Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi mozgatja azt az embert,...

Mi mozgatja azt az embert, akit nem érdekel, hogy unokája születik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron fogom megszülni első gyermekemet. Apámmal már évek óta nagyon rossz a viszonyom, helyesebben semmilyen nincs, jóformán elmenekültem otthonról, mert kibírhatatlan volt az otthoni lelki terror. Apámnak jelenleg harmadik felesége van, ezzel elmondtam mindent...Anyám meghalt. Annak dacára, hogy hosszú idő óta nem beszélünk, úgy intéztem, hogy ismerős által tudjon arról, hogy nyáron érkezik az unokája. Ennek dacára nem érdekli, nem keres. Megjegyzem néhány éve, amikor a felesége szült, félretettem a bántó dolgokat, bementem hozzá a kórházba, őt ennyire nem érdekli, hogy unokája lesz. Próbálom elnyomni magamban, hogy fáj, de elég sokszor eszembe jut.Fel lehet ezt dolgozni?

Még annyit, hogy a férjem családja szeret, családtagként bánik velem, szóval ez a része tökéletes.



2013. ápr. 24. 21:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Mit akarsz egyáltalán töle, ha évek óta nem tartod vele a kapcsolatot. Soha nem értettem az ilyen embert, mint te, aki utálja a szülöt, de azért elvárja, hogy ha gyereked lesz, körülugráljon titeket?

Ha te, mint a gyereke, nem érdekeled, akkor egy neki idegen gyerekkel minek foglalkozna?

2013. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Hogy mi mozgatja?

Hát az agyából érkező elektromos jelek, amik hatására az izmok reagálnak...


Egyébként ismerős a helyzet.

Beszélj meg vele egy találkozót és mond el, hogy mit szeretnél tőle, de konkréten.

Az összes többi zavaró elemet (új feleség, gyerek bárki más) távolítsd el, hogy csak rád figyeljen.

Ha nem hajlandó találkozni se veled, akkor nem tudsz mit tenni...

Minden esetre próbálj meg akkor a férjed családjához ragaszkodni, ha már a másik oldalról nem kapsz támogatást.

2013. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Az meg a másik, hogy elfelejtettem megírni, hogy ezt személyesen kellett volna közölnöd vele, hogy terhes vagy.

Nem csak utalásokkal, mert akkor lehet azt hiszi, hogy annyira se méltatod, hogy személyesen elmond neki.

Így talán még inkább úgy érzi nem fontos neked..


A 2. válaszoló voltam!!!

2013. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

1. : Valószínű a szülő tett a kialakult helyzetért, elég gusztustalan dolgokkal, amit nem ecsetelnék most egy névtelen oldalon sem...

Neked valószínű ismeretlen az, hogy "a vér kötelez"gondolom...

Egyébként semmi anyagi jellegű dolgot nem akarok tőle, mert gondolom erre céloztál, mivel megvan mindenünk.

2013. ápr. 24. 21:43
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

De ha veled annyira szörnyű dolgokat tett miért akarod, hogy az unokád közelébe menjen.

Aki nekem ártana azt még a gyerek közelébe sem engedném.

2013. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem az unokám,hanem a gyerekem.Próbáltam érthetően fogalmazni pedig.

Hogy miért? Mert a jelenlegi neje nem biztos, hogy élete végéig ott lesz mellette, ill. adni neki egy pohár vizet, ha szüksége lesz rá öregkorára. Soha nem értettem az olyanokat, akik félredobják a vérségi kapcsolataikat, de úgy látszik, most ez a trendi. Igazad van, nem foglalkozom vele.

2013. ápr. 24. 21:50
 7/28 A kérdező kommentje:
1. : Ki beszélt itt körülugrálásról? Én nem írtam ilyet a kérdésemben, ezt a körítést te találtad ki.
2013. ápr. 24. 21:52
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó akkor csak játszd a mártírt. Különben meg azt írod, hogy a kórházban meglátogattad amikor a féltesód született, lehet ő is majd akkor fog téged.
2013. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja, különösen, ha azt se tudja mikor szülök. Illetve csak akkor keres, ha pénz kell, vagy ki kell használni. Nem vagyok mártír, de én biztos nem keresem.
2013. ápr. 24. 21:57
 10/28 anonim ***** válasza:
88%
"a férjem családja szeret, családtagként bánik velem, szóval ez a része tökéletes." Ez a lényeg,ne aggodalmaskodjál! Ez ma már fontosabb, mint a vérségi kapcsolat. (ha kedveled az irodalmat, ajánlom Brecht Kaukázusi krétakörét. Ma már a szeretet felülírja a vérségi kötelékeket. )
2013. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!