Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ebben a helyzetben hogy...

Ebben a helyzetben hogy járjon el az ember? Mi lehetne egy helyes lépés skizofrén emberrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy mentálisan beteg öreg nagymama(diagnosztizált, 25 éve kezelés alatt áll-skizofrénia,demencia és súlyos depresszió.Öngyilkossági kísérletek előzményben).Állapota egyre romlik.

Jelenleg a lányom családja lakik vele,én meg pár házzal arrébb tőlük. Másik testvérem meg 100kmre arrébb tőlünk. Lányomék

segítik a beteg mamát anyagilag és egyéb dolgokban,de látom,hogy a lányom kezdi nem bírni idegileg se. Elmondása szerint a mami úgy bánik vele,megvádolja minden rosszal,pedig ő segít neki ahol tud. Étkezést úgy oldották meg,hogy hétköznap jön a mamának kaja, lányomék külön főznek magukra,hétvégén meg főznek a mamának is. Azonban újabban észre vettük,hogy ami jön kaja azonnal viszi el és elosztogatja a mama.Addig megy házról háza,míg valakinek oda nem tudja adni.Aztán főz magának külön,amiből egy tállal megeszik,majd azt is viszi házról,házra,ha nem fogadja el senki,akkor meg kiönti. Nem tudjuk mit csináljunk,de így van-e értelme kaját járatni neki és fizetni,de amit főznek rá is erre a sorsra jut,sőt,ha magára főz egy nap (ha az adott nap éppen jól van),akkor az is hasonlóan végzi.

Lányomék ez év ősszel legkésőbb szeretnének tőle elköltözni és külön élni a családjával. Én nyugodtabb lennék,ha maradnának és figyelnének rá,mert én nem mindig érek rá,de közben meg tudom,hogy ő jelenleg a nap 24 órájában ott van és figyeli..biztos sok. Én kevésbé látok bele a rosszullétekbe, mentális bajokba,mert alig vagyok ott. A tesóm 3-4 havonta jár le,anyagilag csak a lányomék segítik. Jelenleg én se bírom támogatni anyagilag,viszont ha a lányomék nem lesznek...nem fogja tudni fenn tartani a házat egyedül a mama.Beadni otthonba nem akarom..mama is megmondta,hogy azt csak szívtelenek teszik és megutál minket,ha erre a sorsra hagyjuk.

Lányom azt mondja,hogy egyre többet lát nem valós dolgokat a mama, hangokat hall,amik nincsenek is ott.pl: ölnek valakit az utcán,hullákat ásnak el a kertben stb. Én csak azt látom ezekből,hogy össze-vissza beszél sokszor a mama, nincs képben.

Hogy tudnék segíteni ?


56/N


2021. jan. 5. 13:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónap, és eljön a demenciában az az időszak, mikor napi 5x kell pelenkázni. A lányod a kisbaba mellett egy 80 kilós csecsemőt is gondozzon? Nagyon önző anya vagy.
2021. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázás a legkevesebb - habár..-, az sokkal nagyobb baj, ha elkóborol, ajtót nem zárja maga után, elhagyja a lakáskulcsot és fölteszi a vizet melegedni a gáztűzhelyre egy műanyag lavórban..
2021. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Én nem akarlak lehurrogni,megértem a gondod.Sajnos kezdődő demencia van az én apukámnál is.Sajnos nem lehet rá hatni.Mivel egyedül él, én már javasoltam neki öregek otthonát is egy opciónak.Semmi megoldás nem érdekli,persze ő nem tudja ,nem érti hogy beteg.Nagyon nehéz ez így.Én azt javaslom keresd fel a háziorvosát,hátha tud valamiben segíteni.
2021. jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázás is önmagában kivitelezhetetlen, ha ő nem közremúködő, mert annyira el fog menni az esze idővel, hogy karmol meg harap közben. Vagy 5 percenként kér újrapelenkázást, és tudod, milyen drága a felnőttpelenka? Csak bizonyos orvosok írhatják fel, a háziorvos nem, csak egyes központokban, nekünk pl. a nagyszülőre mindig két számmal kisebbet írt fel a kijelölt orvos, hiába kértük, hogy nem ér körbe rajta, azt mondta, ez az előírt méret, ha nem felel meg, vegyük meg teljes áron a nagyobbat. Szeritnem csak rosszindulatú volt, mert kevesellte a pénzt a borítékban. Van egy megyei központ, ahol kérelmet lehet beadni elmeszociális otthoni elhelyezésre, mert sima otthonba nem veszik be.
2021. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

tavaly csináltam végig, anyámmal. háziorvos nem tud segíteni, ő is azt mondja, vagy család, vagy intézet. a család errre rámegy. de nagyon. lehet házinénit fogadni, de aki egy kicsit is tapraesettebb néni, az megy nyugatra dolgozni. itt, Magyrországon a 24 órás gondozó elkér havi 300 ezret, plusz kaja és a rezsit is fizetni kell utána. és kell egy váltótárs, hogy időnként el tudjanak ők is menni pihenni.

intézetekben sorok vannak, sajnos kihalási alapon. tavaly a környékünkön - sima elfekvőben!! - 130-an áltak előttünk. (nem oda akartam betenni, de tudom)


extra bónusz: ha valaki nem akar intézetbe menni, nem lehet rákényszeríteni, csak akkor, ha gondnokság alá helyeztetjük. az pedig egy peres eljárás a gyerek és a szülő között. hosszú, fájdalmas és méltatlan..

2021. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Irány be az otthonba.
2021. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
7-essel értek egyet.
2021. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
15%
17, most már van egy pedofil apja is a legújabb kérdésben.
2021. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%
Délelőtt meg kenderolajjal kezelgette a nemlétező rákját.
2021. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
8%
#18, linkeld please :-D
2021. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!