Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyák napján nem köszöntöttem...

Anyák napján nem köszöntöttem fel a nagymamámat, ezért megharagudott, jogosan mérges most rám?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, hogy nagymamát is fel kell köszönteni anyák napján, hiszen nekem ő nem az anyukám... Apának most panaszolta el, (apa mamámnak a fia) hogy rosszul esett neki...

2021. jún. 7. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Én is fel szoktam köszönteni nagymamámat. Hiszen a nevében is benne van hogy mama :) Vannak családok ahol nem szokás. Vegyél neki valami szép virágot, vagy valamit aminek örülne és mond el neki az igazságot hogy nem gondoltál bele abba hogy fel kéne köszönteni de igaza van.


Még ha nem is gondolog így, akkor is tedd meg szerintem. Addig örülj és szeresd amíg van, hiszen sokaknak már sajnos nincs nagymamájuk.

2021. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Menj, látogasd meg, ölelgessed meg, annak nagyon fog örülni. És legközelebb már tudni fogod :)
2021. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem teljesen kerek a történet. A gyerekeknek, kb. óvodában megtanítják, hogy a nagyszülőket is fel kell köszönteni. Mi tizenéves korunkig családilag köszöntöttük a nagyszülőket.


Nálatok ilyen nem volt? Mert akkor nem értem, hogy miért ideges rád ès nem a szüleidre, ha meg volt, akkor hogyan nem jutott idén eszedbe?

2021. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez fura, nálunk már óvodában alap volt a nagyikat is köszönteni, hisz ő is édesanya, csak éppen a szülőké. Ha ők nem lesznek szülők, mi sem vagyunk, ezért illik megköszönteni- mondjuk én nem is drámáznék rajta ha ez nem történne meg. De sokaknak fáj a mellőzés ha kimaradnak ebből.
2021. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy meg, egy idevágó kis vers, nálunk ezzel köszöntötték a nagyikat


"DONÁSZY MAGDA

Nagyanyónak


Édes-kedves Nagyanyókám!

Anyák napja van ma!

Olyan jó, hogy anyukámnak

is van édesanyja.

Reggel mikor felébredtem

az jutott eszembe,

anyák napján legyen virág

mind a két kezembe.

Egyik csokrot neked szedtem,

ódakünn a réten,

Te is sokat fáradoztál

évek óta értem.

Kimostad a ruhácskámat,

fésülted a hajamat,

jóságodat felsorolni

kevés lenne ez a nap.

Köszönöm, hogy olyan sokat

fáradoztál értem,

és hogy az én jó anyámat

felnevelted nékem."


Ezt csak azért hogy miért is köszöntjük a nagyikat is.

2021. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Eddig hogy köszöntötted őket ha most feljtetted el csak? Alap hogy a nagymamákat ha vannak az életedben felköszöntöd őket
2021. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megesik, szerintem cska megbékél.
2021. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk sosem köszöntöttük a mamákat. Nekem ez kicsit fura. Eddig sem köszöntötted akkor ki tudja most mi lett... engeszteld ki és legyél vele őszinte. Nem lesz gond :)
2021. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Én nem is tudtam hogy a mamákat is fel kell köszönteni, azt hittem csak az anyákat kell de őt sem szoktam. 17f
2021. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

9-es hat akkor a szuleid egy tuskok vagy legalabbis egyik se szereti a sajat edesanyjat es ezert neked se tanitottak ezt meg.

Ne felj ez nem teged minosit.

Anyak napjan minden anyankat megksozontjuk a nagyot a dedet az üköt is...mar akinek még élnek. Hiszen mind mind anyukak es egyenesagi rokonaink. Ugyanigy az apukak anyukajat is nem csak az anyukanket. Egy szal virag egy oleles vagy csak egy rajzocska

2021. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!