Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak ha összevesztem...

Mit csináljak ha összevesztem a nagyszüleimmel?

Figyelt kérdés
Átjöttek a nagyszüleim és mint mindig elkezdtek engem kibeszélni (nem nem túlzom el) pl lusta vagyok meg hogy többet kéne tanulnom (pedig kitünő tanuló vagyok) én meg megpróbáltam nekik elmagyarázni hogy ők nem azért jöttek hozzám hogy engem piszkáljanak. Amúgy amikor anyukám is itthon van és ők is átjönnek akkor engem ki szoktak beszélni hogy milyen rossz tanuló vagyok hogy négyest kaptam meg hogy anyukámnak ezért meg kell bünteznie. Azt is mondták hogy lusta vagyok mivel nem járok már fél éve matektanárhoz de nem bírják megérteni hogy nem azért nem csinálom ezeket a dolgokat mert lusta vagyok hanem azért nem mert nincsen időm mivel hogyha elmennék pl matekra vagy focizni akkor nem szereznék ilyen jegyeket akkor meg az lenne a baj. Én meg úgy vagyok vele hogy az életben inkább a tudásra lessz szükségem nem pedig arra hogy tudjak focini. Na szóval ez történt és ezen nagyon összevesztem velük. Abban szeretnék segítséget kérni tőletek hogy most mi tévő legyek? Mivel hogyha bocsánatot kérek akkor egy hét mulva ugyan ez lesz ha pedig nem akkor meg lesznek sértődve én pedig nem szeretnék rossz viszsosnyba lenni a nagyszüleimmel. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. márc. 9. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondhatod nekik kesobb, hogy a hangenemert, indulatert (ha volt) bocsanatot kersz, de amit mondtal azt atgondoltad, es tartalmilag tovabbra is fenntartod.
2016. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülőknek, szülőknek ugyan mi más lenne a közös központi téma, ha nem az unokák, gyerekek.


Ne foglalkozz vele, mindenkit kidumálnak a háta mögött, ilyenkor mindenkiről mondanak olyan dolgokat, ami az illetőnek rosszul esne, minél népszerűbb valaki, annál többet dumálnak róla. Akinek nincs kutyája, macskája sem az meg a bulvárlapok és reality műsorok szereplőiről dumál, vagy ha még azt sem ismer, akkor meg sorozatkarakterekről. :)


Inkább szórakoztassák el szüleid, nagyszüleid egymást azzal, hogy rólad dumálnak, mint hogy ezzel téged fárasszanak. Ha néha felháborodsz kicsit azon, hogy durvábban kipofáznak az nem is gond, ezért utólag ne kérj bocsánatot, de egy-két nap múlva már ne legyél haragtartó. Kis apróságokon meg felesleges mindig fennakadnod.

2016. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel neked van igazad ezért ne kérj bocsánatot. Egy részt ilyenekbe bele sem kellene szólni a nagyszülőknek hogy tanulás. Ez a szüleid és a te dolgod. Főleg így hogy kitűnő vagy. Mégis mi a frászt akarnak ? Legyél hatos? Jól tetted hogy kiálltál magadért, ha már ebbe beleszólnak mi lesz ha lesz barátod? Később saját életed? Gyereked?

Egyébként anyukádék elég gyengék, gondolom őket is a nagyszülők irányítják, hogy ha hagyják így beleszólni őket. Mert nem ugyanaz mikor beszélnek az unokáról vagy bele is avatkoznak főleg így feleslegesen.

Egyébként biztos 1-2 hétig meg lesznek sértődve,húzzák az orrukat de majd megbékülnek és meg kell tanulniuk hogy nem dumálhatnak mindenbe bele. Ha anyukád életében ezt is csinálták a tiedbe nem tehetik. Állj ki magadért mert ha nem, ők választanak egyetemet, és a leendő férjedet. Most kell leverni csírájában az ilyen beleszólogató rokonokat.

2016. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2

Nincs igazad, lehet hogy nálatok kidumálnak téged a szüleid és nagyszüleid, de normális családokban nem ez a divat. Egyáltalán nem normális. Undorító dolog, főleg hogy a szülőket még bujtogatja is az unoka ellen.

Általában mindenhol a nagyszülő az engedékeny aki mindent elnéz az unokának.

2016. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,hogy nincs miért bocsánatot kérned.
2016. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek minden mondatot, mert nem vagyok magyar. Én inkább beszélnék a szüleimmel, hogy a nagyszülőkre szóljanak. Nem tudom egy kitűnő tanulónak miért kéne külön tanár. Szerintem a nagyszülők csak unatkoznak.
2016. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálom kedves utolsó, nekem is többször el kellett olvasnom. Biztos sietett a kérdező. A nagyitól pedig kérne a fene elnézést. Állítsa már le magát az öreglány. Ha ennyire nem bír magával, akkor jelentkezzen a Barátok Köztbe új anyusnak. Az is pont ilyen volt. Ha engedsz neki, akkor elszalad vele a ló.
2016. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is ezt csinaljak a kereszt szuleim ,de kozepes tanulo vagyok es nem valami jo magatartasu,ezert elfogadom :)
2016. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Belüli ki veluk.Hagyd rajuk.Szeresd őket amig lehet,fogadd el őket igy,akarmiyenek is.Oregek.Rajuk kell hagyni.En nagymamám is folyton ki kibeszel Mindenkit a hatunk mogott,meg anyát is.Pedig a sajat lánya.De haragudjunk ra egy eleten at mert ilyen?A csalad mindennel fontosabb.Egyeni velenyem.En igy gondolom.De értelmetlen aggódnod ezen es veszekedned.Hiszen ettol neked lesz rossz.Nem o fogja felidegesíteni magat.Csak is te.Gondolom neked sem ez a jo😊 legyel vele ameddig lehet
2016. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!