Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő esetében mekkora...

Nagyszülő esetében mekkora probléma ha a memóriával időnként gondok vannak?

Figyelt kérdés

74 éves a nagymama, aki sajnos váratlanul megözvegyült 26 éve, kamaszkorom alatt nem emlékszem rá hogy lett-e volna olyan hogy a két fiú unoka nevét felcseréli, és nem javítja ki magát, hanem nekünk kell szólni, ez az egyik ami pl az utóbbi 10-12 évben alakult ki, a keresztszülők lakhelyét házszámra pontosan tudja, ahol mi lakunk azt pedig nem, amikor mondjuk neki, akkor rávágja hogy tényleg, igazad van.


Tesóm esküvője lesz egy hónap múlva, de tegnap is a ballagás jutott eszébe...


Ami elgondolkodtató hogy változó a gondolkodása, pl hív hogy mikor indulok mert akkor ő is elkezd öltözni addig, ha megyünk valahova.

A régebbi gyógyszereit ismeri, a memóriájára amit kapott azt mindig kitesszük neki, ha kérdezzük hogy bevette-e már, azt a választ kapjuk hogy "talán be"


Sajnos a főzés sem menne neki, hiába mondja hogy megcsinál előttünk egy ebédet, nem tudjuk mire vélni ezt az egészet mert viszonylag hamar képbe jöttek ezek a napi problémák, az alap dolgokat megcsinálja "nyugdíj, kerti teendők, evés, ivás, tisztálkodás, egyebek.


Néha bosszantó ez a helyzet, mert tudjuk hogy ezek nem javulnak már meg, csak azt szeretnénk hogy rosszabb ne legyen, mert azt 6-an sem bírnánk még felosztva sem, volt a rokonságban idős ember aki viszont bőven 80 felett már többször kiszáradt, enni nem evett annyit amennyit kellett volna, és végül otthon lett a vége.


2020. júl. 11. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi a kérdés? Ez sajnos csak rosszabb lesz. Lelkileg és gyakorlatilag is fel kell rá készülni, ennyi.
2020. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

időskori demencia, korral jár

Egyénenként változó a súlyossága valaki teljesen demens lesz valaki átlagosan valaki meg abszolút nem

Általában agyérelmeszesedés az egyik oka, a természetes öregedés mellett

2020. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vigyétek el a háziorvoshoz.
2020. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jobb ha ilyen van, mint annak aki kilencven felül is penge memóriával rendelkezik.Az utóbbinak nehezebb.
2020. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
demencia gyanús, nézzetek szét ápolók és ápolóházak (nem így mondják, de nem jut eszembe magyarul)terén, és kezdjetek spórolni rá, sosem tudni, meddig él valaki, és mennyire lesz súlyos az állapota.
2020. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én már most elfelejtek dolgokat, pedig 35 vagyok.. nem biztos hogy baja van, csak egyik nap olyan mint a másik és magányosan még rosszabb. Ki emlékszik már hogy bevette-e a gyógyszert? Szerinten érdemes erről orvossal beszélni, hogy mikre figyeljetek pl.
2020. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aki mindenkit lepontozott, az elárulná nekünk, hogy mi ez ha nem demencia?
2020. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na pont ezt akartam kérdezni. de asszem rájöttem. a lepontozó valszeg maga is demens...
2020. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!