Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ez a papám és mamámtól?

Normális ez a papám és mamámtól?

Figyelt kérdés
Elmondom először is 21 éves elmúltam, februárban 22 leszek, anyámék elváltak 2009-ben akkor 9 éves voltam, és azóta anyai mamáéknál élünk. Sajnos én nagyfokú rövidlátással szülletem mindkét lencsém -minusz 17-dioptriás... emelett hallássérült is vagyok, magasvérnyomásos. 3 éve baloldali retinám levált arra már csak fényeket látok... pedig 2x megműtöttek. Iskolákat kijártam, 11 osztályom van, levagyok nyugdíjazva mellette 6 órásba dolgozok, havi 185 ezer Ft összejön... abból adok rezsibe stb. Sőt husokat is veszek a havi 80-at otthonra költöm a kozos haztartasba. A helyzet a következő: soha nem mehettem buliba sehova mama s papa nem engedtek mindig mondták hogy : te beteg nyomorult gyerek hova mennél, meg nekem nemlehet baratnöm nem engedik meg hogy szexeljek.! Dolgozzak aztmondták meg vásároljak, rakjam a pénzt stb! Nekem ígykell maradnom! Tegnap egy haverral kimentem kajálni 20:00kor értem haza sötét volt, papám 10x felhivott, kiabalt: gyere haza , gyere haza! Aztan vette a batorsagot kocsiba ült meglatta a kerekparomat az etkezde elott bejott oda utannam es mondta na indulj haza azonnal huzz haza! Egyebkent imadom oket nagyon szerettek gyerekkent is! De nem ertik meg hogy neha kikell kapcsolodni. Anyam meg sose mert nekik szolni mindig az arnyekukba elt, azt tette amit ők mondanak. Egyetlen gyerekek anyam es en egyetlen unokajuk. Papa azzal fenyeget elmond mindenkinek hogy en szorakoznek betegen stb az egesz rokonnak megmajd jol kiosztanak engem a rokonok. Ez nem igaz a rokonok is inkabb biztatnak eljek fiatal vagyok. Egyebkent ide nemjar egyik rokon sem nem beszelnek veluk a sajat testverei sem...
2021. okt. 21. 07:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként nem lehet "gyámság alatt" állni, gondnokság alatt lehet, de esetedben ez biztos hogy nincs így, ez az érzékszervi fogyatékosság ezt nem indokolja egyrészt, másrészt ezt csak bíróság mondhatja ki.

Vedd fel a kapcsolatot intézményekkel.

2021. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy kérlek modern kori rabszolgatartás, más néven csicska tartás.

Felnött ember vagy, nem vagy gyámság alatt, semmi joguk ehez.

2021. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy fizikailag fogyatékos vagy, még szellemileg nem! Ezt pedig a nagyszüleidnek el kell fogadnia. Ha elköltözöl nem vitethetnek haza, felnőtt ember vagy önálló döntéseket hozhatsz. Ahogy előttem is írták ha el tudod magad látni, akkor nincs gond, nem tehetnek semmit. Ugyanúgy jogod van a teljes emberi élethez, szórakozáshoz, szexhez. Amúgy meg nem áll meg a nagyszüleid logikája, ha dolgozni "ép" vagy, akkor szórakozni ugyanúgy. Miért ne mehetnél el bárhová? Van önálló kereseted, tegyél félre többet, 2-3 hónap után már talán le tudsz dobbantani egy albérletbe, akár anyukáddal együtt. Gondolom vele is zsarnokoskodnak, azért nem áll ki melletted. Papáéknak tökéletes, ti adjátok a nyugdíjkiegészítést, meg ellátjátok őket, de nektek meg kuss van.

Költözzetek el.

2021. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha megmondanak a rokonoknak? Te írod, hogy a rokonok is melletted vannak, neked adnak igazat.

Igenis menj el szórakozni, barátokkal találkozni.

A nagyszüleid stílusa kritikán aluli. Az elején még arra gondoltam, hogy biztosan nagyon féltenek. Hiszen ha alig látsz, akkor főleg este nem lehet neked túl biztonságos kerékpározni! De akkor sem ilyen stílusban kéne beszélniük.

2021. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Modern kori rabszolgatartás amit csinál a kedves mama/papa. Elköltözni nagyon gyorsan! Anyád se semmi, hogy ezt eltűri!
2021. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezek üres fenyegetések részükről, uralkodni akarnak rajtad és az életed felett . Ha rosszindulatú akarok lenni,akkor lehet,hogy attól is félnek,hogy elköltözöl és nem adsz többet pénzt nekik.


Egy a fontos: látás és hallássérültként is lehet teljes életet élni, hiszen írtad,most is dolgozol van bevételed, szellemileg pedig ép vagy. Így senki nem fog gondnokság alá helyezni téged , ezt csak a rokonaid találták ki.


Én a helyedben gyűjtején egy kis pénzt,aztán bérelnék egy szobát , megpróbálnék 8 órás állást keresni .. Ezek az emberek sosem fogják hagyni,hogy boldog legyél . És gusztustalan ahogy beszélnek rólad. Ez a szeretet? Megértem,hogy hálás vagy nekik, de attól nem vagy köteles mindent elviselni tőlük ..

2021. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagy te óvodás, akit sakkban lehet tartani azzal, hogy hú meg leszel mondva? Ez a baj, hogy ezt te hagyod. Ki a túrót érdekel, hogy mit gondolnak a rokonok? Főleg, hogy vele nem is állnak szóba?

Ha utánad is megy, menj ki aztán oszd ki az öreget, hogy mi a lószaft képzel magáról, hogy haza akar vinni? Ha néznek az emberek mondd neki: " jajj papa, már megint demens tetszik lenni? elfelejtette, hogy nem ovis vagyok, hanem felnőtt ember? Tessék szépen hazamenni, majd megyek én is. " Kezet akar rád emelni? Hívj nyugodtan rendőrt. Mit tud csinálni? Kiabálni? Mert el nem fog titeket küldeni, mert a pénz meg jól jön neki.

2021. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag is kihasználnak, érzelmileg is igyekeznek függésben tartani minden módon, ismeretük meg nincs a témában, mert butaságokat beszélnek. Ha rádhívnák a hatóságot amikor elmennél, nem történne semmi, mivel felnőtt ember vagy.

Bevetik az ilyen "hú megmondunk a nemtomkiknek" típusú érzelmi manipulációt, ami gondolom faluhelyen jól működik, mármint valakit "ilyennel fenyegetni". Mivel ingerszegény a környezet, mindenki mindenkiről tud valamit, vagy tudni akar, mindenki a másikkal foglalkozik stb.

Lépj mielőbb, vedd fel a kapcsolatot a fentebb már írt segítő szervezetekkel, írd meg problémádat, kérd a segítségüket.

2021. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%

Azért látássérült szakos gyógypedagógusként hadd akadjak fenn azon, hogy egyik szemedre kb vakon, másikra az aliglátás határán biciklizel...

A nagyfokú myopia veszélyeztetett látást jelent. Pontosan tudnod kellene, hogy mi az, ami tilos. Fordított testhelyzet (ol bukfenc, kézenállás), minden ütődéssel, rázkódással járó dolog. Márpedig ilyen látással egy kátyút nem veszel észre még nappali fénynél sem, nem este sötétben.

2021. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Aki esetleg nem értené, miért tilos neki még a bringa is: ilyen fokú rövidlátásnál a szem tengelye már annyira megnyúlt, hogy a legkisebb megerőltetésre is le tudja választani a retinát, és akkor oda a másik szembe is m
2021. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!