nyírja a füvet, tesz vesz, bár nem végez minőségi munkát, de legalább csinál valamit.

Minden munka végén a kocsmában jutalmazza meg magát, de persze közben is iszik.

Sokszor szó nélkül elvisz tőlünk is dolgokat, apukám pedig nagyon hirtelen haragú ember, és bár nem erőszakos, de tud ordítozni minden apróságért.

Pl. nyáron almapálinkát vett az egyik barátjának valami alkalomra, papám meg elvitte és megitta, majd azzal védekezett hogy azt hitte hogy víz.

Erre apukám nagyon bedühödött (hogy hülyének is nézi), és percekig ordibált papámmal, aki már szinte a sarokba húzódva halkan mondogatta, hogy bocsánat,bocsánat,ne haragudj kisfiam...annyira megtudom sajnálni ilyenkor.

Vagy múltkor is beszélgettem vele, épp reggelizett, mikor apukám berontott, és nekiszegezte a kérdést, hogy te vitted el az utolsó tejet?Papámnak meg a rágást is abbahagyta, teleszájjal kikerekedett szemekkel nézett, és halkan mondta hogy "én".

Apukám meg akkor is kiabált vele, hogy miért nem szól, mert nem az a baj, hogy elviszi hanem,hogy nem szól és így pl. nem tudott kávézni reggel.

Nem azért, mert papám is megéri a pénzét, nyáron a 36 fokban állt neki füvet nyírni, és volt is benne anyag bőven, és elterült a fűben, mentőt kellett hozzá hívni.A 60 kilós kutyánkat is szó nélkül elakarta vinni sétálni, de ahogy kilépett a kapun a kutya elrántotta a papa pedig a betonárokba esett, betört a feje, akkor is mentő vitte el.

Vagy a házában 1 év után a gyönyörű fehér falat nyomasztónak találta ezért lefestette hengerrel, feketére. (úgy hogy a parkettától a plafonig mindenhová jutott belőle)

Szóval van vele gond, és ez csak a jéghegy csúcsa, de természetesen szeretjük és szórakoztató tud lenni amikor nem ennyire durvák a viseltes dolgai.

Apukám pedig nem egy vadállat, egyszerűen olyan a természete,hogy kiabál, de egyik percről a másikra nyugszik le, mintha mi sem történt volna.Papámnak minden számláját ő fizeti, ruhákat vesz neki, javíttatja a biciklijét stb.. nem beszélve arról, hogy megcsinálta neki azt a kis házat ami nem kevés pénzbe került,hogy lakható legyen.

Papám viszont kiabálások után többet nem csinálja meg azt amiért le lett kiabálva (legalábbis a legtöbbször nem csinálja meg - vagy sokáig nem csinálja meg újra)

Nekem viszont azt mondja, hogy azért néha fél, hogy apám lever neki egyet, és mindig olyan szomorú látni hogy meg van ijedve apukámtól, fél tőle ilyenkor.

(pedig apukám soha senkivel szemben sem alkalmazott fizikai erőszakot)

Sajnos a szép szóból valóban nem ért, de a történetet ismerve elfogadható,vagy lenne más megoldás is?


2019. szept. 21. 20:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
A körülményekhez képest megvannak egymással, örülni kell ennyinek is.
2019. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Megértem mindenkit, de azt azért hozzátenném, hogy papám jó ember annak ellenére,hogy iszik...nem lesz agresszív, csak magában tesz kárt, de virággal, néha csokival kedveskedik, eszébe jutnak a szülinapok, névnapok, verseket is mond ilyenkor, köszön mindenkinek az utcán, nem az ágyban henyél hanem ha ittasan is, de dolgozik valamit (barkácsol,rendezkedik,szerel, stb).Jóindulatú, kerüli a konfliktusokat (értsd: nem kötekedik senkivel sem), mosolyog,nevet, úgyhogy egy üde színfolt is tud lenni.

Ha túlissza magát akkor meg kidől, szerencsére többnyire az ágyában.

2019. szept. 21. 21:13
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Szegény papád! De aranyos lehet. Hát apukád kicsit lehetne türelmesebb. Apróságok miatt nem kéne kiabálni, szépen is meg lehet beszélni mindent!
2019. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Értem,egy alkoholista,de gondolom,hogy nem az a fajta,aki minden reggel az árokparton hányásba fetrengve kel fel. Írtad,hogy 36 fokba állt neki fűvet nyírni. Ez még egy 29 éves fiatalnak is megterhelő,nem hogy egy 78 évesnek. Teszi a dolgát,csinálja,szóval.

Nem tartom elfogadhatónak.

2019. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%
Na ez a sztori olyan mint én és a nagyim 😂😂😂 nem fog változni soha semmi.ahogy az első írta,azt mondom én is! (Tapasztalat)
2019. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Tudod.. a papam miutan meghalt a mamam fiatalon 48 evesen sajnos. alkoholista lett... es elzarkozott de jo ember volt... voltak neki is dolgai de en ezt betudom az alkoholizmusnak ami egy betegseg! segely kialtas ! vegul... miutan senkinsem bant vele ugy ahogy kellene o ongyilkos lett ra par evre... mai napig nagyon sajnalom. az embernek a csaladon kivul nincs semmije es tamogatni kell egymast. Apud is meg fogja banni ha nem igy viselkedik vele ugy gondolom. De te tamogassd es legyel a papad mellett biztosra veszem h nagyon jo ember. sok sikert
2019. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
ne értsd félre, de jót mosolyogtam magamban az öregen :)oké hogy iszik,ezért talán jogosan lehetne rápirítani, de a tejért?vannak olyan emberek kiknek nem marad más csak pia,megtöri őket az élet,elvesztenek egy szeretett személyt,de persze van másik véglet,ebbe nem mennék bele.noha apám nem ivott,de nem tudok olyan esetet elképzelni miért kiabáltam volna vele, Istenem mennyire hiányzik!78 év már nagy idő,főleg ilyen életvitel mellett,ezért Te kérdező,legalább Te ápolj jó viszont az öreggel!
2019. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ők így játsszák a családi társasjátékot.
2019. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

Persze, dögöljön meg mindenki, aki piázik...


40 évesen piázom, gyógyszerezek. De nem tudjátok, mi miatt, nem tudjátok min kellett keresztülmennem az elmúlt 10 évben. Vannak dolgok, amik az idegrendszert a végletekig próbára teszik. És akkor könnyen kimegy ám a talaj az ember alól.

2019. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Próbáltál apukáddal beszélni arról, hogy téged ez mennyire rosszul érint? Talán próbálná visszafogni magát, ha tudná.


Egyébként nem tartom elfogadhatónak, hogy apukád így beszél a nagyapáddal. Gondolom, hogy sokat szenvedett nagyapád alkholizmusától, de viselkedhetne érettebben.

2019. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!