Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vidítsam fel a nagypapá...

Hogyan vidítsam fel a nagypapámat?

Figyelt kérdés
A papám szívbeteg már több mint 20 éve, egyre rosszabbul van és mostanában már beszélgetni sem szoktunk nagyon, nagyon nagyon szeretem őt és ő is minket, de már nem bírja fáj a gyomra, a lábai, nem tudom hogyan vidíthatnám őt fel, azelőtt nagyon vidám volt rengeteget beszélgettünk, jártunk mindenfelé, de mostmár egy kis sétára se lehet kicsalni őt mert nem bírja, nagyon rossz őt így látni😕 ( a papám 70 éves)

2020. aug. 23. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Vegyél neki lábmasszírozót.
2020. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
kérdezd meg tőle.
2020. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Használd az agykontroll t
2020. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

beszélgess vele


az én öregapám mindig jókat nevet, amikor mesél nekem a régi időkről

2020. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha oda mész hozzá, helyre teszed a környezetét, kitakarítasz, főzöl neki finomat, sarkig tárod az ablakot, leülsz mellé, megfogod a kezét és beszélgetsz vele megszépíted a hónapját a kisöregnek és fülig fog érni a szája napokon keresztül.És meséltetsz vele a régi időkről, emlékeiről és megpihensz mellette a hétköznapi rohanásod mellett.


Ennyi kell neki, nem több.

2020. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg kérd meg hogy meséljen. Az én papám nagyon szeret mesélni a régi időkröl mikor kisfiú volt, vagy éppen mikor katonák voltak az országban. Nagyon élénken emlékszik a gyerekkori emlékeire mindig vidám ha a gyerekkori csínytevéseiről beszél. Vagy beszélgess vele valamiről amit szeret politika, foci, időjárás, borkészítés vagy bármi ami érdekli őt és tud mesélni róla
2020. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én nagypapám is nagyon szeret(ett) beszélni a gyerekkoráról, a fiatalkoráról, a katonai évekről.

2020. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 24. 00:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszok mind hasznosak, próbálkozz, de sajnos azt is tudomásul kell venned,hogy beteg, és bármennyire szeret,és ez viszont is így van, nincs kedve beszélgetni. Ha jobban van biztos észreveszed,hogy jobb a kedve is.Jó lenne megtudni mivel könnyíthetsz egy kicsit az állapotán.Lehet,hogy pont azzal, ha gyakran beköszönsz, megkérdezed hogy van, és ennyi...Ha nincs jól nincs kedve beszélgetni sem.
2020. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!