Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan birkóztok meg a környez...

Hogyan birkóztok meg a környezetetekben a "Minek annyit tanulni" emberekkel?

Figyelt kérdés
23 évesen visszaültem az iskolapadba. Már van egy diplomám, de 18 évesen nagyon vacilláltam két szak között, végül ami mellett korábban nem tettem le a szavazatomat, most azt tanulom két évig. Mivel 17 éves korom óta szabadidőmben és nyáron sokszor dolgoztam, valamint másfél évet lenyomtam az első szakmámban, és e mellett nagyon jól bánok a pénzzel és a párommal meg tudjuk osztani a költségeket, ezért megtehettem, hogy nappali képzésre járjak, a levelezőnek nem láttam értelmét. Azóta viszont a párom anyjától, (53 éves) de főleg inkább a nagyszüleim(68 évesek) felől elég goromba megjegyzések érkeznek. Hogy ők már 18 éves koruk óta folyamatosan dolgoznak és nem értik minek annyit tanulni. Mikor összeülünk egy asztaltársasághoz a rokonokkal, soha nem szalasszák el az alkalmat, hogy csípős megjegyzéseikkel nyilvánosan megalázzanak. De már azokat is szidják, akik mesterszakra jelentkeznek, így 5 évig járnak egyetemre. A nagyszüleim és párom anyukája sem jómódú emberek és sértésnek veszik, ha azzal jövök, hogy a tanulással érhetem el azt, hogy ne napról napra éljek később. Nehéz megmagyarázni nekik, hogy ez így jó, mikor mindenből feszültséget generálnak, mert úgy veszik ki, hogy őket, "egyszerű" embereket nézem le. Múltkor anyukámmal beszélgettem, hogy egyetem után még mit szeretnék tanulni(természetesen munka mellett, de a gyakorlati megvalósítás nem jött szóba, csak az volt a téma, hogy mi érdekel) nagymamám agya egyből elborult, hogy húzzak dolgozni, ne tanulgassak. Párom anyukája meg azon szokott lovagolni, hogy miért nem a legolcsóbb termékeket veszem meg a boltban, és próbál terelni, hogy jó lesz a szemét kaja is az asztalunkra, de én a minőségi(és igen, drágább...) táplálkozás híve vagyok. Például megszól, hogy ha az olcsóbb étolaj helyett drágább olívaolajat veszek. Úgy érzem, hogy az ő szegénységük, pénztelenségük nagyon rányomta a bélyegét a gondolkozásukra és rajtam töltik ki a frusztrációt, miközben nem látják, hogy nekem vannak választási lehetőségeim és lehet, hogy rövidtávon jobban meg kell húzni a nadrágszíjat, de hosszútávon jó befektetés a tanulás és az egészséges, de drágább ételek fogyasztása.
2019. okt. 29. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Elöször is csökkentsd minimumra a kapcsolattartást.

Másrészt a nagyszülöknek semmi beleszólása ebbe, ha okoskonak, akkor kérdezz vissza, hogy ök fizetik-e a tanulásodat, vagy te magad? Ha nekik nem kerül pénzbe, akkor semmi joguk neked bármit is parancsolni vagy megtiltani.

Harmadszor azt nem osztanám meg velük, hogy mit és mennyiért vásárlok, illetve minden egyéb infót ie megtartanék magamnak az életemröl.

Negyedszer ostoba, tanulatlan emberek véleményével nem foglalkozom, mivel az nem mérvadó számomra.

2019. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Diplomatikusan, de határozottan közölném velük, hogy ezeket a dolgokat szépen bízzák rám, és lehetőleg ne szóljanak bele. Te se szólsz bele az ő dolgukba. Ha ezért besértődik, ám legyen, saját magát minősíti vele :)
2019. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
74%

A nagyanyám volt ilyen. Sikerrel elérte, hogy csak sátoros ünnepekor menjek hozzá, és akkor is fizettem volna, hogy ne kelljen. Amúgy gratulálok. Ennyi tanulással semmiről sem vagy/leszel még lecsúszva, a gyerekről sem.

MEGOLDÁS TALÁN: Én minimalizálnám a kapcsolattartást az ilyenekkel, mert 1. érzelmileg lehúznak, 2. fárasztó kerülgetni azt a témát, amivel a tőlük érkező bántás indukálódna. Ha mégis előjönne, akkor igyekeznék finoman kivonulni a beszélhetésből, ha kell, akár hazavonulni, mert ők nem fogják "meghallani" a magasabb életkeresményre, egészségtudatosságra vonatkozó érveket.

A nagyszüleid meggyőzésére a személyiség megmerevedése miatt nincs - érdemi - esélyed. Az anyósjelöltnél lehet csekély esély szisztematikus munkával.

2019. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Te döntöd el,hogy tanulsz vagy nem,és azt is,hogy hogyan éled az életed,mit eszel.

Ebbe nincs beleszólása se az anyósnak,se a nagyiéknak.

2019. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Elengedem a fülem mellett a dumájukat. Már leszoktam arról, hogy ilyesmiken felbosszantsam magam. Mindenért ezt csinálják ami kicsit is eltér az ő felfogásuktól. Egyik percben jön a minek tanultam annyit, aztán a bezzeg nekem jó, nem minimálbért keresek mint ők. Ugyanígy a minek sétáltatom a kutyát, ott a kert, aztán jön a hát jó de nekem a kutyád megy a pórázon, persze hogy el tudod vinni oltásra. Vagy a másik jellegzetes: minek jársz sportolni, aztán utána a 'neked könnyű ilyen alakkal'. Egyszerűen nem fogják fel, hogy bizonyos dolgokért tenni kell és az sokszor időbe telik. És ha valaki megteszi azt amire ők sosem vették a fáradságot, akkor irigylik az eredményt, amit a másik elért vele.
2019. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

"18 éves koruk óta folyamatosan dolgoznak és nem értik minek annyit tanulni"


"Tudjátok azért, hogy vénségemre ne ott tartsak mint ti, akik vércsóróak vagytok és még büszkék is vagytok rá. A nyugdíjatokat meg én termelem majd ki, ha el nem kergettek addig innen, tehát jobban tennétek, ha csendben maradnátok!"

2019. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!