Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy mondjam meg hisztis,...

Hogy mondjam meg hisztis, sértődékeny nagymamámnak, hogy engem bánt, rosszul esik, mikor a nagypapámat szidja?

Figyelt kérdés
Nagypapám decemberben ment el, nagyon szerettem. Nagymamám mindig is gyűlölte, lényegében kényszerházasság volt. Mióta elment, azóta nagymamán folyamatosan csak azt mondogatja, hogy neki azóta milyen jó. Előtte is a kedvenc témája a halál volt, hogy a soha nem látott rokonaim hogyan haltak meg, december óta nyilván a nagypapám a fő téma. Újra és újra fel kell idézni, ami nekem borzasztóan fáj, de a legjobban ez az ócsárolás. Gyűlölöm emiatt nagymamámat, amiért ilyen érzéketlen, elhiszem, hogy ő utálta a férjét, de én szerettem őt. A gond csak az, hogy nagymamám iszonyat hisztis és sértődékeny, egyszer már megmondtam neki, kedvesen, jót akarva, hogy neki sem tesz jót, ha folyton az Évi meg a mittudomén kicsodának a haláltusájáról beszél, akkor leordította a fejem, nekem jött (nagypapám választott szét minket), hónapokig hozzám sem szólt és nekem kellett megalázkodom és elnézést kérnem, amiért nem vagyok őrá tekintettel. Mit tegyek?
2015. júl. 3. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"leordította a fejem, nekem jött (nagypapám választott szét minket), hónapokig hozzám sem szólt és nekem kellett megalázkodom és elnézést kérnem, amiért nem vagyok őrá tekintettel"


Ritkábban kéne látogatni a kedves mamát.

2015. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám őt a fenébe. Kicsit sem érdekelne, hogy megsértődik vagy nem szól hozzám. Az ilyen előbb-utóbb mindenkit elmar maga mellől és egyedül fog meghalni. Az én mamám is ilyen volt, még a temetőbe sem járok hozzá. Gyűlölöm. Azért is, ahogy anyámékkal bánt. Szülőnek is nulla volt, nemhogy feleségnek.
2015. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne beszélj vele. legalábbis én nem beszélnék vele

ahogy leírtad nekem ilyen tipikus gonosz nagymamának tűnik

2015. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Janka néni ***** válasza:
100%

Ne beszélgess a nagymamáddal!

Nem kötelező a kapcsolatot tartani vele. Ha majd mindenki elkerüli, csak rájön, hogy valami nem stimmel vele.

2015. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért érdekel, hogy haragszik-e rád, mikor ő szarja le, hogy neked mi esik rosszul és undorító módon a halálon "viccelődik"

Megmondanám neki, hogy unom, hogy annyi jó ízlése sincs, hogy magában tartsa az effajta örömét.

Ha felháborodik, hát tegye.

Legalább egy olyan emberrel kevesebb lesz az életedben, aki lehúz.

Bocsánatot meg pláne nem kérnék.

2015. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En sajnalom az ilyen embert, nyilvan egy rettento ures, szerencsetlen, tartalmatlan elete volt, es ez tette ilyenne... ettol fuggetlenul nem kell vele tartani a kapcsolatot (vagy ha ott laksz, akkor koltozz el). NE vedd fel a hisztijeit; tudatositsd magadban, hogy SENKIT a vilagon nem erdekel, hogy neki mi a velemenye errol vagy arrol.
2015. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, ne menj hozzá. Ha nagyon erőltetik a szüleid, mond meg nekik, hogy a mama kedvenc témája a nagypapád halála, ami számodra egy nagyon fájó téma, és ne várják el tőled, hogy erről cseverésszél, mikor még nem tudtad feldolgozni, stb.


Ha mégis elmész, mert rákényszerítenek, akkor nézd jó nagy tágra nyílt szemekkel a mamád, és ha visszakérdez, hogy mit bámulsz ennyire, mond neki, hogy élethűen akarod majd továbbadni mindenkinek, hogy hogyan haldoklott.

2015. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!