Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vegyem rá a dédit, hogy...

Hogy vegyem rá a dédit, hogy ne menjen misére meg 5 boltba?

Figyelt kérdés

Egyedül él, 86 éves. Szerencsére jó egészségben van. Az a szokása, hogy délelőtt végigbuszozza-mássza a várost, mert a piacon a répa olcsóbb, a Pennyben a liszt, a Sparban a hús... Esténként pedig misére megy. Szóval állandóan emberek közt van.

Ami nem is volt baj, amíg ki nem jött a járvány. Felajánlottuk neki, hogy elmegyünk neki boltba, ha szeretne valamit, szóljon. Tanácsoltuk neki, hogy misére se menjen, a tévében közvetítik (amúgy simán be kellene zárni a templomokat na mindegy...) A dédi viszont elbagatellizálja. Azt mondja átélte a 2. vh.-t gyerekkorában, ezt is át fogja, neki senkise mondja meg mit csináljon. Sehogy se tudjuk rávenni, hogy ha lehet, maradjon otthon, mert most nem szabad csak úgy mászkálni. Nagyon szeretjük és nem akarjuk, jogy baja legyen. Mit tanácsoltok?



2020. márc. 18. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%
Az időskor része az öregek kb. felénél, hogy az agyuk is romlik, emiatt csökken a belátóképességük (magyarul, hülyülnek). Ilyenkor már hiába a meggyőzés, úgyis elfelejtik másnapra, amiben megegyeztetek. Ha együtt lakol vele, egyszerűen nem szabad kiengedni az ajtón.
2020. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Ha bevasarolsz neki, akkor csak nem megy el megegyszer.

Ha nagyon nem tudod visszatartani, vigyel neki kezfertotlenitoket, szajmaszkot, gumikesztyut.

Es jarj hozza gyakrabban, hogy ne unatkozzon. Ha egesz nap ez az egyetlen programja, nem csoda hogy nem szeretne lemondani rola.

2020. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Én megmondtam a gyerekeimnek, ha öregkoromra ilyen hülye leszek, üssenek agyon inkább.

Hihetetlen a sok vénség, hogy nekik nem mondhatja meg senki, mikor mit csináljanak.

És ez a buta massza szavaz a gyerekeim jövőjéről és a te jövődről is kedves kérdező!

Fogalmam sincs mit lehetne velük tenni, mikor a város, a piac, a boltok fullon vannak velük.

Majd amikor annyira leterhelődik az egészségügy, hogy prioritások alapján nem kapják meg az intubálást, majd akkor rájönnek. Nem...nem fognak...

Mert az iskola, egyetem, munkahely bezárások, a kérések, miszerint üljön aki csak tud a valagán, pont ezért vannak, hogy a Gauss görbe lapos legyen, mert nincs az az egészségügy a világon, ami elbírna hirtelen megugró esetszámmal.

Még szerencse, hogy nálunk a nagyszülőknek van esze.

2020. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Azt próbáljátok neki elmagyarázni, hogy ne legyen makacs, mert nem csak a saját egészségéről van szó, ne legyen mártír.

10-es leírta: nagyrészt az idősek miatt hozták ezeket a döntéseket, sokak elvesztik a munkájukat, mert elbocsájtások vannak, a kisgyerekes iskolások szülei kénytelenek megoldani a távoktatással járó gondokat. Ha kell, legyetek határozottak, és ha kell, kemény szavakkal mondjátok már el neki, hogy javarészt az idősek miatt tesszük azt, amit. Anyám is mondta, hogy a barátnője még hétfőn is elment a termálba 81 évesen. Mert mi baja lenne, nyitva van.. Tényleg nem értem a sok öreg makacsságát én sem. Érdekes, anyám megérti, pedig ő sem fiatal, 75 éves, és állandóan mászkált minden nap.

2020. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
19%
Én idős ember vagyok. A hülye vírusotokkal majd csak elboldogulok valahogy, tőletek mentsen meg engem az Isten!
2020. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy kifogás, hogy nem engedi, hogy ti vásároljatok be neki. Nem kell engedély, bevásárolsz és elviszed neki.
2020. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Én is idős vagyok, de azért nem vagyok hülye. Rosszul viselem a bezártságot, de egy ideje nem megyek sehova. A saját és mások érdekében kibirom.
2020. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Amíg nem lesz kijárási tilalom, addig semmit.
2020. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Én is voltam gyógyszert kiváltani hétfőn. Azt láttam, hogy fiatalok középkorúak tudják tartani a távolságot, az öregek lihegnek az előttük álló nyakában. A másikok meg lent bandáztak. Hát a pofám leszakad.
2020. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy ha szeret téged akkor ne menjen el vásárolgatni hanem hívjon fel téged és te elmész és megveszed neki azt amit kér és értesd meg vele hogy ez a vírus nem csak egy kis megfázás hanem egy nagyon komoly dolog ezért meg kell értenie hogy nem jó döntés a barátnőivel tracspartizni az utcán vásárolgatni észnélkül.
2020. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!