Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy 18 éves lányt mennyire...

Egy 18 éves lányt mennyire ráz meg, ha a nagymamája meghalt?

Figyelt kérdés
Beszélek egy lánnyal, 3 hétig nem adott jelet magáról, és nemrég beköszönt, hogy azért nem írt, mert meghalt a nagymamája és az anyukája covidos, az anyukájával ketten élnek együtt, a beszélgetésünk eléggé hangulattalan volt, próbáltam nyugtatgatni, de nem mertem rákérdezni dolgokra, mert lehet, hogy nem akar róla beszélni. Egy kicsit olyan volt mintha nem érdekelte volna hogy írjon, pl volt Budapesten előtte, de fel sem hozta, pedig előtte megígérte hogy csinál képeket, stb
2021. nov. 4. 08:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha jó kapcsolatban voltak, persze hogy megrázza, hiszen elvesztette egy szerettét. Ezen ne akadj már fent
2021. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel álltak egymáshoz akkor eléggé megrázó lehetett számára.
2021. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, mennyire szerette, meg hogy alapvetően milyen lelkiállapotban volt és mennyire labilis.

Ráadásul az anyukája is covidos, gondolom, félti őt is. Esetleg vele is kellett foglalkoznia, a gyász és a betegsége miatt biztos ő sincs túl jól.

2021. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
még egy autista kérdező..
2021. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

"Egy kicsit olyan volt mintha nem érdekelte volna hogy írjon, pl volt Budapesten előtte, de fel sem hozta, pedig előtte megígérte hogy csinál képeket" - te tényleg ilyen érzelemmentes vagy???


Egyik közeli hozzátartozója meghalt, a másik kovidos, vagy otthon ápolja vagy kórházban van, ahol nem láthatja, a telefonos kommunikáció esélye kétséges (van-e olyan állapotban), a legtöbb kórházban luxus a hozzátartozót tájékoztatni a betegek állapotáról, majd pont egy idegennek fog képeket küldözgetni...

Ha tényleg veled foglalkozna ilyen helyzetben, akkor kellene menekülnöd tőle.

2021. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
Hát, ha jó a kapcsolat, nagyon megrázza, DE elkepzelhetetlennek tartom, hogy 3 hétig annyit nem tudott írni, hogy "most elfogok tűnni családi gondok miatt, majd jelentkezem".
2021. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Hogyha még csak beszéltek, akkor ne akadj fenn a hallgatásán. Én megértem őt. Megkérdezhetted volna tőle, hogy miért nem ír...
2021. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Engem 18 évesen nagyon megrázott. Senkihez és semmihez nem volt kedvem.

Nem. Is értem, hogy merült fel benned ez a kérdés

2021. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Te aztán érzéketlen vagy... Ha valaki nem utálja a nagyszüleit akkor persze, hogy megrázta a dolog.

Nekem nagyim "csak" intenzívre került, de ameddig nem szóltak, hogy jobban van, áthelyezték mások osztályra nekem sem volt sok kedvem beszélgetni, fotózni és élményeket megosztani pláne nem

2021. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

A helyzetünk elég bonyolult, fél évig távkapcsolatban voltunk, de az anyja megtiltotta, hogy beszéljünk, így ritkán beszélünk mostanában, de ennyi időre nem tűnt még el, úgy, hogy az utolsó amit tudtam róla, az az, hogy elment "kirándulni".


Nem ezen akadtam fent, mert direkt nem kérdeztem olyat és próbáltam nyugtatni. A mi családi helyzetünkben pl. apai ágon a nagymama nem igazán érdeklődik felőlünk. Anyai ágon pedig az ország másik felében él, így évente ha találkozunk, de nem olyan rózsás ott sem a kapcsolat, csak érdekelt, hogy nagymama-unoka közt lehet-e ekkora kötődés.


Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam meg, a kérdésben pedig csak egy példa volt, hogy előtte amit élményt átélt, nem hozta fel, és hetekig azt sem tudtam, hogy hogy van. Azért nem kérdeztem, mert úgy beszéltük meg, hogy ő ír, ha tud, mert volt mikor lebukott, hogy írtam neki és elvették a telefonját.


Nem, nem vagyok érzelemmentes, én is egy családi traumán megyek keresztül épp, a szüleim szétváltak, apámnál maradtunk, és napi élménnyel átélem azt, hogy ő így meg úgy öngyilkos lesz, naponta részeg és lassan kikészít.


Azért is kérdeztem, mert ha van valami problémám, akkor ő az, akivel általában megbeszéltem előtte, tudunk mindent egymásról, és ha valami történik velem, akkor ő az a személy, akivel először megosztanám, ő pedig ha valami történik vele, akkor inkább bezárkózik és nem igazán szeret beszélni róla.


Ne értsetek félre, azóta is bánt a dolog és rossz hangulatom van, ami történt náluk, és átérzem a fájdalmát.

2021. nov. 4. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!