Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy 18 éves lányt mennyire...

Egy 18 éves lányt mennyire ráz meg, ha a nagymamája meghalt?

Figyelt kérdés
Beszélek egy lánnyal, 3 hétig nem adott jelet magáról, és nemrég beköszönt, hogy azért nem írt, mert meghalt a nagymamája és az anyukája covidos, az anyukájával ketten élnek együtt, a beszélgetésünk eléggé hangulattalan volt, próbáltam nyugtatgatni, de nem mertem rákérdezni dolgokra, mert lehet, hogy nem akar róla beszélni. Egy kicsit olyan volt mintha nem érdekelte volna hogy írjon, pl volt Budapesten előtte, de fel sem hozta, pedig előtte megígérte hogy csinál képeket, stb
2021. nov. 4. 08:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
22%

Bárkit, bármilyen korban megviselhet, bármilyen rokon, barát elvesztése.

De én sem tudom elképzelni, hogy ezért ne tudnék 3 hétig írni.

Hiszen történt már több haláleset a családban, ami megviselt, de ugyanúgy jártam iskolába/dolgoztam, szóval minden feladatomat elláttam, és életem az életem.

2021. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

Én is jártam suliba meg edzeni is, tanultam otthon, elmentem a magánóráimra. De a minden feladatomat elláttamba nálam egy netes valakinek irkálás baromira nem tartozik bele. Nem is érdekelt semelyik laza haverom, csak a legjobb barátaim, de ők élőben támogattak vagy legalább felhívtak. Akivel ennyi kontakt sincs, az soha nem lesz igazán fontos az életemben.

Nyilván a csaj is így van ezzel.

2021. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
18%
De ő nemcsak egy random netes ismerős. Távkapcsolatban voltak. És továbbra is tartják a kapcsolatot. Nyilván érhető, hogy nincs kedve beszélgetni hosszú ideig, vagy gyakran. De ahogy már valaki írta, azért annyit lehet írni 3 hét alatt, hogy bocsi, de ezt történt, most nem nagyon leszek elérhető.
2021. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
36%

Én írtam azt, hogy biztos nagyon megrázta, de azért tudott volna írni. Jól lepontoztak. Emberek, most komolyan, a halál szörnyű nehéz dolog, borzalmas a gyász, de még a legközelebbi hozzátartozónak is el kell kezdenie intézkedni, felhívni egy temetkezési vállalkozót, elhozni a kórházból a dolgait, kitalálni milyen legyen a temetés stb. Nyilván, ha akkor ír rám ezer éves ismerősöm, akivel rég nem beszélek, vagy a munkatársam, mert nem talál egy mappát, ami ott van, nem feltétlen válaszolok, de akivel távkapcsolatban vagyok, és napi szinten beszélek, attól nem tűnök el 3 hétre. Sajnálom a lányt, mint mindenkit, aki gyászol, de itt mi most a kérdezővel tudunk beszélni, és felesleges benne reményeket kelteni, hogy fontos a lánynak, mert igen nagy esély van rá, hogy nem az.

Persze ezt itt mi nem fejtjük meg, és semmiképp nem javaslom, hogy most akkor a kérdező is tűnjön el a lány életéből, mert van némi lehetősége annak is, hogy a lány most tényleg nem akar beszélni senkivel, akkor meg a kérdezőnek kell türelmesnek lennie, és a lány tempójában támogatni őt a feldolgozásban.

Kérdező legyél türelemmel, időnként kérdezd meg tőle, hogy hogy van, tudsz-e valamiben segíteni, aztán hamarosan kiderül, hogy akar-e még veled beszélni, ismerkedni.

2021. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%
Intézkedni muszáj, és van, amikor csak arra van erőd, hogy zombiként megcsináld azt, ami kötelező.
2021. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%
20 voltam, amikor anyám meghalt. 2-3 hétig magamnál sem voltam. Sírtam csak, sehova sem mentem. Hagyj neki időt.
2021. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%

“Távkapcsolatban” 😂😂

A virtuális barátnő még mindig nem egy létező fogalom. A kérdező kommentjéből az jön le, hogy soha nem találkoztak, nem voltak együtt és aztán a csaj anyja fél év után elvileg még a chatelést is megtiltotta (mondjuk egy 17-18 évesnél ez érdekes). Szóval de, a kérdező nagyon is egy random netes ismerős, aki milliomodrangú lesz a lány hús-vér szerettei mellett, pláne, hogy az egyikük meghalt, a másikuk pedig legalább középkorúan (nem 10 évesen szülte valószínűleg a lányát) elkapott egy komoly betegséget.

2021. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
51%
Bírom ahogy az emberek online, anonim hogy oda mondják a magukét.
2021. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
78%
Most jött szembe egy Pál Feris szöveg, ezt küldd el neki esetleg: "Édesanyám halála után úgy döntöttem, hogy szeretném őt rendesen elgyászolni. Elővettem a fényképeit, és nézegetni kezdtem őket. A gyerekkori képeket, az esküvői fotóit, azokat, amelyeken együtt szerepeltünk, és addig-addig forgattam a fényképeket, míg el nem sírtam magam. Azon a képen, amely a könnyeimet elindította, anyukám kicsi gyerekként volt látható, és nagyon hasonlított ahhoz, ahogy én néztem ki azonos életkorban. Ez a kép egyszerre jelenítette meg és tárta föl számomra, hogy őt valóban elveszítettem, és hogy mennyire közel áll hozzám, és mennyire hasonlítok rá. Ugyanabban a pillanatban, amikor az érzelmek szintjén is tudatosult bennem, hogy ő nincs többé, eszméltem rá a fényképet nézve, hogy dehogy nincs! Ezen a képen mintha én lennék! Akkor mertem csak elbőgni magam, amikor az ebből fakadó biztonságérzet csírájában ott volt már bennem, hogy mégsem veszítettem el teljesen, mert bennem valamiképpen megőrződött. Ahogy pedig teltek a hetek, hónapok, évek, rájöttem, hogy amit édesanyámban szerettem, azt képes vagyok tovább vinni. Az általam szeretett tulajdonságait a magam tulajdonságaivá is tehetem. Magamban megpillanthatom őt. Néha, miközben teszek valamit, amit ő tett, tudatosul bennem, hogy ezt az anyukámtól már sosem kapom meg - miközben én megadom másoknak. Ilyenkor csodálkozom rá, hogy ennél jobban nem is őrizhettem volna meg, akit elveszítettem." Pál Feri: A szorongástól az önbecsülésig
2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
54%
Igy dolgozta fel, ez mindenkinél más és más.
2021. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!