Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha három hetente találkozik...

Ha három hetente találkozik majd a gyermek a nagyszülőkkel, akkor ki tud alakulni szoros kapcsolat?

Figyelt kérdés

Persze most nincs találkozás, hiszen vírus van, de utána 3 hetente tudjuk csak szüleimet meglátogatni, mert sajnos sokba van és addig tudunk nyújtózkodni, amíg a takarónk ér és szüleim se tudnak beleadni, hiszen nekik ráadásul hitelük is van.

Na de a lényeg, hogy sajnos csak 3 hetente 2-3 napra tudnák látni, de inkább két napot, meg esetleg karácsony és szilveszter között több napot meg nyáron egy hetet, az unokát aki még picike. Szeretném, hogy a hosszú út ellenére a gyerekem szeressen odajárni és bízom benne, hogy ilyen kevés találkozás ellenére is ki fog tudni alakulni egy kötelék köztük.

Párom szüleit minden héten tudjuk majd látogatni vírus letelte után, hisz ők nagyon közel vannak.


Én boldog vagyok amiatt, hogy legalább az egyik nagyszülő közel van. Én nekem nem voltak sajnos nagyszüleim, mert már óvodás voltam és meghalt mindegyikőjük, számomra ez egy nagy törés volt és mindig imádkoztam, hogy egyszer nagy család legyünk és legyen idős is a gyermekem mellett és tudom, hogy a szüleimnek is fontos ez és örülnének, ha láthatnák és szeretném, ha a gyerekeim is jól megismerhessék őket, hisz ők neveltek fel és szeretem őket.



2020. máj. 3. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám kb. 250 kmre lakik, így én gyermekkoromban mindig évente párszor találkoztam vele. Mégis nagyon jó a kapcsolatunk. A vírus előtt magamtól látogattam bizonyos időközönként pár napra. Szerintem nem az a fontos, hogy mennyiszer találkozik a gyereked velük, hanem hogy milyen környezetbe milyen emberek közé megy olyankor. Ha a nagyszülők egy nyugodt, biztos pont lesznek az életében, nem lesz gond.

21/L

2020. máj. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Én csak nyári szünetben láttam a nagyszüleimet amikor ott nyaraltam 1 hetet. A világ legédesebb nagyszülők voltak, és nagyon szoros kapcsolatunk volt, pedig sok unokája volt rajtam kívül. Nagyon erős kötődés alakult ki, bárt rég meghaltak, mai napig hiányzanak.
2020. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ki, igen. Példa rá anyám és nővérem fiai. Havonta tudnak hazajönni, ritkábban anyukám is fellátogat de így is, hogy gyér a látogatás, a két kicsi imádja a nagyanyját. Most, a járvány miatt legutóbb januárban voltak de minden nap telefonálnak, videohívásoznak, minden van :)
2020. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőtől és a gyerektől függ
2020. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!!:) Megnyugodtam!:)

Na meg nővérem gyerekei is pont nem rég születtek, nekik lettem a keresztanyjuk és félek ez a havi egy elég lesz -e a kereszt szülői feladatok ellátására, mindig is vártam, hogy az lehessek és számomra ez is fontos, sajnálom, hogy így alakult, hogy messze vagyunk.

De lehet idővel kialakul majd ez és rájövök, hogy ezen kár aggódni:) meg persze első a családom!!pici gyermekem és férjem:)

2020. máj. 4. 08:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a találkozások száma számít. Az egyik nagymamám 10 percre alkotta tőlünk, nem szerettem náluk lenni. Hiába szeretett, jobban szerette volna ha szobanövényként viselkednek, legyek ott, de ne zavarjam, had nézze a tévét. A másik mamám imádta a programokat, szeretett játszani velem, ott is megvoltak a szabályok, de élveztem hogy unokázhat. Így a távolabbi nagyi lett a gyerekkorom fénypontja. Amúgy meg is lett az eredménye, egy idő után többet mentünk hozzá, mint a közeli nagyihoz.
2020. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Anyósomék 250 km-re laktak tőlünk. Havonta 1 hétvégét voltunk náluk. Remek kapcsolatot tudtak kialakítani a gyerekekkel. Igaz már ovis kortól nyaraltak ott 1-2 hetet a szülők nélkül.
2020. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 3 hetente 2-3 nap szerintem egyáltalán nem kevés, bőven kialakulhat erős kötődés ennyi együttlét mellett.
2020. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Örülök a válaszoknak!:)
2020. máj. 4. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az én szüleimmel tartjuk a kapcsolatot, és velük is csak 2-3 hetente egy napra tudunk találkozni, mivel messze lakunk egymástól. És mégis szeretik egymást a gyerekkel, simán ott tudjuk hagyni velük egy napra, sőt mikor már reggel mondjuk hogy megyünk mamáékhoz, teljesen be van zsongva a gyerek, alig várja, és napkozben sincs gond, jól el van velük.
2020. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!