Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit mondanál a nagymamádnak,...

Mit mondanál a nagymamádnak, ha tudnád, hogy pár napon belül meg fog halni? Hogy lehet "elköszönni"?

Figyelt kérdés

Már nagyon gyenge szegény. Sokmindenkit elvesztettem már, és félek, hogy most újra megtörténik. Régóta rákos, és már alig tud beszélni, mosolyogni is, az orvosok azt mondják, néhány napja lehet hátra :'(

Mit lehet ilyen helyzetben mondani? Csak odabújtam hozzá, megfogtam a kezét és semmit nem tudtam mondani. Teljesen magánál van, értelmesen tud gondolkodni. Mindketten szeretnénk hinni benne hogy még találkozhatunk egyszer.



2021. dec. 16. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy ott vagy mellette, fogod a kezét és érzi a szereteted, azzal már mindent megtettél. Erre nincs sablon, nincsenek előírt mondatok, legfeljebb annyi, hogy mondd ki neki ahányszor csak jólesik, hogy szereted és mindig is szeretni fogod. Ti legalább el tudtok köszönni, legtöbbünknek ez sem adatik meg. Nagyon sajnálom, ami veletek történik!
2021. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szerető kézfogás sokat jelent...

Esetleg idézz fel neki valami gyerekkori kedves emlékedet, ami hozzá kapcsolódik.

2021. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Én dédnagymamámnak azt mondtam hogy majd ha kikerül a kórházból akkor süssünk palacsintát és örült neki, sikerült vele "elhitetni."
2021. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

3

Ne fárasszál már minket. Mi az hogy elhitetni? Szerinted ő hülye volt? Te nézted csak hülyének ő meg rád hagyta.

Tudta ő hogy nem fog palacsintát sütni. Gondolkodj mielőtt megszólalsz.

2021. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem az jó ötlet, hogy eleveníts fel neki, kellemes, vagy vidám emlékeket, vagy csak hallgassatok számára kellemes halk zenét, miközben simogatod, vagy fogod a kezét.

Kigondolt beszédet nem kell neki tartanod, hidd el, ő már így a halál kapujában mindent tud, kimondatlanul is.

2021. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2021. dec. 16. 15:59
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézegessetek régi képeket, idézzétek fel az emlékeket. Addig is visszatudtok repülni abba az időbe, amikor még minden más volt.
2021. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

4, Ez nem hülyének nézés, ez ösztönös emberi reakció, a tagadásnak ez a biztató formája.

Nagyapám otthon lett rosszul. Nagyim úgy hívott fel minket, hogy MOST utazzunk le, ha még életben akarjuk látni. Vonatra pattantunk, lementünk. Fogtam a kezét, majdnem elbőgtem magam. Az járt a fejemben, hogy nem sírhatok, nem láthatja rajtunk, hogy baj van - pedig ő is tudta, hogyne tudná egy életet leélt öreg ember ezt? Mentőt hívtunk. Hogy köszönsz el egy embertől, akiről tudod, hogy nem látsz többet? Azt kiabáltam neki, mikor tolták be a mentőbe, hogy vigyázzon magára, erősödjön meg, várjuk haza.

Itt nincsenek jó szavak. Utólag ez bugyutaság, és akkoriban bántam, hogy nem tudtam valami meghatóbbat mondani, de abban a pillanatban azt éreztem, hogy nekem kell őt biztatnom, hogy minden rendben lesz, holott mindenki tudja, hogy nem lesz.


Ez nem hülyének nézés. Emberi reakció.

2021. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
15%
Nagyon sajnálom! Legjobb az lenne ha Isten Fiát Jézusról prédikálnál neki elmondanád térjen meg fogadja be sose késő. Míg él az ember megtérhet mindenki bűnös aki nemfogadja el Jézust megvaltonak az halála után SAJNOS elfog kárhozni.
2021. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
Apai vagy anyai nagyanyádról van szó?
2021. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!