Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy a nagymama nem...

Normális, hogy a nagymama nem jön és elvárja, hogy mi menjünk hozzá?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó! Mindent összevásárol a gyereknek... De hozzánk nem jön, másfél éves a gyerek, amióta megszületett egyszer volt fent nálunk Budapesten. Ő vidéken lakik, eddig több napokra utaztunk le hozzá, úgy, hogy a pici gyereket le kell foglalni út közben, ráadásul most meleg is van. Most beszéltünk telefonon, és kiakadt, hogy én dolgozok, hogy nem tudok lemenni egy hétre hozzá vidékre, elrabolják a párom? Csak én érzem úgy, hogy elvan kapatva, vagy én vagyok a szemét ,hogy nincs kedvem lent ülni nála egy hetet a gyerekkel? Azért külön csalad vagyunk már, külön élettel, ez nem elvárható, hogy én egy hétig ott ücsörögjek, meg mindig én utaztassam a kicsi gyereket. Ő pedig lusta jönni!És most vérig van sértődve, hogy hét helyett csak két napra tudok lemenni, a válasz erre, akkor ne is menjek. Mi a véleményerek erről?

2021. júl. 4. 18:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Ha meg menne, az lenne a baj....
2021. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy érdekes helyzet.

Megértelek téged. Nem akarsz menni és ennyi.


Mi havonta járunk anyumékhoz, nyáron 2x 1 hétre.

Számomra ez nem megterhelő.

Volt h a férjem itthon maradt (dolgozott) és csak mi mentünk

En és a lányom.(akkor még csak ő volt)

Most karácsony előtt én és a 3 gyerek.

2 órás autó út. A gyerekek már egész jól bírják.

Anyum 5 év alatt kb 4x volt nálunk

Nincs autója, így kb fél nap buszozás.

Mi szeretünk menni.

Nem tudom nálatok hogy van ez, de nekem űgy tűnik hogy te nem szívesen mész. A leírtak csak kifogásnak tűnnek. Egyszerűen nem akarsz ott lenni.

Nincs ezzel baj

2021. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, mennyi idős édesanyád, milyen az egészsége, de abba belegondoltál, hogy esetleg azért "lusta" ő hozzátok jönni, mert ennyi idősen az ember egyre nehezebben mozog, meg az idősek szervezetét jobban megviseli a meleg?
2021. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Tenyleg nincs kedvem, karantén ido alatt, 3 hónapot voltunk lent a babával. Meg nagyon okoskodik mindenben, fárasztó néha, higyjétek el. Utazni tudna, mert apummal beulnek a kocsiba és feljönnek. Ha van ereje egesz nap a konyhába állni, amikor lent vagyunk, mert, hogy a gyerekkel kb annyi időt van, hogy megeteti, meg beulteti a tv el. 60 éves. Nem tudom, én is szeretek ott lenni, de par napot, egy hét nekem ott lent nagyon unalmas... Majd ha nagyobb lesz a gyerek persze leviszem akár egy hétre is, ha ő akar menni, de én már pár nap után jönnék vissza, a gyerek sem alszik ott olyan jól, az utazást nem viseli jól, ezért szeretném, hogy kocsiba üljön és feljöljenek akár több napra is, ugyan ugy ellátnám őket és az unokájával tudna lenni..
2021. júl. 4. 18:53
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
Na szép. a fiatalnak nincs kedve, de a hatvan éves ugráljon?
2021. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
1-es, nem lenne baj, mert kb ket naponta kérdezem meg tőle, hogy mikor jönnek már fel. Érdekes nagyapa, külföldről haza utazva, még betud jönni a gyerekhez, mert látni akarja, pedig biztos fáradt... Anyum nem dolgozik, elmegy vásárolni, és egész nap otthon, apám egész életében eltartotta, akkor miben fáradt el?
2021. júl. 4. 19:00
 7/30 anonim ***** válasza:
23%

hihetetlen, mennyire beképzelt vagy

attól még nem leszel a világ közepe, hogy a fővárosban élsz

2021. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Más nagymama is elmegy az unokájához, nem hiszem, hogy ez ugrálás lenne. De én hónapokat töltöttem nála. Úgy látszik nem érted meg, amit mondok. Neki nem elég, hogy két napra lemegyünk, hanem azt várja, hogy heteket üljek a gyerekkel nála, mert neki úgy kényelmes.... A masik nagymama 70 még is jön!
2021. júl. 4. 19:02
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Könnyen lehet, hogy csak Pest neki nagy megterhelés, másrészt meg ha nektek több nap egy latogatás, akkor valószínüleg neki sem fér bele egy napba és a legtöbb idös ember máshol nem tud rendesen aludni sem.
2021. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Jézusom! Miért vagyok beképzelt? Azért mert családom van és nincs kedvem a 4 fal között ülni hetekig? Ebben mi a beképzeltség? Nem tudtam, hogy az nagyképűségre ad okot, hogy valaki a fővárosban él! ?🤦‍♀️
2021. júl. 4. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!