Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Az van hogy én a nagymamámmal élek együtt. Az anyámék pedig külön de mamám nem akart hozzájuk költözni ezért hogy ne maradjon egyedül én maradtam vele. Bevallom először én sem akartam velük menni mert nem volt nagyon szimpatikus nevelőapum. De most nem is ez a lényeg.


Jelenleg mindig anyám veszi a hozzávalókat, mamám pedig megfőz. De valami irgalmatlan mennyiséget és kb. a felét kidobja. A kutyánkat is úgy eteti hogy aggódom hogy baja lesz mert elhízott. De hiába nem engedem neki akkor is ad neki titokban.


Jelenleg egy külön házat építenek neki hogy ha már ugyanabba nem akart költözni akkor legalább a szomszédba jöjjön. Ebbe bele is ment minden happy de most már nem akar oda se menni mert neki ott is főzni kell meg csak arra kell. Mondja ezt úgy hogy pont azért veszekszünk vele hogy NE főzzön. Plusz azt is elfelejti hogy anyám fizet mindent, gáz, víz, áram, szemét díj stb. Rengeteget pazarol az ételből, tüzifából, vízből is.


Egyéb probléma hogy anyám testvére nem száll bele semmibe mondván hogy én ott lakok és akkor az én anyám fizessen mindent. De az ételek zöme amit megfőz mamám az nála köt ki általában. Mamám pedig azért nem hajlandó kevesebbet főzni mert akkor meg az volna szerinte baja az anyámnak. De ez egyszerűen szerintem hülyeség. Egyszerűen lehet hogy most csúnyán fogalmozok de olyan érzés mintha megbolondult volna nagyanyám...és amire segítséget kérnék az az hogy szerintetek mit kéne tennem? Mert jelenleg beékelődtem egy olyan konfliktusba ami kettő közé beszorultam. De én egyik ellen se akarok fordulni. Anyám mamát szidja nekem mamám pedig anyámat. De anyámmal értek egyet csak én nem akarok mama ellen se fordulni. Az volna a jó ha megértené mama is. De annyiszor magyaráztam már el szépen is neki de ez a csak azért se. Meg hihetetlenül buta érvekkel próbál meggyőzni. Pl. hogy azért ad a kutyának annyit enni mert biztos éhes és azért követ. De nem azért, hanem mert szeret minket meg játszani akar. (Amit én szoktam is vele). De ez már siralmas. Komolyan mondom már azon is elgondolkoztam hogy fogom magam és itt hagyom mamám...egyszerűen folyamatosan mérgezi a családot.



2022. febr. 12. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd ott, meggyőzni nem fogod tudni, akkor már sikerült volna rég.
2022. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
A nagyinál ez demencia, csak rosszabb lesz.
2022. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A demencia az nem memória zavar?
2022. febr. 12. 11:04
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
A demencia az a szenilitás. Pusztulnak öregkorban az agyszövetek. Nincs egy kerítés a memóriaközpont körül, szóval nem csak azt érinti. A személyiség részei is ijesztően megváltoznak.
2022. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Az én nagyimat pelenkázni kellett, mert nem ismerte fel a vécét. A szobavécét sem ismerte fel, csak megállt mellette, és eleresztette. Azzal kezdődött, hogy magában beszélt, aztán azzal folytatódott, hogy a háztartási gépeket nem tudta kezelni.
2022. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
5-ös vagyok, volt, hogy napi 5x kellett főétkezést biztosítani neki, mert bekattant, hogy éhen akarjuk halasztani. Féktelenül evett. Aztán ez abbamaradt, akkor többé nem volt hajlandó folyadékot inni. Hetekig nem engedte magát fürdetni.
2022. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
63%

Annyit tudsz csinálni, hogy megkéred anyukádat, hogy beszéljen mamáddal, hogy neki nem lenne probléma ha kevesebbet főzne. Hátha tőle elfogadná.

Amúgy nem csak a nagyszülők tudnak makacsok és értetlenek lenni, rengeteg fiatalabb ember is sajnos. Ha meg valaki már alapból ilyen volt, még jobban az lesz öreg korára. (Nem azt mondom, hogy mamád ilyen volt). De amúgy az öregeknek sok bajuk van, ilyenkor makacskodnak, gondolj bele abba, ha neked is fáj valamid, te is idegesítőbb vagy.

2022. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözz vissza anyádhoz!

Egy fiatalnak nem egészséges dolog a nagyanyjával lakni, csak nagyon-nagyon rossz szülő-gyerek viszony mellett, neked viszont az nincs.

A nagyanyád csak egyre rosszabb lesz és te előbb-utóbb meg fogod gyűlölni. Arról nem beszélve, hogy a hanyatlásában jöhet olyan helyzet, hogy a legszebb fiatal éveidet kell beáldoznod és akkor már nehéz lesz lépned, lelkiismereti okokból is.

Szóval, menj míg teheted, ezt 70 évesen mondom neked, olyan emberként, akinek a legszebb 20 éve ment el hasonlóra.

2022. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem volt jó biznisz kezdő demens mellé költözni. Ugye tudod, hogy te fogod pelenkázni is, meg te virrasztasz éjjel, amikor kiabál?
2022. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as. Igazából a legszebb éveim már más okokból is elmentek😅. Lelkiismeretem meg nem engedi hogy csak úgy itt hagyjam.
2022. febr. 12. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!