Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mobiltelefon függő nagyszülőve...

Mobiltelefon függő nagyszülővel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A gyerekeim nagymamája, az unokákkal töltött idő egy jelentős részét videóra veszi. Nem kell semmi extrára gondolni, nem szülinap vagy "alkalom" miatt készül a felvétel, hanem csak úgy. Egy sima délutánon, ha találkoznak, csinál legalább fél- egy órányi videót a mama.

Amúgy közel lakik. Kb kocsival 5p. Tömegközlekedéssel pár megálló, bármikor jöhet(ne), hívhat videón is, de nem szokott. Max ha mi hivjuk. Mondjuk amikor meg jön, vagy visszük a gyerekeket, akkor a 4 éves lányommal a tévét bámulják, vagy a tiktokot ha nem videózza eppen. Én nem értem... Ha élőben van vele az nem jó? Videón jobb? Nekem az olyan beteg.. a képernyőt bámulja és azon keresztül a gyereket állandóan. Más nagyszülő is ilyen?



2022. jan. 9. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

"Más nagyszülő is ilyen?"


Nem, az átlag nagyszülő örül, ha telefonálni tud a telefonjával. És minden más beállításban a gyerekétől kér segítséget.

2022. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk ártani nem árt vele semmit nem?
2022. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát úgy nem árt, hogy fájdalmat okoz, de a készülékkel foglalkozik nem az unokával. Neki kéne meséljen, játszani kéne vele valamit. Mit érezhet az a gyerek, hogy a nagyit csak a videózás érdekli?

Adjuk meg egymásnak a tiszteletet, hogy társaságban nem a képernyőt bámuljuk.

2022. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A másik nagymama is amúgy ért a telefonhoz, de mégis csak a kérdésben szereplő nyomkodja állandóan a gyerek mellett. Az, hogy árt vagy sem, tapasztalatom szerint egész változatos lehet. Van olyan gyerekem aki képes annyira bambulni a képernyőt, hogy fogalma sincs mi történik körülötte, úgy, hogy azon a teletext megy, de van olyan is, akit egyáltalán nem érdekel és akkor sem néz rá ha azon mese van.

Engem zavar és már kellemetlenül érzem magam amikor csinálja.

2022. jan. 10. 07:59
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Felveszi videóra és otthon nézegeti. Mi a baj ezzel?

Otthon megnézheti 100x, de ha mindannyiszor átmenne, ahányszor látni akarja az unokát, akkor meg az lenne a bajod.

Gondolom az anyósodról van szó, mert ha a te anyád csinálná, akkor az pozitívumként lenne feltüntetve, hogy milyen tökéletes nagyi, aki még otthon is az unokáit nézegeti.

2022. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem számít hogy kinek az anyja. Szándékosan nem írtam ki. Az hogy szerinted ki az a te dolgod.
2022. jan. 10. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem a 6-os vagyok, de Kérdező, ne nézz senkit hülyének, egyértelmű, hogy az anyósodról van szó!

Ha nem az lenne, akkor kiírtad volna, hogy az anyád.


Egyébként, a "A másik nagymama is amúgy ért a telefonhoz, de mégis csak a kérdésben szereplő nyomkodja állandóan a gyerek mellett." feleslegessé tette azt a kérdésedet, hogy más nagyszülői is ilyen e?

Nem, hiszen neked is a kettőből csak az egyik ilyen.

2022. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
jav.: 5-ös
2022. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg igazad van. Én nem vinném a gyereket, ha nem képes minőségi időt tölteni vele. Aztán csodálkozunk, hogy a gyerekek csak a telefonjukat nyomkodják. Ezt látják kezeslábasos koruktól!
2022. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyósom sem piskóta, a beteg kicsit mindenképp szedné ki a kezemből, és rosszul esik neki, hogy szegény nem akar menni hozzá és sír. Nem tudja kivárni, hogy meggyógyuljon.
2022. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!