Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Minden nő ilyen lesz miután...

Minden nő ilyen lesz miután unokája születik?

Figyelt kérdés

Vagy csak az első után?

Minden nap ír, hogy mit csinál az unoka, szinte minden nap jön meglátogatni. Ha jön, akkor 4 féle édesség, nassolni való, és mindig tömné a gyereket :)

Akárhova megyünk kirándulni, vagy jönni akar, vagy ír hogy ugye minden rendben van-e.

Örülök, hogy érdeklődik az unokája felől, de ez néha terhes már...


2020. máj. 27. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden nagyszülő ilyen.
2020. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem mindenki ilyen.

Ez az egyik véglet.

Nekünk is van ilyen ismerősünk. Naponta meg a lányához és az unokájához. Állandóan ott van. Így a lány férje már menekül, mert nem lehet soha a családjával. De ehhez kell a másik fél is. A lányának ez kényelmes, mami segít, főz, takarít, vigyáz az unokára. Szóval nem szólt érte, hogy ez sok, nem normális.

A férje is le van kakilva. Mármint a mami férje. Azt hitte, hogy most, hogy nyugdíjasok, végre több közös programot csinálhatnak, aztán azóta semmi program. Csak az unoka.

Gondolom, ki is derült, hogy nő az illető nagyi. Férfiban még nem láttam ilyet.

2020. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván izgatott, ha úgy érzed ez már sok, amit meg tudok érteni, akkor finoman mond meg neki, hogy értékeled, hogy ennyire aggódik az unokáért, de nem szükséges minden egyes nap megkérdezni mi van és minden családi programon részt venni, mert azért néha szeretnétek 3-masban menni ide-oda.
2020. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

anyám ugyanezt csinálta az elsővel. levakarhatatlanul nyomult és az észt is osztotta.


el kellett költözni

2020. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Még csírájában el kell fojtani ezt az örökös nyomulást és ragadást, mert csak rosszabb lesz.
2020. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezt jól kifogtad! Nem, nem minden nagyszülő ilyen. Ráadásul az sem mindegy, hogy saját anyud, vagy anyósod ilyen. Nekem anyósom volt kb. detto ugyanez. Már én is mama lettem, de megfogadtam, hogy inkább távolról szeretni, mint közelről utálni. - Mármint engem. Tartom is magam ehhez. Nem zavarok be minden egyes nap az életükbe. Sok konfliktus forrása a házastársak között is. Hát én ezt megelőzöm. Nem akarok mindenbe beledumáló lenni, mert egyik részről másban sem volt részem, csak ebben a mindenbe beleszóló, állandóan érdeklődő, ez nem jó, az nem jó mama lenni. Volt kitől ellenpéldát tanulnom.
2020. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Anyósom amúgy.

Most legalább már ír, hogy itthon vagyunk-e, mert korábban többször volt olyan hogy boltban voltam, vagy valahol máshol és pont akkor jött. És még neki állt feljebb, hogy nem voltunk otthon.

Amúgy látom rajta, hogy szereti tényleg a fiam, viszont zavaró ez már . Már inkább nem mesélek úgy semmi konkrétat, meg képet is ritkábban küldök, mert a szomszédság már mindent tud az életükről. Anno mikor tejlázam volt is mindenkinek elmeselte, hogy begyulladt a mellem, tök ciki volt.

Csak fura, hogy más dolog nincs az életében az unokán kívül kB.

2020. máj. 27. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha érdeklődik minden nap telefonon, az még normálisnak mondható. A többi egyáltalán nem normális!
2020. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Annyira sajnállak, mert velem ezt az anyám csinálta. A mai eszemmel azt tenném, hogy szombaton 3-tól 5-ig van unokalátogatás, esetleg szerdán kukkantson még be, aztán ennyi.


Neki sem volt más témája, mint a babuci. A 34 éves, kisgyerekes unokája úgy volt elmentve a telefonjába, hogy xyBaba. (xy a keresztneve, de ide nem írom ki.)

2020. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Irjon neki a draga ferjed! Miert nezed h irt e. Van egy draga fia! Hivja fel a ferjedet es kerdezze Tole! Nem er ra? Majd ha ferjed raer! Hidd el 4-5 ilyen nap es a ferjed remegve keri h egyezz bele a koltozesbe mert az anyja kiboritja. :D Ez oriasi..

Egy az h miert tud a tejlazrol? Koze? Ahhoz van koze hogy van a kisunokaja aztan kesz. Az h te csopogve fajo mellel mit csinalsz ez nagyon intim ehhez semmi koze az anyosnak. Ne is haragudj de jo hūlye vagy ebbe is beavattad. Jo h nem o vezette le a szulest. Eszem megall.


En jo elore elmondtam paromnak..ha lesz gyerek. Az o rokonsaga majd ot fogja hivni engem ugyan nem. Koszonom jol vagyok anelkul h napi 3x hivjon. Ha a ferjed ennyiszer felhivja tuti kiborul. :D


Amugy rohadtul nem ertem ezt a sok edesanyat aki anyossal napi szinten kontaktol mert van egy kisgyerek. Eees?? Van egy draga apuka is! Hivja ot!

2020. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!