Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek sokan tartják...

Szerintetek sokan tartják úgy, hogy a nagyszülők irányában elvárás az, hogy nekik ugyanúgy foglalkozniuk kell a kisgyerekkel, mint a szülőknek?

Figyelt kérdés

De mi van akkor, ha a nagyszülők szeretnek utazni, vagy ha dolgoznak még, és olyan a munkájuk, akkor kell is, hogy utazzanak. Vagy már inkább pihenésre, nyugalomra vágynak.

Szerintem a gyermekre kizárólag a szülők kötelessége vigyázni, persze a legtöbb helyen a nagyszülők is be tudnak segíteni, de ez nem evidencia. Mint ahogyan az is igaz, hogy a gyermeket magadnak hozod létre, nem pedig a nagyszülői elvárásnak próbálsz megfelelni.

Tehát úgy gondolom, hogy a nagyszülő nem csak gyermekmegőrzésre való.


2020. ápr. 18. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetértek veled. Ha segítenek,önként felajánlják az nagyon szép dolog családon belül,de senkire nem lehet rálőcsölni a saját gyerekeit az embernek. Magyarázattal sem tartozik ezért senki, ha már nyugdíjas akkor is lehet,hogy pihenni szeretne,más dolga van,vagy nincs már energiája egy kisgyerek után rohangálni egész nap. Ő már felnevelte a sajátját.
2020. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem sokan gondolkodnak így.

A nagyszülő inkább csak kedvtelésből unokázik, vagy ha valami helyzet van, akkor segít, de nem rendszeresen és főleg nem elvárás szinten.

2020. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
90%
Szerintem igen, de sokszor maguk a nagyszülők is így gondolják. Sajnos sok idős ember miután nyugdíjba ment, főleg vidéken már csak az unokát várja, ha pedig nincs, akkor zaklatja a gyerekét/vejét/menyét, hogy legyen már. Szerintem az lenne a normális, ha a nagyszülő ugyanúgy élné a maga életét, hiszen végre lenen idejük kirándulni, hobbizni, meg ugye sokan még simán dolgoznak. De a munkahelyen is sokszor ebben mérik az embert hogy van-e már unokája (pl. anyámat rendszeresen kérdezgetik, hogy na mikor lesz már, mintha ez az ő döntése lenne). Szóval szerintem nem kötelessége a nagyszülőnek ugrani unokára vigyázni ha nem szeretne vagy nincs ideje.
2020. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha segítenek a szülőknek az kedves es segítő dolog.Ram soha nem vigyáztak a nagyszülők mert konkreta le se sz@rtak de azert karácsonykor jo képet kell vágnom az asztalnál.
2020. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok szülő eleve úgy alakítja az életét, hogy majd ha beteg a gyerek vagy szünidő van, akkor majd a nagyi természetesen vigyázz a gyerekre.

Ezt a nagyszülő szívesen is vállalja. De sok szülő ezt ki is használja. Pl. a náthás óvodás gyereket nem viszik haza hétvégére sem, mert "jó helyen" van.

Szerintem egy normális nagyszülő besegít a szülőknek, szereti az unokát, de nem szabad ugyanazt elvárni tőle, mint ami a szülők kötelessége.

2020. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy alakítom a munkaidőm ahogy akarom, így rengeteget vigyázok az unokámra! Szívesen teszem, anyagilag nem tudunk segíteni, így tudok,meg azzal, hogy főzök is! Nekem nem teher,de azt gondolom ha valaki már nem szeretné ezt csinálni maximálisan meglehet érteni! Én 55 éves vagyok, fizikailag is bírom egyenlőre,de nyílván kevesebb az energiám mint a szülőknek! Én is úgy gondolom,hogy mindenki saját magának szüljön gyereket, de ha tudok, szívesen segítek, az a nagyszülő aki nem tud, vagy nem akar, ugyanolyan értékű nagyszülő!
2020. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve igaz az, hogy a szülő a gyerekét magának szüli, és elsődlegesen az ő feladata gondoskodni róla, megoldani a felügyeletét, stb. Sem egy nagyobb testvértől, sem a nagyszülőtől, sem más rokontól nem elvárható, hogy ő tegye ezt meg a szülő helyett.

Viszont tény, hogy mint ahogy régen is voltak a több generációs családok, is, úgy ma is nagyon nagy segítség tud lenni a gyereknevelésben a több generációs család, és a gyerek fejlődése szempontjából is nagyon hasznos, ha nem csak anya szoknyáján lóg. Sok nagyszülő számára a tudat, hogy szükség van rá, valóban öröm, és különleges kötelék van közte, és az unokája között. (Pl. az én anyukám is ilyen.) Az óvoda-iskola nevelésnélküli napjai, a tanítási szünetek, mind kihívás a dolgozó szülőknek, ilyenkor egy segítőkész nagyszülő életmentő lehet.

Nem, nem lehet "elvárni" a segítséget. De szerintem legtöbbször nem is kell. A legtöbb nagyszülő örömmel, és magától segít, mert szereti az unokáját. Normális szülő pedig igyekszik nem visszaélni a helyzettel, és nem túlterhelni a saját idős szüleit.

2020. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a kötelesség szót használni csaladon belül. Értem mire gondolsz, nyilván nem az. Nem is kell kihasznalasig fajulnia. De az is túlzás hogy manapság nem divat segíteni egymásnak családon belül. Ha szívesen vállálják, és nem kihasználás, én nem látom akadályát. Egyébként az utazgatós dolgot sem értem, ritka ha valaki honapokat utazgat. Attól hogy egy nagyszülő elmegy mondjuk 1 hetre nyaralni, simán tud vigyázni az unokákra, ha bírja, és kedve van. Ha nincs hát nincs, ez van. De egyik nem zarja ki a másikat.
2020. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!