Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ebben a helyzetben hogy...

Ebben a helyzetben hogy járjon el az ember? Mi lehetne egy helyes lépés skizofrén emberrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy mentálisan beteg öreg nagymama(diagnosztizált, 25 éve kezelés alatt áll-skizofrénia,demencia és súlyos depresszió.Öngyilkossági kísérletek előzményben).Állapota egyre romlik.

Jelenleg a lányom családja lakik vele,én meg pár házzal arrébb tőlük. Másik testvérem meg 100kmre arrébb tőlünk. Lányomék

segítik a beteg mamát anyagilag és egyéb dolgokban,de látom,hogy a lányom kezdi nem bírni idegileg se. Elmondása szerint a mami úgy bánik vele,megvádolja minden rosszal,pedig ő segít neki ahol tud. Étkezést úgy oldották meg,hogy hétköznap jön a mamának kaja, lányomék külön főznek magukra,hétvégén meg főznek a mamának is. Azonban újabban észre vettük,hogy ami jön kaja azonnal viszi el és elosztogatja a mama.Addig megy házról háza,míg valakinek oda nem tudja adni.Aztán főz magának külön,amiből egy tállal megeszik,majd azt is viszi házról,házra,ha nem fogadja el senki,akkor meg kiönti. Nem tudjuk mit csináljunk,de így van-e értelme kaját járatni neki és fizetni,de amit főznek rá is erre a sorsra jut,sőt,ha magára főz egy nap (ha az adott nap éppen jól van),akkor az is hasonlóan végzi.

Lányomék ez év ősszel legkésőbb szeretnének tőle elköltözni és külön élni a családjával. Én nyugodtabb lennék,ha maradnának és figyelnének rá,mert én nem mindig érek rá,de közben meg tudom,hogy ő jelenleg a nap 24 órájában ott van és figyeli..biztos sok. Én kevésbé látok bele a rosszullétekbe, mentális bajokba,mert alig vagyok ott. A tesóm 3-4 havonta jár le,anyagilag csak a lányomék segítik. Jelenleg én se bírom támogatni anyagilag,viszont ha a lányomék nem lesznek...nem fogja tudni fenn tartani a házat egyedül a mama.Beadni otthonba nem akarom..mama is megmondta,hogy azt csak szívtelenek teszik és megutál minket,ha erre a sorsra hagyjuk.

Lányom azt mondja,hogy egyre többet lát nem valós dolgokat a mama, hangokat hall,amik nincsenek is ott.pl: ölnek valakit az utcán,hullákat ásnak el a kertben stb. Én csak azt látom ezekből,hogy össze-vissza beszél sokszor a mama, nincs képben.

Hogy tudnék segíteni ?


56/N


2021. jan. 5. 13:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Hol latjatok hogy miket kerdezz meg a kerdezo?
2021. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
29%

#21,

Ebben a kategóriában az összeset. A mai nem túl sok, 14 kérdés, nézd meg. De különösen erős eresztés, mind clickbaites 😂😂 Persze nem azt mondom hogy máskor unalmas, van itt mindig minden ami szem-szájnak ingere, visszatérően, kitalációk bunkó családtagokról, anyós-sógornő nagyon megy, családon belüli meztelenkedés, taperolás, anya-lánya csók, apósnak ölébe ül a meny stb.

Népszerű elem a szegény kérdező semmibevétele is, sokszor nem készítenek megfelelő ételeket a mindenféle allergiásnak, betegekkel bunkón bánnak (a mai rákos kamu).

És jön egyik a másik után, felismerhetően ugyananannak az embernek a tollából (vagyis billentyűzetéből ☺)

Dettó ugyanez az Emberek és sajnos nagyon züllik a Gyerekvállalás is.

2021. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

jézusom..hogy jön ide más kérdése? rák meg ilyenek? Engem k...ra nem érdekel más baromsága,hogy milyen gusztustalan dolgokat művel a családjával...én ebben az egyben vártam segítséget,nyilván nem IQ bajnokoktól kellene..egysejtűként amúgy se várom el a gondolkodást tőlük. Örüljön az,aki nem ápol pszichésen beteg időst. Szerencsések vagytok. Bár reméljük az élettől kaptok majd mást,ha már így megy a hamis vádaskodás.

Akik normálisan válaszoltak,azoknak köszönjük. Más családtagra sajna nem számíthatunk. Tesómon kívül nincs is más családtagunk..max az unokák,de őket már szeretnénk kihagyni ebből éppen az említett dolgok miatt.

2021. jan. 7. 09:47
 24/28 anonim ***** válasza:
57%
Azért ezzel az utolsó kis szösszeneteddel végképp bebizonyítottad hogy nem tévedtem. Mind ismerjük ezt a stílust. A kamukérdésgyártó vagy.
2021. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

#23, Örüljön az,aki nem ápol pszichésen beteg időst


miért, te talán ápolsz? a jelek szerint a lányodra lőcsölted az ápolás kínját. pedig te csak "pár házzal arrébb laksz"

2021. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%

azzal értek egyet hogy ordas nagy kamu.

a 25 /10.25/ meg nagyon ott van, 10 zöld kéz!!! na így buknak le a kamukázók hogy belebonyolódnak a meséjükbe.

2021. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul semelyik másik válaszra nem reagált, csak arra, hogy kamuzzák😅
2021. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem költöztesd magadhoz és gondozd
2021. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!