Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülői segítség témájába...

A nagyszülői segítség témájában miért kezdik el sokan a "magadnak szülted, ne anyádtól várd el, hogy felnevelje"-jellegű szöveget?

Figyelt kérdés

Itt a Gyakorin és Facen is többször futottam már bele a témában, általában valaki megkérdezi, másnak segítenek-e, és ha igen, mennyit a nagyszülők és akkor ettől az egyszerű kérdéstől pár komment után eljutunk oda, hogy ezek a szemét mai fiatal szülők a nagyival akarják neveltetni a gyereket, meg elvárják, hogy ugorjon, mikor a szülő kéri - holott az eredeti kérdésben erről szó sem volt. Meg úgy egyáltalán.


Miért nincs ebben sokaknál egy ésszerű átmenet? Mondjuk, hogy a szülők természetesen nem várják el, hogy csapot-papot otthagyva rohanjon a gyerekre vigyázni, ha fütyülnek, de azért a nagyszülőnek magától is van igénye az unokájával lenni néha. Nekem ez a normális, ezt látom a családon belül is, bár mi nyilván normális család vagyunk, nem olyan, ahol mindenki utálja a másikat...


Na de, az én személyes véleményemtől függetlenül, miért van az, hogy ha valaki felteszi a kérdést, hogy "nálatok vigyáznak néha az unokára a nagyszülők?, akkor nyomban megjelennek az ilyen szülőket fikàzó kommentek, mintha a kérdező azt várná el, hogy mindennap a nagyszülőknél legyen a gyerek?


Ilyenkor szerintetek a kérdést nem sikerül valakinek értelmezni, vagy csak fáj nekik a dolog valamiért és a személyes sérelmeik miatt támadnak?



2021. dec. 27. 13:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanolyan mitn itt a mindenki toxic és mrégező, rögtön rámondják mindenkire majdnem.
2021. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Utoljára ilyen kérdés, amire emlékszem az volt, hogy heti több alkalmas rendszeres felügyeletet vártak volna el a nagyszülőktől.
2021. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen kérdéseknek az égvilágon semmi értelme, nyilvánvaló, hogy a nagyszülők szidása lenne a cél.

Ugyan miért fontos infó neked az, hogy mások mit csinálnak? Majd ha valaki leírja, hogy náluk heti három unokázás van, akkor kinyomtatod a kommentet és anyád orra alá dugod, hogy bibibí, mások bezzeg milyen atomkirályok? Vagy közösen akarod szidni a szüleidet, hogy neked ettől jobb legyen? De mivel lesz jobb? Többet fog segíteni? Nem.


Egyébként meg jó lenne a mai szülőkre is vetni egy pillantást:


Eleve rengetegen 30-35 felett vállalnak gyereket vagy akár 40 körül is, ami nyilván magával hozza azt is, hogy a nagyszülők nem ilyen 45 évesek lesznek, hanem 50-55, mire a legtöbbet kellene vigyázni a gyerekre, addigra meg inkább 60 körüliek, netán még idősebbek. Egy óvodáskorú gyerek igenis fárasztó egy idősödő embernek, na meg azt se felejtsük el, hogy a mai nagyszülők 60 évesen még simán dolgoznak, nem csak pihengetnek otthon. Rákiabálni nem lehet a neveletlen kölyökre, de már erélyesen rászólni sem, akármit csinál, nehogy sérüljön a kis lelke.


Manapság a gyerekük párja is untig megér egy misét, pláne a kedves miss pcsa menyek. Bele ne merjen ugatni az anyós az életünkbe, majd én azt tudom, mit hogy csináljak, hogy neveljem a gyereket, mit tud ő a vén hülye fejével a mai gyerekekről, de én azért komplett használati utasítást adok hozzá, ha vigyázni kéne rá.

El ne merjen térni a napirendtől, ne merjen egy szelet csokit adni neki, egy jó zsíros kenyeret se, mert mi szuperfitt életmódot élünk.

Le ne merje fektetni később, mint ahogy én szoktam.

Ne merjen tanácsot adni ovi, iskola, sport stb választással kapcsolatban, majd én azt tudom, de azért azt vegye figyelembe, hogy be kell szállnia a szállításba, mert én a halál fszán levő szuper alternatív helyre küldöm a gyereket.

Ne ossza itt az észt a háztartással, főzéssel kapcsolatban, hát mit tud ő róla, majd én megoldom, egyébként is csak ilyen proli magyar kajákat csinál, nálunk ez szóba sem jöhet.

Én szupermodern nő vagyok ugyebár, úgyhogy nekem jár a fodrász, körmös, barinőzés, vásárlás, hogy van az, hogy ő nem ugrik, mikor nekem ingyen bébiszitter kéne.

Természetesen legalább ilyen 20-30 km-re költözzünk, nehogy már túl gyakran jöjjön át és nehogy már a párom is túl gyakran akarja őket meglátogatni.

2021. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos gyakori probléma, hogy a szülőknek el kell intézni valamit, kellene a felügyelet, de a nagyszülők is bőven dolgoznak még, nem tudnak segíteni. Ilyenkor meg megy a sértődés mindkét oldalról.

1-2 ilyen az ismerősi körben, és rögtön megy a sárdobálás a másik oldalra.

2021. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
2021. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
79%

Mert az az alap, hogy az én gyerekemrol én gondoskodom és en oldok meg minden vele kapcsolatos problémát, meg a másik szülője.

Lehet segitseget kérni, elvarni viszont nem. Manapság a nagyszülő sokak által úgy van kezelve, mint egy inygenes, azonnal ugraszthato bébiszitter. Ráadásul mindezt úgy, hogy sokszor az unokát az apai nagymama az első hetekben nem is lathatja, az anyai nagymamája meg kutya kötelessége kb szolgakent körül ugrálni a frissen szült anyukát.

2021. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
Mert az ilyen kérdések mindig azért születnek meg, mert a túlvezérelt anyuka elégetlen a nagyszülők hozzáállásával, legyen az túl sok vagy túl kevés támogatás. Aztán erre rátesz még egy két hasonló, meg páran beleszólnak, hogy mi lenne a normális, aztán jön a hiszti
2021. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
75%

Más ha a nagyszülő gondol egyet és szeretne unokázni. És megint más, ha a szülő mondja meg hogy pl kedd délután gyere el mert mi el akarunk menni a lidlbe az asszonnyal kettesben.


Itt a szülők mindent csak elvárnak.

2021. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
76%
A mostani nagyszülők nagy százaléka még dolgozik, fáradt, szeretne pihenni. Elég neki az unokából annyi, hogy átmegy két hetente a gyerekéhez picit ott van majd hazamegy. Ők már felnevelték a saját gyereküket, most a következő generáción a sor
2021. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"Manapság a nagyszülő sokak által úgy van kezelve, mint egy inygenes, azonnal ugraszthato bébiszitter"


Na, pont erről beszélek. Hogy ha erről szó sincs az alapkérdésben, akkor is mindig ide lyukad ki a téma.

2021. dec. 27. 14:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!