Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 40èv körüliek szülők miért...

40èv körüliek szülők miért ritka az hogy ennyi idősen nagyszülő lesz?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 17:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
93%

Mert a 20 éves gyerekeknek manapság még egyáltalán nem a családalapítás körül forog az agya. Öcsém 25, nem járt egy pillanatra sem egyetemre, sem főiskolára, viszont vállalkozást alapított (neki mondjuk óriási, iszonyatosan nagy szerencséje volt, mert ehhez kapott egy hatalmas anyagi segítséget egy olyan helyről, akinek ez annyi volt, mintha tőlem kapott volna 20 Ft-ot), épp manapság veszett össze a párjával, Dórival de egy másodpercig nem volt még téma, hogy gyermek legyen, meg hogy ezzel egy életre megpecsételjék az életüket.


A gyerek felelősség. Egy normális szülő nemcsak beleszüli a világba, hanem 18 éves korig fel is kell nevelni, sőt, normális szülő - ha olyan egyetemet végez, ami mellett nem igazán lehet dolgozni (mert a tanulás mellett nem fér bele más) - lsd. jogi, orvosi egyetem, egyes mérnöki szakok- akkor még ott is kell segíteni.


Szóval ezért ritka.

2021. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
96%
Mert 20 évesen érettségiztem még csak, és onnan mentem továbbtanulni, És a saját gyerekeimnek is ezt az értéket adom tovább, hogy előbb tanulunk, aztán alapítunk családot.
2021. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
91%
Mert rohadt gáz 16 évesen szülni.
2021. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
79%
Mert már más a rendszer. Régen a férfi elég pénzt keresett, a nő pedig vezette a háztartást, ergo belefért simán, hogy gyereket szüljön fiatalon.
2021. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
86%
Hála Istennek, hogy így van... 30 évesen még szülő se szeretnék lenni, a 40 éves korra nagyszülőnek lenni gondolatától is hányok sugárban...
2021. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
65%

Én 22 évesen szültem, mondtam is a dokinak megszeppenve, hogy én vagyok itt a legfiatalabb, mire azt válaszolta biológiailag a legideálisabb korban vagyok, a többiekről viszont ez nem mondható el. Párom is fiatal volt, én vagyok az idősebb (2 évvel), volt egy kocsink, albiba éltünk, és alkalmazottként dolgoztunk. Azóta mindketten vállalkozók vagyunk, már saját új építésű lakásban élünk, hitelünk nincs és a gyermekünk másodikos :)

Ő a legjobb dolog az életünkben!


Szóval vannak kivételek, mint pl mi is, ezt csak a "huszonévesek gyerekek, semmire szülnek, nem normálisak, lekötik magukat és semmire sem viszik"-re reflektálva írtam le.

Ja, és nem vagyunk cіgányok.

30N

2021. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
91%

Én pl. 31 évesen még nappalis diák voltam.:)

Meg a városiasodás miatt a pártalálás is elég esetleges ma már, és szinte senki nem talál 20 éves kora előtt/körül, illetve ezek a kapcsolatok nem tartanak ki a felnőtt korig, mert mindenki akkor még gyerek, más társadalmi státuszt és életmódot jelent ma 20-24 évesnek lenni, mint 35 vagy 40 évesnek.

2021. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
60%

A hugo 19 evesen szulte az elso gyereket. Azota 3van csaladi haz 3kocsi. Egyetem fizetve a nagynak es a kozepsonek.

Elso pasija volt. Most 45 eves. 26 eve vannak egyutt!

Az elso gyerek meg anyamhoz szuletett. Akkor vettek telket bagoert pesten. Felepitettek a hazat eletet es boldogsag van!

2021. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
87%
11: Na, és mit gondolsz, ez mért ritka?
2021. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
62%
Nem is ritka. Ha nem hiszed, látogass el Szabolcsba vagy Borsodba.
2021. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!